Суспільство
У школах Київщини запускають проєкт «Служба освітньої безпеки»: подробиці
Опубліковано
1 місяць тому
У новому навчальному році в школах Київської області стартує проєкт «Служба освітньої безпеки». Участі у новому проєкті візьмуть 94 заклади загальної середньої освіти.
Про це повідомив голова КОДА Руслан Кравченко у Facebook.
Головна мета проєкту — захист дітей під час навчального процесу. В заклади освіти направили 18 інспекторів СОБ, які пройшли спеціальне навчання. Офіцери безпеки слідкуватимуть з порядком, реагуватимуть на правопорушення на території навчальних закладів та проводитимуть профілактичні заняття та бесіди з учнями. Вони співпрацюватимуть з педагогами, вестимуть менторство для дітей.
Інспектори безпеки у разі необхідності будуть:
- взаємодіяти з екстреними службами (поліція, швидка тощо),
- спілкуватимуться з учнями щодо запобігання вживання алкоголю, тютюнових виробів та наркотиків;
- навчать дотримуватися правил кібергігієни;
- сприятимуть національно-патріотичному вихованню молоді.
За словами Кравченко, з 1 вересня усі школи області мають перейти на очну та змішану форму навчання. Наразі в укриттях закладів освіти тривають ремонтні роботи, щоб збільшити кількість місць та покращити умови під час перебування дітей у сховищах.
Читайте також: На Дніпропетровщині формують підрозділ освітньої безпеки
«Наше першочергове завдання на 2024/2025 навчальний рік — організація навчання 100% закладів за очною та змішаною формою навчання. Діти мають отримувати повноцінний доступ до якісної освіти», — наголосив очільник Київської ОДА.
У 25 школах триває капітальний ремонт, в 107 — поточний. Після завершення ремонтних робіт кількість місць в укриттях закладів освіти збільшиться на понад 16 тисяч.
Нагадаємо, у 9 областях України запустять проєкт з безпечного освітнього середовища.
Фото: Сергій Лисак
Вам може сподобатися
-
На Вінниччині відкрили дві відремонтовані школи: там навчатимуться 700 учнів
-
Greenpeace відкриває офіс у Києві для підтримки зеленої відбудови та моніторингу ядерної безпеки
-
Які рекомендації МОН щодо викладання у школах у 2024/2025 навчальному році: деталі
-
На Миколаївщині відновлять школу, зруйновану російським авіаударом
-
Коли в українських школах будуть канікули: рекомендації МОН
-
«Доки ми самі не скажемо, що хочемо змін — нічого не трапиться». Завдяки цій вчительці з Миколаївщини у дітей є майданчик
Суспільство
Опубліковано
57 хв. тому14.09.2024
Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 13 вересня.
«Тисячі саперів з Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту щоденно працюють, обстежують та розміновують наші землі. Однак масштаб роботи настільки великий, що нам потрібні додаткові інструменти», — сказав Шмигаль.
За його словами Дениса Шмигаля, аграріям, які працюють на деокупованих територіях, повністю компенсують витрати на гуманітарне розмінування. У держбюджеті на цю програму передбачено 3 млрд грн.
Читайте також: Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування
«Від початку року понад 200 тисяч гектарів родючих земель сапери обстежили, очистили від мін та передали аграріям. Топ-3 регіони з розмінування від початку року: Херсонщина, Харківщина та Миколаївщина», — зауважив очільник уряду.
Прем’єр-міністр підкреслив, що для розмінування використовується найсучасніша техніка, дрони, роботизовані системи. З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників.
Нагадаємо, Литва відправила в Україну техніку для розмінування.
Фото: Depositphotos
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 години тому14.09.2024
Евакуювавшись з Авдіївки, пенсіонер з інвалідністю Аркадій разом із собакою Герою міг опинитися без даху над головою: плату за оренду квартири, де він оселився, підвищили, тож чоловіку вказали на двері. Але завдяки волонтерам і згуртованості українців він не тільки не лишився на вулиці, а й тепер має власний дім у містечку на Кіровоградщині!
У цьому будиночку з Аркадієм воз’єдналася родина — дружина та син, які в Авдіївці жили окремо. Ну і, звісно, вірна подруга Гера також з ними! Детальніше у відео ШоТам.
Українці на чолі з волонтеркою купили дім для родини з Авдіївки! Аркадій без ноги через хворобу, його дружина – незряча, син також має інвалідність. А їхня рідна Авдіївка майже знищена і окупована. Але завдяки небайдужим людям вони не залишилися самі!
Коли у 2022 росіяни почали атакувати Авдіївку, волонтерам спочатку вдалося вивезти тільки Аркадія. Разом із собакою Герою їх перевезли до Кропивницького.
Там він і познайомився з зооволонтеркою Катериною, яка допомогла прооперувати Геру. А потім орендувала та відремонтувала для Аркадія будинок. Та допомогла вивезти з Авдіївки його дружину та сина.
Читайте також: «Не вдалося одразу подати заявку» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»
Але через півтора року орендодавці збільшили плату та попросили родину покинути дім. Це був болючий удар. Але поруч була Катерина, яка знайшла тимчасове житло та задалася ціллю.
Жінка знайшла для сім’ї тимчасовий будинок на літо й на цьому не зупинилася. І хоч сума була немаленька, завдяки згуртованості українців волонтерка змогла її зібрати!
Тож Аркадій разом з родиною заїхав у власний дім на Кіровоградщині. Будинок простенький, але затишний — у ньому є все, що потрібно для життя родини. Але головне — він свій, і звідси родину вже ніхто не зможе виселити!
Нагадаємо, раніше ми писали, фото, що занурюють у минуле: як виглядали українські міста в 20 столітті.
Фото: ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
3 години тому14.09.2024
У Сумському театрі імені Щепкіна вперше пройшла вистава з додатковим тифлокоментуванням для людей із порушенням зору.
Про це повідомляє Сумська ОВА.
Дійство проходило з додатковим тифлокоментуванням для людей з вадами зору, котрі через навушники отримували додатковий голосовий опис недоступної для них візуальної інформації.
У майбутньому подібну адаптацію проведуть і для інших вистав у репертуарі театру. Це відбудеться в межах програми «Культура без барʼєрів», за якою театр отримав грантову підтримку від Українського культурного фонду.
Читайте також: У Києві відкрилася виставка «Війна: зворотна перспектива»
«Вперше на сцені Сумського національного театру імені М. Щепкіна пройшла вистава з додатковим тифлокоментуванням… Першою у списку адаптованих творів стала вистава “Легені” режисера-постановника Владислава Писарева», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Фінляндія надасть новий пакет допомоги Україні на €118 мільйонів.
Фото: Сумська ОВА
Коментарі
РЕКЛАМА:
Шопочитати
Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук
Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...
Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз
Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...
«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах
Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...
Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях
Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...
Коментарі