Суспільство
У Львові вперше організовують ярмарок соціальних підприємств
У Львові у неділю, 15 жовтня, на площі Музейній, поблизу Домініканського собору, вперше відбудеться ярмарок соціальних підприємств. Понад десять соціальних підприємств матимуть нагоду представити львів’янам та гостям міста свою продукцію.
Про це повідомили у Львівській міській раді та запрошують познайомитись з соціальним бізнесом Львова усіх охочих.
На першому ярмарку соціальних підприємств буде одяг, чай, вироби ручної роботи: різні брошки, прикраси, ляльки, малюнки та пазли. Від шкільних соцпідприємств будуть вітражі та мікрозелень. Діти з ментальними порушеннями продаватимуть печиво власного виробництва.
«Ярмарок організовує перший в Україні Західноукраїнський кластер соціальних підприємств. Такий ярмарок відбудеться вперше. Він покликаний масштабувати соціальне підприємництво у Львівській міській територіальній громаді та спонукати людей відкривати соціальні підприємства», – розповіла Анна Чуба, заступниця керівника Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради.
На ярмарку буде представлена продукція: Фонд Горіховий дім; Горіховий дім/Walnut House; Трав’яні чаї «Майстерня мрії»; Соціальна Майстерня WoodLuck; Золоті Роки; ВОНА хаб. Львів; Соціальне Ательє Butterfly та благодійний фонд Butterfly; Майстерня печива _ Солодкі Мрії; Ukrainian Puzzles, два шкільних соціальних підприємства (Greenlab – мікрозелень з любов’ю та Ліцей №8).
Також на ярмарку будуть жінки, якими опікуються «ВОНА хаб» та фонд «Горіховий дім». Вони представлятимуть продукцію власного виробництва.
Організатори запрошують усіх охочих долучитися до ярмарку. Він розпочнеться 15 жовтня на площі Музейній о 10:00 годині та триватиме до 15:00.
Нагадаємо, на Хмельниччині відкрили першу інклюзивну кав’ярню.
Також дивіться відео, як футболістки самотужки відкрили бренд напівфабрикатів, щоб утримувати команду.
Окрім того, на Закарпатті відкрили перше шкільне соціальне підприємство «ЕКО ТАК».
Фото: Львівська міська рада.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі