Суспільство
«Україна БЕЗ сміття» три дні прийматиме небезпечні відходи у Києві
У Києві станція сортування «Україна без сміття» упродовж 3-5 грудня безкоштовно прийматиме небезпечні відходи. Можна буде здати батарейки, ртутьвмісні лампи та термометри.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці організації.
Скільки можна здати?
- батарейки — до 20 штук за раз;
- ртутьвмісні лампи — до 5 штук за раз;
- цілі ртутні термометри — не більше 3 штук за раз.
Як здавати?
- усі відходи мають бути цілими та чистими.
- ртутьвмісні лампи та термометри приймають запакованими в цупку картонну коробку чи пластиковий футляр.
- Li-Ion батарейки потрібно щільно обклеїти скотчем, щоб вони не займалися, контактуючи з іншими батарейками.
На станції потрібно звернутися до вільного консультанта в помаранчевій жилетці: він обов’язково має оглянути все, що принесли на утилізацію.
Читайте також: Почни з органіки Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету
Небезпечні відходи приймають тільки на станції сортування у визначені дні прийому. На послуги УБС Кур’єр, УБС Uklo і Пластик Поштою прийом не поширюється.
Станція сортування «Україна без сміття» розташована на вулиця Саперно-Слобідська, 25/4 поблизу станції метро Деміївська.
Нагадаємо, у Харкові встановили перший в Україні уловлювач сміття.
Фото: vsim.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі