Суспільство
У містах України почнуть контролювати рівень безпеки водіння
Сервіс для водіїв «Штрафи UA» запустив «Національну програму формування культури відповідального водіння в Україні».
Як пише mind.ua, до соціального проєкту активно підключаються обласні центри та міста, які хочуть контролювати рівень безпеки дорожнього руху, на стадії впровадження – столиця.
У чому суть проєкту
За даними сервісу, приблизно 70% водіїв порушують правила дорожнього руху хоча б один раз на місяць. Наприклад, в середньому 35% розмовляють під час водіння за допомогою мобільного зв’язку. Тільки за жовтень було нараховано 340 000 штрафів на суму 96 млн гривень.
“Тому ми розуміємо, наскільки важливо формувати культуру усвідомленого водіння, діючи водночас комплексно. Для цього було прийнято рішення ініціювати створення Національної програми формування культури відповідального водіння, до якої ми запрошуємо приєднуватися представників активних міст і обласних центрів. Зацікавленість у програмі велика”, – говорить засновник сервісу «Штрафи UA» Денис Дмитров.
Читайте також: На українських дорогах з’являться нові обмежувачі швидкості (ФОТО)
Як збиратимуть дані?
Для збору і формування статистики порушень ПДР використовується віджет, який встановлюється на сайтах адміністрацій. Він формує статистичні дані щодо кількості та видів порушень ПДР, середньої швидкості автомобілів в місті, витрати палива, стилю водіння тощо, розраховує рейтинг безпеки руху й публікує ці дані в режимі реального часу.
Збір інформації для віджета здійснюється за допомогою функції «Безпечне водіння», яка є частиною сервісу для смартфона «Штрафи UA» (поки тільки для користувачів iPhone).
Хто вже приєднався?
Згідно з повідомленням, одними з перших до неї приєдналися адміністрації Одеської та Херсонської областей, а також міста Южне. Також наразі ведеться робота з реалізації проєкту в Києві. Одним з найбільш частих порушень у місті є рух смугою для громадського транспорту. Тому «Штрафи UA» розробили окремий показник для столиці. Це дозволить більш чітко розуміти тенденції, аналізувати причини, та покращувати ситуацію на київських дорогах.
Читайте також: Дорожні знаки здорової людини: на українських шляхах з’явиться нова уніфікована навігація (ФОТО)
Аналітичний віджет реалізований за партнерської підтримки Офісу ефективного регулювання BRDO і компанії RBC Group на базі BI-платформи Qlik Sense.
Фото: 112.ua
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі