

Економіка і бізнес
У столичний інноваційний парк UNIT.City інвестують 70 мільйонів доларів
Інноваційний парк UNIT.City, що в Києві, матиме п’ять нових кампусів. У розвиток парку інвестує 70 мільйонів доларів промислово-будівельна група «Ковальська», пише Хмарочос.
Що планується?
Потягом чотирьох років на території парку планують збудувати кластер, в який увійдуть п’ять нових кампусів. Заявлений період окупності – сім-вісім років з початку будівництва.
«UNIT.City – інноваційна екосистема, що вже вплинула на розвиток технологічного сектору та економік країни в цілому, хоча реалізована лише на 7%», – зазначив засновник UFuture Василь Хмельницький.
Читайте також: Поблизу Києва будуватимуть індустріальний парк на ділянці площею 49 га
Запевняють, що кампуси відповідатимуть принципам стійкої архітектури. Передбачається, що споруди отримають сертифікацію Leed Silver, тобто витрачатимуть на 25% менше енергії і води під час експлуатації.

Кампус В04 матиме динамічну об’ємну форму кристалу. Масивності споруді додаватимуть рельєфні архітектурні деталі на фасаді. Будівля вирізнятиметься на тлі повністю скляних кампусів.
Кампус В06 візуально буде поділений на два об’єми: семиповерхову частину, яка тримає композиційну висоту будівлі, та двоповерхову, яка висувається у напрямку сусідньої споруди та консольно нависає на основним тілом будинку.
«Фактично ми уже зараз маємо цифрові копії кампусів, в яких прорахована кожна деталь та визначено точний час виконання кожного етапу робіт. Такий підхід дає можливість відчутно скоротити терміни реалізації проєкту та уникнути помилок під час будівництва», – заявив заступник гендиректора ПБГ «Ковальська» Ігор Суботенко.
Інноваційний парк UNIT.City розташований на місці колишньої промзони на вулиці Дорогожицькій. Це інфраструктура для IT-компаній і стартапів, які займаються креативним бізнесом.
Фото: hmarochos.kiev.ua
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay