Суспільство
У Львові збудують унікальний мистецький заклад
У Львові проведуть всеукраїнський архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію сучасної мистецької школи з концертним залом на вулиці Личаківській, 105 у Львові.Уперше за часів незалежної України в місті збудують унікальний мистецький заклад для всіх мешканців Львова, повідомляє пресслужба міськради.
Масштабний проєкт
На вул. Личаківській, 53 є музична школа № 4, яку планують перенести у цю нову будівлю. На школу № 4 є величезний попит — по 3 дитини на місце. Загалом в школі навчається 420 дітей. Нова мистецька школа має ще більше розширити спектр надаваних послуг для мешканців цього району і стати новим культурних центром для всього міста.
“Школа має стати новим центром культури не тільки Личаківського району, а й цілого Львова. Ми хочемо, щоб ця школа не була вузькоспеціалізованою, а мультидисциплінарною. Зараз це виключно музична школа, а ми хочемо зробити її мистецькою, навчати у ній різних видів мистецтва”, — розповіла директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.
Читайте також: У Львові підсвітили Церкву святих Бориса і Гліба (ВІДЕО)
Як наголосли в міськраді, цей проєкт стане синтезом світових тенденцій у створенні подібних об’єктів та першим в Україні будівництвом мистецької школи такого масштабу. Майбутній освітній заклад передбачає максимально ефективне та багатофункціональне використання приміщення, адже одним з основних завдань майбутнього проекту стане саме кроссекторальність та міждисциплінарність.
Яким має бути новий заклад?
Головним завданням учасників конкурсу є створення проектної пропозиції для будівлі школи мистецтв з концертним залом, що передбачає розміщення майбутнього закладу, відкритої громадської площі та учнівського простору з максимально ефективним використанням території. Перш за все це буде музична школа, де будуть окремі класи для групових та індивідуальних занять. У певних кімнатах передбачено шумоізоляцію, щоб, для прикладу, заняття на барабанних установках не заважали учням інших класів. У школі будуть окремі класи для образотворчого мистецтва, великі хореографічні класи, приміщення для занять технічною творчістю (моделювання, медіа-мистецтво, тощо). Крім звичних функцій мистецької школи, тут передбачено створення великого концертного залу та дитячого мистецького садка.
Технічне завдання напрацьовувалося впродовж пів року силами міського управління архітектури і урбаністики, управління культури, управління охорони історичного середовища спільно з директорами, вчителями і учнями творчих шкіл.
«Ми відкриємо всеукраїнський конкурс, на який зможуть подаватися всі архітектори. Він буде унікальним, адже не так часто проводяться відкриті конкурси на шкільні об’єкти, тому буде можливість запропонувати щось абсолютно нове в сфері творчої освіти. Нова архітектура, нові, адаптовані планувальні рішення. Цей конкурс буде показовим для інших міст України.
Площа будівлі буде близько 6 тисяч квадратних метрів, адже площа ділянки складає близько гектара. Ділянка має зростаючий рельєф, тому цей простір буде цікавим з точки зору об’ємно-просторової композиції. Передбачаю, що архітектори проектуватимуть поєднання ландшафту і будівлі в один цілісний об’єкт, або ж навпаки надаватимуть перевагу контрастним рішенням. Тобто підходів тут є дуже багато, тому буде цікаво побачити якісні, цікаві роботи, як архітектори даватимуть відповіді на ці ландшафтні запитання”, — наголосив Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова.
Конкурс мають оголосили до початку липня, адже зараз технічне завдання обговорюється на засіданнях спілки архітекторів, обговорюється із секторальними спеціалістами. Архітектори зможуть працювати над проектом 2 місяці, і вже на початку вересня конкурсне журі обере переможця.
Фото: brovary.net.ua
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі