Суспільство
У столиці проведуть «Забіг у вишиванках»: де зареєструватися
Опубліковано
1 місяць тому
У неділю, 25 серпня, у Києві проведуть 11-й «Забіг у вишиванках». Організатори збирають професійних атлетів, бігунів-аматорів та дітей, які біжать дистанції у 5, 10, 21,1 км.
Про це повідомляють організатори.
Це є щорічна подія присвячена до Дня незалежності України і відбувається у різних містах та країнах. Особливість заходу — символіка української вишиванки на спортивній формі, у якій учасники долають бігові дистанції.
Хто може взяти участь у події
До участі у забігу на дистанцію 5 км допускаються всі охочі від 14+ років. Дистанція на 10 км — бігуни від 16+ років, найдовша у 21,1 км — учасники від 18+ років, які не мають протипоказань за станом здоров’я.
Також передбачені окремі дистанції на 100 і 500 метрів, для дітей віком до 6 і від 7 до 13 років відповідно. Крім того, цього року до традиційних дистанцій додали скандинавську ходьбу на 5 км — вікових обмежень для цієї категорії не має.
Читайте також: У Бучі пройде благодійний забіг на підтримку ЗСУ
Для учасників бойових дій участь у біговому змаганні є безоплатною.
Усі зареєстровані учасники отримують «стартові пакети», до яких входять спеціальний біговий рюкзак, футболка, стартовий номер учасника та транспондерний чіп для виміру часу.
На фініші — медалі учасників змагань та подарунки від організаторів.
Де проведуть забіг
Легкоатлетичний забіг стартує з Урбан-парку ВДНГ (адреса: проспект академіка Глушкова, 1) маршрутом, що пролягає асфальтованою трасою. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням, крайній термін онлайн реєстрації — 23 серпня.
Як зареєструватися
- Написати на пошту vyshyvankarun@creativestates.net листа з заявкою на участь в забігу та прикласти до листа наступну інформацію: ПІБ; документи, що засвідчують участь у бойових діях;
- У відповідь на лист, ви отримаєте унікальний промокод за яким зможете зареєструватися на свою дистанцію зі знижкою (під знижкою 100% мається на увазі участь в забігу за 1 гривню та комісія платіжної системи у розмірі 18 грн).
Нагадаємо, до Дня Незалежності у Києві організовують забіг «Біжу за мову».
Фото: Pavlo Pyvovar
Вам може сподобатися
-
До Дня Незалежності у Києві організовують забіг «Біжу за мову»
-
69-річний вчитель пробіг 100 тисяч кілометрів
-
На ВДНГ проведуть благодійний забіг за участі військових
-
У Бучі пройде благодійний забіг на підтримку ЗСУ
-
У Боярці відбудеться благодійний забіг “Біжу для ЗСУ”
-
В Києві пройде благодійний забіг із собаками: де та коли
Суспільство
Опубліковано
42 хв. тому14.09.2024
Евакуювавшись з Авдіївки, пенсіонер з інвалідністю Аркадій разом із собакою Герою міг опинитися без даху над головою: плату за оренду квартири, де він оселився, підвищили, тож чоловіку вказали на двері. Але завдяки волонтерам і згуртованості українців він не тільки не лишився на вулиці, а й тепер має власний дім у містечку на Кіровоградщині!
У цьому будиночку з Аркадієм воз’єдналася родина — дружина та син, які в Авдіївці жили окремо. Ну і, звісно, вірна подруга Гера також з ними! Детальніше у відео ШоТам.
Українці на чолі з волонтеркою купили дім для родини з Авдіївки! Аркадій без ноги через хворобу, його дружина – незряча, син також має інвалідність. А їхня рідна Авдіївка майже знищена і окупована. Але завдяки небайдужим людям вони не залишилися самі!
Коли у 2022 росіяни почали атакувати Авдіївку, волонтерам спочатку вдалося вивезти тільки Аркадія. Разом із собакою Герою їх перевезли до Кропивницького.
