Суспільство
У прокат вийде сенсаційний фільм «ЮКІ» про видатних зірок хокею українського походження – трейлер
Із 3 грудня сенсаційний фільм «ЮКІ» покажуть на широких екранах кінотеатрів України.
Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України.
Про що фільм «ЮКІ»
Фільм «ЮКІ» розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували найвідомішу хокейну лігу світу — NHL. Режисером картини став документаліст Володимир Мула. В Україні стрічка з’явиться під гаслом «Історія перемог вільних українців». Ukrainians або коротко UKE — саме так у Північній Америці називають вихідців з України. Завдяки розповідям героїв, рідкісним знахідкам та безцінним свідченням «ЮКІ» зважено та об’єктивно зафіксує, що українці — унікальна нація, якій є чим пишатися.
«В основі фільму — виняткове дослідження творчої команди проєкту. Як з’ясувалося, на кільцях Кубка Стенлі — головному трофею ліги світу NHL — масово зафіксовані прізвища українських гравців, — розповідає Володимир Мула, — Саме наші співвітчизники стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. І кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України».
Читайте також: В Україні покажуть світовий кінохіт «Медова земля»
Героями стрічки стали хокеїсти, що у різні епохи здобували світову славу: дворазовий володар Кубка Стенлі у складі «Philadelphia Flyers» Орест Кіндрачук; дворазовий володар Кубка Стенлі у складі «Boston Bruins» Іван Буцик; триразовий володар Кубка Стенлі у складі «New Jersey Devils» Кен Данейко; переможець Кубка Стенлі у складі «Pittsburgh Penguins» Джеф Чикрун; володар Кубка Стенлі у складі «Chicago Black Hawks» Ерік Нестеренко; переможець Кубка Стенлі у складі «New Jersey Devils» Брюс Драйвер; чотириразовий володар Кубка Стенлі у складі «Toronto Maple Leafs» Еді Шах; переможець Кубка Стенлі у складі «Tampa Bay Lightning» та «Pittsburgh Penguins» Руслан Федотенко, а ще найкращий хокеїст усіх часів Іван Грецький.
Глядачі також побачать сина славетного воротаря Тараса Савчука — Джеррі і хокейного аналітика Келлі Груді.
Подробиці зйомок
Зйомки відбувалися протягом трьох років у Канаді, США, Білорусі та Україні.
«Завдання було не з легких: протягом довгих місяців я працював з міжнародними архівами, намагався взяти інтерв’ю у хокейних зірок по всій Північній Америці, сплачував шалені штрафи за перевищення швидкості і старався не замерзнути у холодних канадських преріях. Завдяки допомозі сотень абсолютно різних людей, які палко підтримували ідею, мені вдалося реалізувати цей проєкт. Запрошую кожного українця подивитися фільм у кіно та надихнутися унікальною і спільною для нас історією!», — коментує режисер та продюсер фільму Володимир Мула.
Жанр: документальний фільм
Режисер та продюсер: Володимир Мула
Автор сценарію: Микола Васильков
Оператори: Олег Шевчишин, Дмитро Шиповський, Станіслав Ткачов, Олександр Терновий
Режисер монтажу: Андрій Луннік
Консультант: Євген Количев
Герої: Орест Кіндрачук, Іван Буцик, Кен Данейко, Джеф Чикрун, Ерик Нестеренко, Брюс Драйвер, Володимир Грецький, Еді Шах, Руслан Федотенко, Іван Грецький
В епізодах: Джері Савчук (син Тараса Савчука), Келі Груді (хокейний аналітик телеканалу CBC), Роман Коваль (історик), Мирон Биць (Президент УСЦАК), Орест Теплий (приватний колекціонер).
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі