Ви читаєте:
Україна через Світовий банк отримає $4,5 млрд допомоги від США
3хв на читання
Назад
Україна через Світовий банк отримає $4,5 млрд допомоги від США
3хв на читання

Україна через Світовий банк отримає $4,5 млрд допомоги від США

9 Серпня 2022, 08:41
Марина Конопльова
Поділилися
0

Сполучені Штати через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у координації з Міністерством фінансів США надають Україні 4,5 мільярди доларів прямої бюджетної підтримки.

Про це повідомили на сайті USAID.

Зазначається, що фінанси допоможуть зменшити гострий бюджетний дефіцит, спричинений війною. Уряд України отримуватиме кошти траншами. Перший завбільшки 3 мільярди доларів надійде вже у серпні.

«Цей внесок став можливим завдяки щедрій двопартійній підтримці Конгресу США», — йдеться у повідомленні.

Гроші, надані Сполученими Штатами через Світовий банк, дозволять уряду України виконувати функції щодо соціальної та фінансової допомоги українцям. Йдеться про закупівлю газу й електроенергії для лікарень, шкіл та іншої критичної інфраструктури, виплату зарплати держслужбовцям, медичним працівникам та вчителям.

Також повідомляється, що після того, як ці додаткові кошти будуть повністю виплачені, уряд США надасть 8,5 мільярдів доларів прямої бюджетної підтримки уряду України.

Наголошується, що Сполучені Штати залишаються відданими підтримці України та її народу.

Читайте також: Зберегти історичні будівлі. Як волонтери «Мапи Реновації» рятують українську спадщину, пошкоджену окупантами

У Світовому банку підтвердили надання Україні допомоги у $4,5 млрд і відзначили, що пакет фінансування складається із гранту, наданого Сполученими Штатами.

Президент Світового банку Девід Малпасс сказав, що Україна потребує підтримки щодо надання державних послуг, включаючи охорону здоров’я, освіту та соціальний захист, щоб запобігти подальшому погіршенню умов життя українців.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що США виділили Україні $1 млрд військової допомоги.

Раніше ми повідомляли, що Україна отримала від Албанії €1 млн грантової допомоги.

Фото: eldiariony.com.

Допомога Сша Фінанси
По темі
Читайте також

Зірки заввишки з людину: 10 архівних фото українських вертепів

Оцініть креативність українців, їхню вигадливість — у період різдвяних свят це проявлялося на повну. Погляньте на обличчя...
23 Грудня 2025
01:07
Захисник України з Уельсу

Захисник України з Уельсу

20 годин тому
01:55
Кавери братів з Рівного надихають воїнів ЗСУ

Кавери братів з Рівного надихають воїнів ЗСУ

20 годин тому
Роман Ратушний: Бунтар, борець зі свавіллям, воїн
04:10

Роман Ратушний: Бунтар, борець зі свавіллям, воїн

У 16 років він кинув виклик злочинній владі під час Революції гідності, а у 24 зі зброєю в руках звільняв Сумщину та…
23 Грудня 2025