Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У мережі збирають кошти на книжку «Підгузки зайві!»

Опубліковано

На «Спільнокошті» громадська організація Zero Waste Lviv запустила краудфандингову кампанію, щоб видати книгу «Підгузки — зайві» канадійки українського походження. Книга розповідає про прості способи, які допоможуть привчити дитину до горщика і є зовсім новою на українському ринку книговидання. За сто днів команда має зібрати 220 тисяч гривень.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

«Підгузки — зайві» — це переклад книги «Lose the diapers» Марії Качмар, яка успішно продається на Amazon’і ось вже три роки.

Zero Waste Lviv за сто днів має зібрати 220 тисяч гривень, щоб перекласти та видати цю книгу у трьох форматах: онлайн, на папері та в аудіо.

Книга презентує:

  • структурований та вичерпний огляд поширених методів привчання до горщика,
  • основи біології немовлят,
  • історію появи та популярності одноразових підгузків,
  • перелік альтернатив одноразовим підгузкам і власне альтернативний метод привчання до горщика.

Описаний в книзі метод, сформувала та апробувала авторка Марія Качмар, перевірила на власному досвіді також перекладачка Люба Бокало зі своєю донькою.

Тому цей спосіб не тільки зекономить сімейний бюджет, але і збереже нерви батьків, бо коли дитина «вступить» у кризові періоди свого розвитку, буде вже впевнено користуватись горщиком.

«Книга «Lose the diapers» є систематизацією інформації про раннє привчання до горщика. Я успішно, просто та легко рано привчила своїх доньок до горщика. А ще  переконалася на досвіді багатьох мам та зібрала наукові докази щодо функціонування тіла та природного розвитку малюка. В цьому підході цілком можливо поєднати користь для дитини і зручність для батьків», — каже авторка книги Марія Качмар.

Читайте такожУкраїна потрапила до топ-20 країн за Всесвітнім рейтингом благодійності

Батьки освоївши такий підхід, зможуть швидше прибрати підгузки з життя дитини. Тим самим зменшать свої витрати і не продукуватимуть так багато сміття. Адже використані підгузки — це тверді побутові відходи, які не переробляються.

«У перші місяці життя дітям потрібно до десяти підгузників на день. І по два-три малечі до двох-трьох років. Одноразові засоби дитячої гігієни складають до 4% від загальної кількості твердих побутових відходів. І що найгірше — в Україні їх не переробляють, тому все потрапляє на сміттєві полігони. Крім того такі підгузки є джерелом мікропластику, а навіть біорозкладні альтернативи містять адсорбційний наповнювач, який не переробляється», — пояснює виконавча директорка громадської організації Zero Waste Lviv Ірина Миронова.

Також варто не забувати, що існує чимало альтернативи одноразовим підгузкам. До прикладу, батьки можуть використовувати багаторазові тканинні підгузки, тренувальні трусики, пеленки і поєднувати це з практикою раннього привчання до горщика.

Підтримати проект можна на Спільнокошті.

Нагадаємо, в Україні запустили платформу AskChallenge, що популяризує благодійність.

Як ми повідомляли раніше, до Всесвітнього дня бабусь і дідусів зірки здійснили мрії людей поважного віку.

Усі фото: city-adm.lviv.ua.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі