Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Київський області встановлюють станції моніторингу якості повітря

Опубліковано

У містах на Київщини невдовзі з’являться станції для аналізу якості повітря. Мережу розширює проєкт ЛУН Місто AIR, який вже працює в 13 містах України.

Про це повідомили представники проєкту.

Де встановлюватимуть станції

Заявки на розміщення станцій приймаються у Броварах, Борисполі, Ірпені, Вишневому, Вишгороді, Обухові, Боярці, Бучі, Василькові, Українці та інших населених пунктах Київщини. Загалом у регіоні планують встановити близько 15-ти станцій. Пріоритет матимуть ті заявки, які забезпечать рівномірне покриття території.

Мережі станцій ЛУН Місто AIR вже були запущені в 13 містах України: Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді, Вінниці, Рівному, Луцьку, Житомирі, Полтаві. Зараз планується запуск в Дніпрі та Черкасах. 

Читати також: У Бучі запрацювала станція моніторингу якості повітря

Хто може подати заявку

Заявку може подати кожен охочий. Для встановлення станції вдома необхідні розетка та доступ до Wi-Fi. Станції містам надаються безоплатно, обслуговування також є безоплатним.

Для того, щоб подати заявку, треба заповнити форму.

Нагадаємо, що у Полтаві запустять моніторинг якості повітря.

Фото: Freepik.

Технології

У «Резерв+» розпочали тестувати електронне направлення на ВЛК: як це працює

Опубліковано

Міністерство оборони запустило бета-тестування сервісу із електронним направленням на військово-лікарську комісію. Наразі випробувати послугу можна після заповнення запиту.

Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.

Як працює сервіс

  1. Користувач надсилає запит через «Резерв+».
  2. Керівник ТЦК підтверджує запит.
  3. Користувач отримує необхідну інформацію: номер реєстрації направлення, адреса медзакладу, підпис керівника ТЦК.

Спершу згенерувати направлення зможуть громадяни, які самі бажають пройти ВЛК. Згодом цією послугою зможуть скористатися люди, які отримали паперову повістку на проходження ВЛК.

Бета-тестування сервісу запустили для того, щоб перевірити його роботу і вдосконалити його до моменту повноцінного старту.

Читайте також: У війську працюватимуть з новим українським дроном Poseidon: його характеристики

«Сьогодні військовозобов’язані змушені отримувати паперові направлення в ТЦК, витрачаючи час у чергах. Завдяки реформі цей процес стане значно простішим і зручнішим»— написав Рустем Умєров.

Очільник Міноборони додав, що восени 2025 року в застосунку можна буде самостійно обирати заклад, що має контракт із НСЗУ, для проходження медичного огляду.

Долучитися до бета-тестування сервісу можна за посиланням.

Нагадаємо, що в одному з українських коледжів створили новий центр для навчання операторів дронів.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Технології

Українці та українки знову можуть одружуватися через «Дію»

Опубліковано

У застосунку «Дія» відновили сервіс для одруження після масштабної кібератаки росіян на українські держреєстри 19 грудня 2024 року.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Лише в Україні ви можете пройти повний цикл одруження — від подання заяви, шлюбу онлайн до свідоцтва в застосунку. Не треба нікуди їздити, збирати документи, складати їх у файлик, щоб стати чоловіком та дружиною. Революційний сервіс знову доступний у “Дії”»‚ — написав Михайло Федоров.

За словами міністра, якщо одруження запланували на час, коли сервіс не працював, то команда «Дії» напише таким користувачам та пояснить наступні кроки.

Читайте також: «Не одразу вдалося подати заяву» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»

Що відомо про сервіс

Функцію в «Дії» запустили 9 вересня 2024 року. За перші три дні користувачі зробили 416 133 пропозиції.

Сервіс розробляє Мінцифри спільно з Міністерством юстиції України, державним підприємством «Національні інформаційні системи», Цифровим офісом ДРАЦС, Державною міграційною службою та АТ «Укрпошта» за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що виконує БО «Фонд Східна Європа». Технічним партнером стала компанія Сisco.

Нагадаємо, що в Україні відновили всі державні реєстри після наймасштабнішої кібератаки росіян.

Також ми повідомляли, що в «Дії» знову доступні гранти та статус безробітного.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Технології

Українські фахівці цифровізували синагоги Буковини (ФОТО)

Опубліковано

Команда Skeiron завершила масштабний проєкт оцифрування трьох синагог Чернівецької області, які є носіями унікальної єврейської стінописної традиції. Завдяки 3D-скануванню вдалося не лише зафіксувати архітектурну спадщину, а й зберегти її для майбутніх поколінь.

Про це повідомляють представники проєкту.

Чим особливі ці синагоги

До проєкту увійшли:

  • чинна синагога «Бейт-Тфіла Беньямін» (Чернівці, 1923 рік);
  • колишня ортодоксальна синагога «Ґройсе Шіл» (Чернівці, 1854 рік);
  • синагога у Новоселиці (1919 рік).

Стан збереженості будівель різний. «Бейт-Тфіла Беньямін» у Чернівцях збереглася найкраще — її настінні розписи практично неушкоджені. Натомість у «Ґройсе Шіл» багато фресок втрачено через радянське перепрофілювання, а частину розписів сховано під шарами фарби та тиньку. У Новоселиці синагога, яка пережила період безгосподарності, перебуває на межі руйнування, а її фрескам загрожує повне зникнення.

Читати також: В Ужгороді оцифрували одну з найстаріших церков України

Оцифрування як порятунок спадщини

Фахівці Skeiron використали лазерне 3D-сканування, щоб зафіксувати інтер’єри та екстер’єри будівель. Після обробки даних цифрові моделі опублікували у відкритому доступі — їх можна дослідити на платформі Sketchfab.

Оцифрування допомагає не лише документувати пам’ятки в умовах війни, але й вивчати єврейське мистецтво України.

«Цифрові моделі можуть стати основою для реставрації чи музеєфікації у майбутньому. Ми маємо захистити єврейську спадщину, яку намагалися стерти з лиця Землі під час Голокосту», — зазначають у Skeiron.

Хто реалізував проєкт

Ініціативу підтримав Ukraine Art Aid Centre на замовлення Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини.

Команда Skeiron працює над збереженням архітектурної спадщини України з 2016 року. Вони оцифрували понад 250 історичних будівель і 350 музейних експонатів. Після початку повномасштабного вторгнення Skeiron запустили проєкт #SaveUkrainianHeritage, аби фіксувати пам’ятки, які щодня перебувають під загрозою знищення.

Нагадаємо, що активісти оцифрували історичний водогін у Білій Церкві: створено унікальну 3D-модель.

Фото: Skeiron.

Читати далі

Шопочитати