

NewСхід
У Маріуполі в дитячій поліклініці працює єдиний в Україні робот-рентген (ВІДЕО)
У дитячій консультативно-діагностичної клініці Маріуполя працює унікальний роботизований рентген-апарат преміум-класу за 9,5 мільйона гривень. Про це повідомляє MRPL.CITY.
За словами рентгенолога Ірини Кобзар, цифрове обладнання виробництва Іспанії обстежує близько 30 дітей в день в повному обсязі.
Швидкість та якість роботи
“Якщо раніше потрібно було витрачати на обстеження, очікування знімка і його прояв на плівці досить багато часу, то сьогодні це відбувається дуже швидко і якісно. Ми відмовилися від нашої фотолабораторії і тепер отримуємо цифрове зображення найвищої якості в лічені хвилини. На такому обладнанні і працювати приємніше”, – зазначила лікарка.
Як працює апарат
Підвісна система рухається по кабінету, слідуючи за детектором, який встановлюється на пацієнта. Робот знаходить детектор і сам починає дослідження – це може відбуватися в положенні лежачи, сидячи і стоячи.
“Якість настільки висока, що можна навіть диференціювати морфологічний стан, структуру зміни в організмі. Надточні дослідження, зроблені роботом, підтверджуються в клініках столиці”, – уточнила директорка департаменту охорони здоров’я Світлана Макарова.
Читайте також: У лікарні Маріуполя з’явився томограф, якому немає аналогів в усій Україні
Абсолютно безкоштовне обстеження
За словами Світлани Макарової, обстеження проводяться абсолютно безкоштовно, так як необхідності витрачатися на плівку, як це було раніше, немає.
Поява нової рентген-апаратури стало першим етапом оновлення променевої діагностики в Маріуполі і стартувало ще в 2018 році. У 2019 такі апарати активно почали працювати в лікарнях №1 і №4 в структурах екстреної допомоги. Наступний апарат, як зазначила Світлана Макарова, з’явиться в дитячому хірургічному відділенні в 2020 році.

NewСхід

На Донеччині цього року планують відкрити ще чотири лабораторії, які проводять дослідження на наявність COVID-19 методом полімерної ланцюгової реакції (ПЛР).
Про це повідомляється на сайті Донецької ОДА.
«В планах на другий квартал 2021 року відкриття ще чотирьох лабораторій – в містах Мирноград, Покровськ, Краматорськ і Бахмут», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Коронабулінг в Україні: як сусіди знущаються з хворих на COVID-19, та як допомагають (ВІДЕО)
Наразі у Донецькій області дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) проводять 6 комунальних підприємств:
- три філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України»
- КНП «Донецький обласний центр з профілактики та боротьби із СНІДом» у Слов’янську
- Маріупольська міська лікарня № 4 ім. І.К. Мацука
- Шкірно-венерологічний диспансер міста Маріуполь.
Читайте також: У Києві безкоштовно тестуватимуть донорів крові на антитіла до COVID-19
Зазначається, що ці заклади отримують щоденно зразки, які доставляють мобільні бригади та проводять ПЛР-тестування.
Нагадаємо, ІТ-компанія безкоштовно розробила портал про COVID-19 в Україні для лікарів.
Фото: tsn.ua
NewСхід

Жителі Слов’янська зробили будки для безпритульних собак.
Про це йдеться в сюжеті видання “Восточний варіант”, передає Вільне радіо.
Журналісти зазначають, що місцевий притулок постійно потребує допомоги від міста та жителів. Собак треба годувати, лікувати, якщо вони хворіють. Потрібні також небайдужі волонтери, які будуть гуляти з собаками та чергувати на майданчику. Але найбільша проблема — це житло для тварин.
Притулок виграв у місцевому конкурсі “Бюджет участі” кілька невеличких вольєрів. Ще декілька подарували містяни. Крім цих вольєрів, місцеві активісти також дарують притулку будки.

Читайте також: Собака-безхатько із Запоріжжя стала моделлю Vogue (ВІДЕО)
Особливі вони тим, що їх роблять із підручних матеріалів та вторинної сировини. Кілька дощок, цвяхів, шматок лінолеуму, час на виробництво ㅡ і комфортне житло для собаки готове. Таких новеньких осель у притулку вже 10. Особливо актуальне житло для собак взимку, щоб вони змогли сховатися від холоду.
Читайте також: У Києві створять перше муніципальне кладовище для домашніх тварин
Крім осель, тваринкам також допомагають їжею. Місцеві школярі під наглядом дорослих приходять годувати собак і дарують їм запаси корму.

“Учні шкіл приходять, приносять їжу, звичайно під наглядом дорослих. Самі годують тварин. Видно, що їм це подобається. Одного разу навіть учні одного з коледжів виграли міні-грант (шість тисяч) і закупили для нас шість будок”, — розповідає волонтерка Ірина Орловська.
Фото: Восточний варіант
NewСхід

Сільським амбулаторіям Донеччини передали 18 автомобілів.
Про це повідомили в обласній держадміністрації.
Автівки отримали медичні заклади по всій області: від села Покровське на півдні до смт Дробишеве на півночі.

Як зазначається, автомобілі загальною вартістю 9,9 млн гривень придбали в рамках реалізації Закону України “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”.
Читайте також: Буковинська громада отримала карету швидкої вартістю 2 млн грн
Також повідомляється, що на сьогодні вже повністю завершене будівництво 21 сільської амбулаторії, в 11 з них передбачене житло для медпрацівників. Триває будівництво ще 6 об’єктів.
Нагадаємо, інженерну техніку Дрогобицького заводу на Львівщині прийняли на озброєння Збройних Сил України.
Фото: facebook.com/pavlokyrylenko.donoda
-
Суспільство19 години тому
Оголосили прийом проєктів документалок на Ukrainian Doc Preview: що пропонують
-
Суспільство17 години тому
Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам
-
Суспільство10 години тому
Морські піхотинці вдосконалювали навички стрільб на «Козак-2» (ФОТО)
-
Суспільство9 години тому
Вийшла книга про українську армію для підлітків