Суспільство
У Києво-Печерській лаврі стартує цикл лекцій про Івана Мазепу
Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розпочинає цикл лекцій про гетьмана — людину, політика, військового стратега, одного з найшанованіших ктиторів Києво-Печерської лаври, славетного будівничого української держави.
Про це заповідник повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
Першу відкриту лекцію присвячують Мазепі-політику. Відомо, що він був єдиним в історії Гетьманщини правителем, якій тримав булаву майже впродовж 22-х років. Щоб стати політичним довгожителем у ті часи, слід було мати неабиякі здібності.
Протягом лекції обговорять низку важливих запитань:
- Як вдалося юнаку з Білоцерківщини опинитися при дворі польського короля?
- Яку службу він ніс при гетьманах Правобережної та Лівобережної Гетьманщини?
- Яким вчинком він заслужив прихильність московського царя Петра? Як прагнув захистити Україну від руйнівних наслідків Великої Північної війни?
- І як його постать стала символом визволення України на довгі часи, аж до сьогодення?
Лекторка: Ольга Ковалевська, доктор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України.
Приємним бонусом для учасників стане закрита екскурсія до Всіхсвятської церкви та подорож у часи Мазепиного бароко.
Програма:
17:00 — збір біля Центрального входу
17:00 — 17:45 — екскурсія до Всіхсвятської церкви
18:00 — 18:45 — лекція (Митрополичий сад)
Захід за попередньою реєстраціє. Кількість місць обмежена. Вартість квитка включно з екскурсією: 200 грн, пільговий 100 грн, для військових безплатно.
Про Івана Мазепу
Іван Мазепа — Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704). Представник шляхетського роду Мазеп-Колединських герба Курч із Київщини. Тривалий час підтримував Московське царство у Північній війні зі Шведською імперією, проте 1708 року став на бік шведів. Після поразки під Полтавою був вимушений переселитись до Молдовського князівства.
Раніше ми повідомляли, що У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи.
Фото: Національний заповідник «Києво-Печерська лавра».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі