Суспільство
У Тернополі створять перше в країні трансфер-містечко
За декілька місяців у Тернополі з’явиться на одну відпочинкову зону більше. Як розповіли у міськраді, в сквері на вулиці C.Качали, 1 триває облаштування культурно-відпочинкової зони «Комплексне трансфер-містечко».
Реалізовують проєкт в рамках «Громадського бюджету 2020». Тоді серед усіх допущених до конкурсу проєктів він набрав 2463 голоси та посів третє місце. Комплексне трансфер-містечко – проєкт націлений на підтримку дітей з особливими потребами.
Які особливості проєкту?
Роботу над сучасним проєктом розпочали більше тижня тому. Після того, як робітники замінять комунікації, розпочнеться облаштування трансфер-містечка. Особливістю цієї зеленої зони є поділ на п’ять різних локацій: інклюзивно-ресурсну, пленарну, досліджуючу, розважальну зони та кінотеатр просто неба.
Читайте також: У парках Тернополя запрацювали водограї
Авторка проєкту – директорка Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Галина Литвинюк зазначає, що подібних проєктів міні-містечок вона до цього часу не зустрічала в Україні.
У трансфер-містечку облаштують зелену зону для проведення інтегрованих занять на природі та різноманітних просвітницьких і мистецьких заходів, а також художню майстерню зі стаціонарними мольбертами. Використовуватимуть територію також як майданчик для корекційної роботи з дітьми з особливими потребами.
Завершити облаштування трансфер-містечка планується до осені 2020 року.
Фото: ternopilcity.gov.ua
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі