

Технології
У Запоріжжі створили інтерактивну мапу міста: що вона показує
У Запоріжжі створили інтерактивну мапу міста.
Як розповіли у міськраді, на ній можна побачити роботи, які виконуються коштом міського бюджету.
Проєкт КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя» спрямований на демонстрацію (на мапі міста) інформації про зміни, які реалізуються за кошти міського бюджету та на покращення доступу до даних, які становлять суспільний інтерес.
Яку інформацію можна знайти?
Головна сторінка сайту «Запорізький міський простір» пропонує користувачам ознайомитися з категоріями об’єктів міста: інфраструктура, велоінфраструктура, місця для відпочинку, проєкти Громадського бюджету, паркування, освітлення, місця, де відбувається поточний ремонт та багато іншого.
Щоб ознайомитися з інформацією варто лише перейти за посиланням https://map.zp.gov.ua/ або натиснути іконку «Запорізький міський простір» на порталі електронних сервісів на сайті Запорізької міської ради https://zp.gov.ua/uk/page/e-services.
Читайте також: Київські активісти запустили мапу з закинутими історичними будівлями
Крім того, користувачі сайту «Запорізький міський простір» зможуть побачити, які об’єкти планується реконструювати в їхньому районі. Відтепер будь-хто зможе відслідковувати життя міста, темпи благоустрою, плани керівництва районів на майбутнє територій.
Також на сайті є можливість висловити свої побажання щодо будь-яких питань благоустрою. Фахівці Інституту розвитку міста Запоріжжя відкриті для пропозицій та творчих ідей містян.
Читайте також: З’явилася нова інтерактивна карта якості повітря Києва
Оцінити, як втілюється міська стратегія розвитку, запоріжці зможуть орієнтуючись на документ «Стратегія розвитку Запоріжжя до 2028 року», який також знаходиться на головній сторінці сайту «Запорізький міський простір».
Фото: zp.gov.ua
Технології

Після початку повномасштабного вторгнення в повітрі домінували російські баражуючі боєприпаси «Ланцет». Україна не мала ефективної зброї в цій категорії, однак зараз учасники платформи Brave1 створили низку рішень, які перевершують за характеристиками російські аналоги.
Про це повідомили у Brave1.
Особливості комплексу Bulava
Серед розробок учасників Brave1 є зокрема й ударно-розвідувальний комплекс Bulava, створений компанією DEVIRO. Цей дрон уже активно застосовують на фронті.
Bulava здатен:
- знищувати засоби РЕБ, системи ППО та інші високопріоритетні цілі;
- вражати як стаціонарні, так і рухомі об’єкти;
- передавати відеопідтвердження у реальному часі.
Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)
БпЛА має низку особливостей, які наразі тримають у таємниці з міркувань безпеки. За даними Brave1, нині в Україні виробляють декілька типів баражуючих боєприпасів, які не лише зрівнялися з «Ланцетом», а й значно перевершують його.
Нагадаємо, що в Україні розробили систему навігації для БпЛА, що може працювати без GPS (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Brave1
Технології

У Харківській області фахівці ДСНС продовжують роботи з розмінування звільнених територій. До операцій залучили сучасну японську машину механізованого розмінування NIKKEN-V35, яка дозволяє ефективно працювати в складних умовах.
Про це повідомили в ДСНС Харківщини.
Машина здатна подрібнювати чагарники, дерева, очищувати густі зарості та важкодоступну місцевість. Вона також створює безпечні маршрути для саперів, що дозволяє мінімізувати ризики для особового складу.
Використання NIKKEN-V35 значно пришвидшує темпи очищення територій, які залишаються небезпечними після бойових дій.
Читайте також: Міноборони відкрило полігон, де тестуватимуть сучасні технології розмінувань
«Кожен очищений метр української землі — це шанс на нове мирне життя для людей, які там живуть»‚ — написали в ДСНС.
Опубліковано Головне управління ДСНС України у Харківській області Середа, 11 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Львові працівники ДСНС через дах врятували жінку, яка потребувала допомоги.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Харківщини
Технології

Українські розробники створили систему, яка дозволяє автономним дронам орієнтуватися та вражати цілі без доступу до GPS. Технологію нового покоління розробила команда Blue Arrow — учасник кластера оборонних інновацій Brave1.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Система працює за допомогою візуальної навігації: вона визначає швидкість і напрямок польоту від точки старту, фіксує азимут та порівнює зображення з місцевістю. Завдяки цьому дрон не втрачає орієнтації, навіть коли ворог глушить або підміняє сигнал супутника.
Читайте також: Понад 100 кг удару: Україна випробувала новий тип озброєння на фронті (ВІДЕО)
Навігація працює з мінімальною участю пілота — оператор лише коригує наведення на ціль. У планах — повна автономність виконання бойових завдань із можливістю донаведення.
Нагадаємо, що українська компанія ANT створила дрон MERCURY з дальністю до 200 кілометрів (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Генштабу