Суспільство
Україна оголосить конкурс на будівництво заводу ядерного палива
Україна планує побудувати завод з фабрикації ядерного палива на базі Південно-Української АЕС, оголосивши восени 2019 року конкурс на будівництво і фінансування проекту. Про це повідомили у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, передає “Інтерфакс-Україна“.
Завод планують збудувати на майданчику Південно-Української АЕС. Будуватиме завод підрядник, якого й оберуть на конкурсі. Водночас при будівництві заводу будуть використовувати технології американської компанії Westinghouse.
Читайте також: В Україні стартує будівництво сховища енергії
За оцінками уряджу, вартість будівництва заводу має скласти 400 мільйонів доларів
Нагадаємо, що на початку 2019 року в Міненергетики повідомляли, що до 2022 року в Україні має з’явитись власний завод з виробництва ядерного палива.
Навіщо потрібен такий завод?
Це дасть змогу скоротити обсяги закупівлі російського ядерного палива, яке використовується для роботи атомних електростанцій.
Також Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.
Торік Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі “ТВЕЛ”.
До анексії Росією Криму Україна планувала будівництво заводу з фабрикації ядерного палива на основі технології російської паливної компанії “ТВЕЛ” у Кіровоградській області. Було створено ПрАТ “Завод із виробництва ЯП”, в якому українському держконцерну “Ядерне паливо” належить 50% плюс 1 акція в підприємстві, “ТВЕЛ” – 50% мінус 1 акція. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в 450 млн доларів.
У лютому 2016 року Держінспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) не задовольнила заяву “Заводу із виробництва ЯП” на отримання ліцензії для проведення робіт зі спорудження паливного заводу.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі