Економіка і бізнес
У Вінниці створили звукові маячки для допомоги незрячим
У Вінниці винайшли звукові маячки, які допомагають орієнтуватися в просторі незрячим і слабозорим людям. Це унікальний прилад, який ще не має аналогів в Україн, повідомляє vlasno.info
Як працює розробка?
Одне із основних завдань цього приладу – зробити Вінниччину доступним та безперешкодним регіоном для людей з інвалідністю. Звукові маячки створені вінницькими активістами проєкту Mobilis. Принцип дії дуже простий: маяк монтують, наприклад, над дверима будівлі. Коли до них наближається людина з вадами зору, апарат подає сигнал. Тож незрячий знає, де розташовано вхід/вихід.
Маячок активується автоматично за умови, що користувач має на своєму смартфоні спеціальний додаток (поки є лише для Android, iOS версія у розробці) або невеликий пульт, що працює на батарейках.
Читайте також: Український будильник для допомоги армії переміг у європейському конкурсі
“Цей пристрій вмонтовують на двері будівлі, який подає звуковий сигнал, коли до нього наближається незряча або слабозряча людина. А розпізнає – завдяки програмі на андроїді, або ж спеціальному карманному пульті управління. Адже люди пенсійного віку не полюбляють користуватись телефоном. Тому ми зробили маячок таким, щоб він був зручним для усіх вікових категорій”, – розповідає один із розробників звукових маячків Сергій Агєєв.
Різні моделі і доступна ціна
Маяк споживає 10 кВт/год на рік. Витримує температури від -40°С до +80°С. Має захист від дощу. Радіус його дії — 10-20 м.
Наразі вже є кілька різноманітних моделей маячків: для світлофора (при активації називає колір), для транспорту (називає номер маршруту), для системи “розумне” місто.
Вартість одного маячка — до 1700 грн. Інтерфейс додатка адаптували для користувачів із вадами зору. Програму оптимізували, щоб економити заряд акумулятора. Окрім цього, вона вголос інформує про стан роботи системи.
Перевірити, як він працює, можна біля вхідних дверей адміністративної будівлі “Книжка” у Вінниці.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay