Суспільство
У Львові запрацював перший сервіс безконтактної оренди електросамокатів
У Львові запрацював перший сервіс з шерінгу (спільного використання) електричних самокатів. Про це повідомляє новинний портал zaxid.net.
Зазначається, що орендувати самокат і повернути його поки що можливо лише на трьох проспектах в центрі міста, але мандрувати з ним можна у будь-який район Львова.
Офіційно сервіс Easy запустився 11 квітня та вже користується певним попитом. За два дні застосунок Easy скачали більше тисячі разів і здійснили 150 поїздок.
Перший в Україні
Як розповів власник Easy львів’янин Данило Коць, їхній застосунок з шерінгу електросамокатів є першим в Україні.
«Ми побачили таке в Європі, де це є доволі популярний стартап. Тому вирішили привезти такий сервіс в Україну. Спочатку ми планували брати франшизу, але змінили думку і згодом запустили свій проект, який став першим українським мобільним додатком з оренди електросамокатів», – розповів львів’янин Данило Коць.
Зона дії сервісу
Наразі сервіс працює в тестовому режимі і випустив на вулиці 10 самокатів бренду FitCo з 30-ти наявних. Його зона дії – проспекти Свободи, Шевченка та Чорновола. Будь-хто може взяти самокат в цій зоні та поїхати будь-де у власних справах, але важливо повернути транспортний засіб в цю окреслену зону. До кінця тижня сервіс планує розширитися та долучити прилеглі до проспектів вулиці.
Сервіс наразі працює в тестовому режимі
«Ми плануємо розширюватися поступово, аби зрозуміти – скільки насправді потрібно самокатів для міста та в яких зонах вони користуються найбільшим попитом», – розповів Данило Коць.
Читайте також: У Києві відкрився велопрокат Nextbike
За словами власника сервісу, після карантину вони планують поширити дію сервісу на все місто.
Як скористатися і яка вартість?
Аби скористатися послугами Easy, клієнт мусить встановити мобільний застосунок та купити користувацький пакет на 50, 100, 200 або 500 грн. Опісля за допомогою застосунку відсканувати QR-код на самокаті і таким чином розблокувати його. Вартість розблокування самоката становить 25 грн плюс 1 грн за кожну хвилину користування. Це означає, що користувацького пакету за 50 грн вистачить на 25 хв катання.
Самокати Easy не мають стаціонарних станцій, як наприклад шерінгові ровери, залишити його можна в будь-якому місці на вулиці в означеній зоні. Мобільний додаток сам покаже користувачеві місце розташування найближчого самоката. Втім, за словами Данила Коця, електросамокатами забороняється їздити бездоріжжям або пошкодженими хідниками, перевозити важкі речі тощо. Також електросамокатами не зможуть скористатись неповнолітні.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі