Ви читаєте:
У Маріуполі триває масштабна реконструкція парку за 100 млн грн
4хв на читання
Назад
У Маріуполі триває масштабна реконструкція парку за 100 млн грн
4хв на читання

У Маріуполі триває масштабна реконструкція парку за 100 млн грн

21 Червня 2019, 13:20
Галина Мельник
Поділилися
0

У парку імені Гурова в Маріуполі триває реконструкція. Там мають створити сучасні фонтани, нові зони відпочинку і локації, повідомили у міській раді.

Зараз тут проходить друга черга реконструкції. Загальна вартість робіт – майже 100 млн грн.

Царство фонтанів

Парк з територією близько 50 га планують зробити візитною карткою Кальміуського району. Біля Українського дому створять новий каскадний фонтан, що складається з трьох чаш зі ступенями водоспаду. У фонтані передбачено динамічне підсвічування. Світильники будуть розміщуватися під кожною сходинкою водоспаду, щоб підкреслити перелив води. Уже зараз повністю проведено демонтаж старого фонтану та сходів.

Читайте також: У Маріуполі замінять понад 40 тис. кв. метрів дорожнього покриття

Також в парку Гурова з’явиться світлодинамічний музичний пішохідний фонтан. Він буде оснащений додатковими опціями – системою туманоутворення для створення ефекту ранкового туману і зволоження повітря. Крім того, передбачена лазерна проекція для створення вечірніх і святкових шоу.

До слова, піднятися з парку до Палацу культури «Український дім» зможуть і люди з інвалідністю. Для них будуть обладнані спеціальні заїзди.

Місцевий “Діснейленд” і зона барбекю

У парку планується зародити нову традицію – проведення унікальних фестивалів культур різних національностей.

Особливий акцент буде зроблено на спорт та різні активності. Майданчики для волейболу, баскетболу, зони для катання на роликах, зона для скейтборду, тенісні корти, велодоріжки. Що особливо важливо – можливість прокату велосипедів і роликів.

За словами заступника міського голови Сергія Захарова, «родзинкою» парку стане річка Кальчик. З двох сторін створять спортивні зони.

Також в парку з’являться зона барбекю, де маріупольці зможуть відпочити з комфортом. Тут заплановано висадити велику кількість листяних дерев для створення тіні.

Справжнім святом для дітей стане маріупольський аналог Діснейленду. Він буде представляти собою унікальний парк розваг. Така концепція парку була запропонована урбаніст з Нідерландів. Але її обов’язково обговорять з жителями, щоб вони розповіли про свої уподобання.

По темі
Читайте також

Дизайн шпалер, організація простору та монтаж: досвід українок, які заробляють від $1500 на місяць

Вийти на дохід від $1500 на місяць в Україні можливо не лише в ІТ чи великому бізнесі....
30 Січня 2026
00:29
Гімн України на честь нової чемпіонки Європи з біатлону — Анастасії Меркушиної

Гімн України на честь нової чемпіонки Європи з біатлону — Анастасії Меркушиної

19 годин тому
00:46
Нічого кращого ви сьогодні вже не побачите

Нічого кращого ви сьогодні вже не побачите

19 годин тому
Як працює програма доступного кредитування житла «єОселя»
03:23

Як працює програма доступного кредитування житла «єОселя»

За останні 2 роки українці взяли понад 14 000 доступних кредитів на купівлю житла по «єОселі». Держпрограма дає можливість купити квартиру чи…
3 Лютого 2026