Для ветерана Олексія, який проживає у вінницькій багатоповерхівці та пересувається на кріслі колісному, облаштували двосторонній безбар’єрний ліфт. В Україні вперше провели такі роботи в уже зведеному будинку.
Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради.
Вінниця приєдналася до пілотного проєкту «Рух без бар’єрів», його реалізують з ініціативи першої леді Олени Зеленської. Облаштування доступних просторів спільно фінансуватимуть з міського, державного та обласного бюджетів.
Один із об’єктів, де тривають роботи — багатоповерхівка на вулиці Зулінського. Тут мешкає ветеран Олексій. У 2023 році він отримав мінно-вибухову травму, після якої пересувається на кріслі колісному.
В багатоповерхівці обладнали двосторонній ліфт на два входи: один традиційний — із під’їзду, а інший — із двору, тобто з нульового поверху. Для цього перед ліфтом облаштували ґанок та тамбур. Заради зручності людей на кріслах колісних, двері відкриваються автоматично. Ліфт уже працює.
«Дуже добре зробили. Раніше, ліфт був такий, що я самостійно не міг дістатися до квартири, треба було двоє людей, щоб мені допомагали. Тепер я можу дістатися до оселі без перешкод»,
— каже Олексій Юрчалов.
Читайте також: У Львові облаштують 17 кілометрів велодоріжок (ВІДЕО)
Як розповідає міський голова Сергій Моргунов, будинок на Зулінського, 49 — відправна точка першого безбар’єрного маршруту. До очільника міста та місцевих депутатів щодо облаштування безбар’єрного ліфта на вулиці Сергія Зулінського, 49 з ініціативою звернулися мешканці будинку.
Загалом, як повідомили у Вінницькій міськраді, департамент житлового господарства планує роботи з безбар’єрності ще на 8 об’єктах.





Нагадуємо, що захисник із серйозними пораненнями протримався три дні без евакуації і вижив.
Фото: сайт Вінницької міськради