

Економіка і бізнес
У Луцьку переселенці відкрили кав’ярню завдяки гранту
У Луцьку переселенці із Донеччини відкрили кав’ярню Vescovi завдяки грантовій програмі єРобота.
Про це повідомили на сайті Волинського обласного центру зайнятості.
Розповідається, що Сергій Толчин та його дружина Христина розпочали бізнес на Волині на грант. До війни родина мала мережу кав’ярень. Із початком повномасштабного вторгнення вони виїхали із Донецької області.
«Про гранти дізналися несподівано. Там можна було отримати до 250 тисяч гривень на запуск нового або розширення бізнесу, що існує. Вивчили умови, написали бізнес-план, подали заявку. Після його погодження через певний час отримали гроші», – розповідає пані Христина.
Христина додала, що починати бізнес довелося з нуля. На повне відкриття довелося докладати власні кошти. Однак на грант заклали купівлю обладнання, вітрини, трохи оренди проплатили. Проте це суттєва допомога.
Нині пані Христина уже роботодавець. За умовами гранту має двох працівників.
Читайте також: Оксана Темірбаєва. Креативна економіка може стати рушієм відбудови. І ось кілька аргументів

Про грант єРобота
Відомо, що розмір мікрогранту визначається відповідно до запиту підприємця, але не менш як 50 тисяч гривень. А за умови створення не менш ніж двох робочих місць — 250 000 гривень. Проєкт триває майже рік.
Читайте також: «Ми їдемо у малі громади, аби навчати дітей». Як молодь змінює систему освіти вдалині від великих міст? Кейс «Навчай для України»
Учасником програми можуть стати фізична особа-підприємець або юридична особа, крім суб’єктів господарювання державного та комунального секторів економіки. Гроші можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду нежитлового приміщення чи оформити лізинг на обладнання. Термін виконання гранту три роки.
На Волині підприємці відкривають переважно кав’ярні, станції технічного обслуговування автівок, продуктові магазини, стоматологічні практики, салони краси, фаст-фуди.
Нагадаємо, майстер із Дніпра створив бренд домашнього декору завдяки гранту.
Також ми розповідали, як на Чернігівщині підприємиця на грант відкрила кондитерський цех.
Фото: vol.dcz.gov.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay