Суспільство
У столиці покажуть унікальну картину, викрадену в часи Другої Світової війни
У суботу, 4 січня, о 12:00, у Мистецькому арсеналі в Києві представлять повернену в Україну картину Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яку вивезли нацисти під час Другої Світової віни.
Про це повідомляють у пресслужбі Мистецького арсеналу.
Зазначається, що повернення полотна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» – це перший результативний випадок співпраці України і США на офіційному державному рівні щодо повернення пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон.
Картину можна буде побачити на виставці «СПЕЦВАНТАЖ! Історії повернення українських культурних цінностей» до 19 січня 2020 року.
О 12:00, 4 січня відбудеться встановлення картини в експозицію.
Після того, як картина займе своє місце у виставковій залі, відбудеться пресконференція.
Спеціальна освітня програма 4 січня
- 13:30 – авторська екскурсія директорки Дніпропетровського художнього музею Тетяни Шапаренко та керівниці музейного відділу Мистецького арсеналу Ольги Мельник.
- 16:00 – квест виставка. У квесті можуть взяти участь діти від 7 років і дорослі, в командах до 5 учасників або поодинці.
- 16:30 – мистецька гра «Приховані значення», де учасники опиняться в ролі дослідників картини «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною».
Історія картини
Картина «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» зникла з Дніпропетровського художнього музею під час окупації міста у 1941 році. Її автор – Михайло Панін, перший директор Дніпропетровського художнього училища.
Твір був серед 64 експонатів, показаних у день відкриття музею 27 квітня 1914 року, і відтоді увійшов до постійної експозиції художнього музею в Дніпрі. Після приходу до міста нацистських військ твори з постійної експозиції зникли. Вважалося, що їх знищили окупанти.
З 1962 року картина зберігалась у приватному будинку в місті Ріджфілд, штат Коннектикут.
Читайте також: Робота української художниці перемогла на міжнародному конкурсі
Власник, ім’я якого залишається невідомим, емігрував до США зі Швейцарії в 1946 році.
У 1986 році цей чоловік помер, а наступного року будинок було продано.
Нові господарі, Габріела й Девід Трейсі, разом із нерухомістю отримали у власність і картину Михайла Паніна.
Полотно належало подружжю Трейсі понад 30 років, доки в 2017-му Габріела й Девід не вирішили виставити твір на аукціон.
Працівники Дніпропетровського художнього музею знайшли й відреагували на оголошення в аукціонному каталозі.
Невдовзі Федеральне бюро розслідувань США вилучило картину, а власники твору відмовилися від прав на неї. Коментуючи ситуацію ЗМІ, Габріела й Девід Трейсі зазначали: вони щасливі від думки про те, що картина повертається туди, де має бути, а саме – в Україну.
Читайте також: Чернівецький художник робить неймовірні картини зі сміття (ВІДЕО)
Дніпропетровський художній музей надав американській стороні всі необхідні докази того, що робота належала музею.
Після майже двох років копіткої роботи та з огляду на відсутність претензій інших сторін, було організовано перевезення з аукціонного дому до аеропорту у місті Нью-Йорк, потім повітряним транспортом до міста Франкфурт, звідки картина вже наземним транспортом повернулася до Києва.
Нагадаємо, повідомлення про повернення картини «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» з’явилося у вересні 2019 року. Однак картина запізнилася на відкриття виставки.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі