Військо
Україна отримала новий пакет військової допомоги від Литви
Наприкінці минулого тижня до України надійшла чергова партія оборонної допомоги від Литви.
Про це повідомила пресслужба литовського Міністерства оборони.
До складу пакета увійшли:
- безпілотники литовського виробництва;
- тепловізори;
- колісні навантажувачі для потреб Сил оборони України.
«Підтримуючи Україну, ми дбаємо про власну безпеку», — зазначила міністерка національної оборони Литви Довіле Шакалієне.
Читати також: На Київщині стартував перший базовий курс підготовки до нацспротиву у 2025 році
Вона також наголосила, що Литва усунула бюрократичні перешкоди, що значно пришвидшить доставку оборонної допомоги до України.
Нагадаємо, що у Києві презентували книгу про героїв Нацгвардії України.
Фото: Freepik.
Військо
Нове підприємство запустили KMW (KNDS Deutschland) та одна з українських оборонних компаній. У межах цієї співпраці в Україні обслуговуватимуть та ремонтуватимуть військову техніку, яку передала KNDS.
Про це повідомили в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості.
Меморандум про співпрацю сторони підписали 21 січня. Наразі понад сто українських фахівців пройшли спеціальні навчання у Німеччині. Разом із цим на об’єктах, де обслуговуватимуть техніку, встановили перші системи для ремонту.
Очільник міністерства Герман Сметанін зазначив, що відтепер техніку від німецького виробника ремонтуватимуть швидше. Це озброєння KNDS Deutschland почала передавати Україні у 2022 році.
Читайте також: Veteran Hub шукає ветеранів для нового дослідження про повернення до цивільного життя
«Я радий бути тут з нашим партнером, українською компанією. Наша кооперація є чудовим майданчиком для спільної роботи, для того, щоб побачити рівень кваліфікації вашої команди, відчути дух вашої команди та амбіції. Я хотів би подякувати за це. І я хотів би також побажати всього найкращого українській армії, всім українським солдатам», — сказав директор німецької компанії Ральф Кетцел.
Нагадаємо, що на Київщині стартував перший базовий курс підготовки до нацспротиву у 2025 році.
Фото обкладинки: сайт KNDS
Військо
На Київщині розпочався перший у 2025 році базовий курс підготовки населення до національного спротиву. Курс триватиме 7 тижнів і включатиме 17 напрямів, загальний обсяг яких складає 100 годин.
Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація (КОВА).
Основними дисциплінами є тактична медицина, тактика, робота з безпілотниками (БПЛА) та вогнева підготовка. Однак додано кілька нових напрямів, які не входять до стандартної програми підготовки цивільних, затвердженої Силами територіальної оборони України.
«Минулого року ми додали 3 дисципліни. Спочатку роботу з БПЛА – вона вже стала частиною нової затвердженої програми ТРО. Також ми ввели протидію інформаційно-психологічним операціям, яку проводить Центр національного спротиву ССО. Цього року ми долучили військову англійську разом з проєктом ENG for UARMY», — розповів директор обласного центру Володимир Авдєєнко.
Читати також: Українські розробники створили застосунок для попередження повітряних загроз
Заняття проводяться щовихідних, а всі інструктори мають бойовий досвід, є ветеранами Третьої штурмової бригади та інших відомих підрозділів.
У 2024 році центр випустив понад 3 000 курсантів, а всі заняття є безкоштовними для учасників.
Нагадаємо, що в Україні відновили всі державні реєстри після наймасштабнішої кібератаки росіян.
Фото: КОВА.
Військо
Торік Міноборони кодифікувало й дозволило використовувати близько 30 видів стрілецької зброї та майже 10 зразків гранатометів. Озброєння створювали в Німеччині, Чехії Бельгії, США та інших країнах, зокрема й в Україні.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Що відомо про нові зразки озброєння
Серед кодифікованих зразків є пістолети, кулемети штурмові та снайперські гвинтівки. Також відомство дозволило використовувати українську гвинтівку-дробовик, якою можна вражати не тільки ворожу піхоту, але й дрони.
У міністерстві вказують, що зброя західного виробництва у порівнянні з радянськими чи російськими зразками ефективніша та зручніша, а також «вирізняється значно вищою культурою заводського виконання».
Читайте також: У Києві презентували книгу про героїв Нацгвардії України
«Нові інструменти війни у руках наших воїнів — це більше можливостей на полі бою. Сучасна стрілецька зброя та гранатомети від провідних світових виробників озброєння та вітчизняних зброярів дозволяють нашим воїнам стріляти точніше, вражати ворога на більших відстанях», — зазначив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Усі гранатомети, що Міноборони кодифікували протягом 2024 року, мають натівські калібри 40 і 84 мм. До них належить продукція європейських і американських збройових концернів. Серед українських зразків, які допустили до використання в Силах оборони, є ручний гранатомет і підствольний гранатомет калібру 40 мм.
Нагадаємо, що торік Міноборони кодифікувало майже 30 зразків спецтехніки.
Раніше ми писали, що Україна планує інтегрувати ППО у систему NASAMS.
Фото: сайт Міноборони