Там він і познайомився з зооволонтеркою Катериною, яка допомогла прооперувати Геру. А потім орендувала та відремонтувала для Аркадія будинок. Та допомогла вивезти з Авдіївки його дружину та сина.
Читайте також: «Не вдалося одразу подати заявку» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»
Але через півтора року орендодавці збільшили плату та попросили родину покинути дім. Це був болючий удар. Але поруч була Катерина, яка знайшла тимчасове житло та задалася ціллю.
Жінка знайшла для сім’ї тимчасовий будинок на літо й на цьому не зупинилася. І хоч сума була немаленька, завдяки згуртованості українців волонтерка змогла її зібрати!
Тож Аркадій разом з родиною заїхав у власний дім на Кіровоградщині. Будинок простенький, але затишний — у ньому є все, що потрібно для життя родини. Але головне — він свій, і звідси родину вже ніхто не зможе виселити!
Нагадаємо, раніше ми писали, фото, що занурюють у минуле: як виглядали українські міста в 20 столітті.
Фото: ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 години тому14.09.2024
У Сумському театрі імені Щепкіна вперше пройшла вистава з додатковим тифлокоментуванням для людей із порушенням зору.
Про це повідомляє Сумська ОВА.
Дійство проходило з додатковим тифлокоментуванням для людей з вадами зору, котрі через навушники отримували додатковий голосовий опис недоступної для них візуальної інформації.
У майбутньому подібну адаптацію проведуть і для інших вистав у репертуарі театру. Це відбудеться в межах програми «Культура без барʼєрів», за якою театр отримав грантову підтримку від Українського культурного фонду.
Читайте також: У Києві відкрилася виставка «Війна: зворотна перспектива»
«Вперше на сцені Сумського національного театру імені М. Щепкіна пройшла вистава з додатковим тифлокоментуванням… Першою у списку адаптованих творів стала вистава “Легені” режисера-постановника Владислава Писарева», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Фінляндія надасть новий пакет допомоги Україні на €118 мільйонів.
Фото: Сумська ОВА
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
3 години тому14.09.2024
Парку біля кінотеатру Т. Г. Шевченка в Подільському районі планують присвоїти назву «Гірка Крістера», а парку на вулиці Михайла Котельникова, 26-32 у Святошинському районі — військовослужбовця Михайла Реуцького.
Про це інформує Київська міська рада.
«Ми не тільки намагаємося прикрасити наше місто новими зеленими зонами, але й відзначити особистості, які зробили значний внесок у розвиток Києва та нашої країни. Парк біля кінотеатру Т.Г. Шевченка в Подільському районі заплановано назвати «Гірка Крістера». Це рішення має на меті вшанування родини Крістерів, видатних садоводів та підприємців, які зробили значний внесок у розвиток садівництва та зелених насаджень у Києві. Завдяки діяльності розплідника й школи Крістера Київ на початку XX століття здобув репутацію одного з найбільш зелених міст світу», — йдеться у повідомленні.
Другий парк, розташований на вулиці Михайла Котельникова, 26-32 у Святошинському районі, запропонували назвати на честь добровольця та учасника російсько-української війни Михайла Реуцького.
Читайте також: На честь кого можуть перейменувати парки і сквери у Києві: 7 варіантів нових назв
«Михайло Реуцький був активним учасником Революції Гідності та входив до складу Святошинської самооборони. У 2014 році добровольцем пішов служити в батальйон «Київська Русь. У 2018 році набув інвалідність через важке поранення в ногу, однак попри це після повномасштабного вторгнення Росії до України добровільно вступив до лав Збройних Сил України. Він брав участь у звільненні Харківщини, потім боровся з окупантами на Донеччині. Загинув 18 лютого 2023 року в боях за місто Бахмут», — зазначили у дописі.
Нагадаємо, в КиївЦифровому запустили нове опитування щодо назви парків та провулку.
Фото: КМР
Коментарі
РЕКЛАМА:
Шопочитати
Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук
Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...
Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз
Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...
«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах
Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...
Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях
Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...
Коментарі