Суспільство
У січні в Києві відбудуться безплатні екскурсії знаковими місцями Революції Гідності
10 років тому на Майдані відбувалися доленосні для країни події. Про те, як змінювався протест, що допомагало мітингарям стояти просто неба в найхолодніші дні революційної зими, як функціонувала структура Майдану – про це та більше ви зможете дізнатися під час екскурсій «Місцями Революції Гідності» у січні.
Про це повідомили у Музею Майдану.
Разом із гідом Музею Вікторією Бойко ви пройдете знаковими місцями Революції Гідності й побачите справжні речі майданівців в експозиції Інфоцентру Музею Майдану, що розмістився в Будинку профспілок. Там зможете поринути в атмосферу протесту, зігрітися гарячим чаєм, як робили це колись протестувальники, та побачити унікальну дерев’яну скульптуру Тараса Шевченка.
Читайте також: Крізь очерет – до козацьких поховань, або Як я реанімувала міський трамвай №20 і розповідаю справжню історію Одеси
Біля Дзвона Гідності ви дізнаєтеся більше про Героїв Небесної Сотні та зможете вшанувати пам’ять майданівців, які ціною власного життя обстояли наше право на європейське майбутнє.
Традиційно відвідувачам пропонують два маршрути у будні та вихідні дні.
«Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану».
4 та 18 січня о 16:00.
Старт маршруту біля КМДА (вул. Хрещатик, 36).
Локації: Київська міська державна адміністрація – вулиця Хрещатик – майдан Незалежності – Будинок профспілок – Європейська площа – вулиця Михайла Грушевського.
«Місцями Революції Гідності. Хроніка подій»
13 та 27 січня об 11:00.
Старт маршруту біля Михайлівського собору (біля банера про Героїв Небесної Сотні).
Локації: Михайлівська площа – Михайлівський собор – майдан Незалежності – Будинок профспілок – вулиця Хрещатик – алея Героїв Небесної Сотні – Дзвін Гідності.
Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією.
Нагадаємо, Велику Лаврську дзвіницю відкрили для відвідувачів уперше за 30 років.
Фото: Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі