

Суспільство
У Львові побудують культурний хаб ЮНЕСКО: Іспанія виділяє на це €1,5 млн
Іспанія виділить півтора мільйона євро для створення культурного хабу ЮНЕСКО у Львові.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
Зазначається, що 16 лютого відбулася зустріч Олександра Ткаченка та посла Іспанії в Україні Рікардо Лопеса-Аранди Хагу, а також Хав’єра Фуентеса Лєха, радника з питань культури посольства Іспанії в Україні.
На цій зустрічі іспанські представники повідомили, що вони повністю профінансують створення культурного хабу у Львові. Іспанці виділять на це 1,5 млн євро. Також сторони обговорили співпрацю між Україною та Іспанією у сферах культури, культурної спадщини та медіа.
«Іспанія всебічно підтримує Україну в культурній сфері, зокрема через повну фінансову допомогу для створення культурного хабу у Львові, що реалізується ЮНЕСКО», – зазначив очільник українського міністерства Олександр Ткаченко.
Нагадаємо, ЮНЕСКО підтримало внесення Одеси до Списку світової спадщини.
Також ми повідомляли, що український борщ внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.
Фото: pixabay.com.
Суспільство

Колись Орест Сирватка зі Львова був сантехніком, а сьогодні працює моделлю, знімається в кіно та кліпах українських співаків і у свій 71 рік каже, що «не працює, а кайфує»!
Фото обкладинки: з ютуб-каналу Орвеста Сирватки
Суспільство

У селі Садовод, що на Харківщині, надзвичайники врятували кролика. Тварину витягли із сараю, який загорівся після прильоту керованих авіабомб.
Про це повідомили в UAnimals.
На місці удару спалахнуло 130 квадратних метрів території. Рятувальники вчасно помітили, що всередині хтось є, та одразу ж відреагували.
Також ми писали, що пасажирка знайшла у потязі книгу з листом із фронту: власницю відшукали у Threads.
Фото: ГУ ДСНС в Харківській області
Суспільство

29-річному військовому Павлу видалили уламок, який пройшов через очну орбіту та заблокував лобову пазуху. Технічно складну операцію провели київські хірурги з клінічної лікарні «Феофанія».
Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Ювелірна робота лікарів
Військовий Павло отримав складне поранення обличчя. Його лобову пазуху заблокував уламок, який пройшов через очну орбіту. Хірурги київської лікарні «Феофанія» вирішили не видаляти уламок через рановий канал, аби додатково не травмувати око.
Замість цього лікарі центру патології ЛОР-органів провели ювелірну операцію — вилучили уламок через порожнину носа. Лікарі одночасно забезпечили дренаж лобної пазухи, яку заблокував уламок. За словами фахівців, це дозволило зберегти анатомічну цілісність і дати шанс на ефективне відновлення.
Читайте також: Медсестра врятувала підрозділ від оточення та знищила групу окупантів з гранатомета
Київські хірурги «Феофанії» використовували методики французьких партнерів з клініки CHU de Lille. Досвід іноземних колег українські лікарі адаптували до реалій воєнної медицини.
«Історія Павла про те, як міжнародний обмін досвідом дає шанс на одужання», — зазначив Міністр охорони здоров’я України.
Нагадуємо, що в Києві вперше провели Всеукраїнські змагання з баскетболу на кріслах колісних.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Віктора Ляшка