

Технології
У Вінниці розробили онлайн-мапу незручних вулиць: як це працює?
Електронний сервіс, який дозволяє вінничанам позначати на карті міста ділянки вулиць, що викликають незручності, з’явився на сайті Вінницької міськради.
Для створення повідомлення потрібно зайти у розділ «Мапа міста» та перейти на геопортал і поставити позначку проблемної ділянки на карті. Після цього заповнити відповідну форму звернення, за можливості додати фото і, натиснувши на кнопку «Подання нового звернення» у верхній лівій частині екрану, звернення буде зафіксоване. У такий спосіб в місті прагнуть швидше реагувати на недоліки міської інфраструктури, каже начальник відділу інформатизації департаменту інформаційних технологій Діна Черненко.

«У розділі «Мапа міста» можна залишати звернення щодо різних питань життєдіяльності міста. Зокрема, які стосуються аварійних ситуацій, сфери енергетики, транспорту, зв’язку, житлового та комунального господарств, благоустрою, архітектури та містобудування, торгівлі та громадського харчування, соціальної сфери, охорони здоров’я, освіти та культури тощо, – уточнює Діна Черненко. – Тепер маємо ще підрозділі звернень «Доступність вуличної мережі міста», який передусім розрахований на полегшення пересування людей з інвалідністю, батьків із дитячими візочками та велосипедистів. Мапу звернень з питань доступності вуличної мережі ми тестували на сайті міської ради з минулого року. Наразі вона працює повноцінно. Її створили для того, аби спільними зусиллями з вінничанами можна було покращити інфраструктуру міста».
Читайте також: Вінниця планує купити катери і відновити транспортну інфраструктуру на Південному Бузі
Після того, як користувачі залишили на мапі повідомлення, процес виконання робіт з усунення недоліків можна проконтролювати. Про етапи і результат інформація міститиметься на карті. Лише за травень вінничани зареєстрували 45 звернень. Усі питання на стадії виконання.
Технології

У столиці з’явилися перші електровелосипеди для шерінгу.
Про це повідомив Олександр Гречко з ГО «Пасажири Києва».
Електровелосипеди надає в оренду компанія Zelectra, яка займається дистанційною системою прокату мопедів і самокатів. Новий вид транспорту рухається за допомогою легкого обертання педалей, а електропривід одразу асистує. Без обертання педалей велосипед лише на електродвигуні не їде.
Читайте також: Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)
«Навантаження на ноги мінімальне. Особливо приємно в такому режимі їхати вгору», — ділиться Олександр Гречко.
На тестовому заїзді визначили, що ці велосипеди не їдуть швидше 20-21 км/год. Після цієї швидкості асистент вимикається, а велосипед далі навіть педалями розігнати важко.
Старт на електровелосипеді коштує 15 грн, а кожна хвилина використання — 5 грн.
Нагадуємо, що на Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів.
Фото: фейсбук Олександра Гречка
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Українські зброярі створили наземний роботизований комплекс D-21-12R. Міністерство оборони України кодифікувало комплекс та дозволило його викорстовувати в ЗСУ.
Про це повідомили в Міноборони.
Комплекс оснастили великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і патрулювання до вогневої підтримки та ураження живої сили й легкоброньованої техніки противника.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
D-21-12R має високу прохідність і здатен пересуватись по бездоріжжю, трясовині, а також долати неглибокі водні перешкоди. Комплексом керуватиме оператор, який перебуватиме у безпечному місці на значній відстані.
Нагадаємо, що українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ.
Фото обкладки: сайт Міноборони