Суспільство
Україна отримає «вбивцю дронів» – систему Slinger
Австралійська компанія передала Україні антидронові комплекси Slinger. Вони можуть збивати дрони-камікадзе типу Shahed-136/131 та навіть гелікоптери.
Про це повідомила Армія дронів.
Зазначається, що дрони-камікадзе типу Shahed-136/131 коштують приблизно 31 тисячу доларів. Однак ракети ППО, якими їх збивають зараз, можуть коштувати в 10 разів більше.
А от використання австралійської системи набагато дешевше та ефективніше, ніж пуски ракет ППО по безпілотниках.
Комплекс здатен вести вогонь одиничними пострілами, а також має режими 100 або 200 пострілів на хвилину з використанням теплового та нічного бачення.
Система складається з однієї 30-мм гармати Bushmaster M230LF та кулемета калібру 7.62 мм FN MAG. В поєднані з оптико-електронною системою та радаром, комплекс демонструє високу точність проти малорозмірних повітряних цілей по типу DJI Phantom.
Виробник заявлення про можливість знищення квадрокоптера DJI Matrice на дальності у 1.4 км, та DJI Phantom на дальності 1 км. Дальність виявлення цілей оптико-електронною системою становить 12 км з використанням денного каналу, та 13.7 з використанням нічного каналу.
Маса системи близько 400 кг, що дозволяє встановлювати її на більшість колісного автотранспорту як цивільного, так і військового призначення.
Читайте також: Єдиноріг на гербі, оригінальні креслення і два піаніно у вітальні. Як архітектори-реставратори відновлюють палац на Черкащині
Slinger може використовувати програмовані осколково-фугасні боєприпаси з радіочастотним наближенням, що дозволяє системі уражати невеликі дрони. Для установки на бронетранспортери М113 українська влада замовила 110 цих систем, ще 50 замовила приватна компанія Практика. Компанія планує встановити ці модулі на свої бронемашини. Загальна сума замовлення сягає близько 170 мільйонів доларів.
Нагадаємо, волонтери придбали засоби РЕБ, які можна встановлювати на бронетехніку.
Напередодні стало відомо, що Польща передала Україні партію відремонтованих танків Leopard 2.
Фото: t.me/armyofdrones.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі