

Суспільство
У Києві запрацював додаток для попереднього замовлення страв і бронювання столиків
У Києві офіційно запрацював український стартап Timeat. Це програма для віддаленого бронювання столиків та замовлення страв, розповідає AIN.UA.
Як зазначається, сервіс створив 22-річний виходець з маркетингового агентства Aimbulance Євген Бровчук. Проєкт вже працює в Києві, а також готує запуск у Львові та Одесі.
Як це працює?
Користувач оформляє і оплачує замовлення через додаток. Ресторан отримує замовлення і бронює стіл. Клієнт приходить на вказаний час і готове замовлення.
Додаток Timeat доступний для скачування на iOS і Android.
Читайте також: Українські студенти запустили стартап для швидкого обслуговування в ресторанах
Як з’явилася ідея?
Ідея виникла в 2019 році. Засновнику і CEO Євгену Бровчук набридло чекати по 30-40 хвилин в закладах – хотілося заощадити час.
Від ідеї до початку роботи пройшло півроку. Спочатку розробку програми віддали на аутсорс. Зовнішня команда написала першу версію «в борг» – до перших вкладень в timeat. Знайти їх виявилося непросто, проєкту відмовили 130 приватних інвесторів і фондів.
Але в квітні команда залучила $ 65 000 інвестицій від приватного інвестора з України, погасила борг за розробку і найняла девелоперів. Ім’я та частку інвестора, а також оцінку проєкту в компанії не розкривають.
З першими інвестиціями, Євген Бровчук звільнився з Aimbulance і присвятив себе розвитку проєкту. Це було однією з умов інвестора. timeat планує залучати і другий раунд. Його запланували на березень.
Які ресторани підключилися?
Офіційний запуск timeat відбувся 3 лютого 2020 року, поки що замовити столики можна тільки в Києві. У Львові та Одесі партнерів теж набрали, а сам сервіс запрацює до кінця лютого.
Заклади-партнери:
Київ: Druzi Cafe&Bar, Rojo Ojo, HeyLoft, L’Kafa Group, Prynada Ukrainian Cafe, «Чайхона Базар» і ZVD.
Львів: «Супкультура», «Кебабця», Pasta Bar No.1, «Хінкальня», Leopoli Pizza і «П’яте Підземелля».
Одеса: Traveler’s Coffee Odessa, Delano і Cipolle Pizza Bar.
Умови
Вартість страв у timeat дорівнює вартості в меню закладів. За послугу бронювання столу клієнт не доплачує.
Комісію сплачує тільки ресторан. Її розмір становить 15% від чека відвідувача.
Які плани
Нинішня точка беззбитковості сервісу – 215 попередніх замовлень в день або 6 678 попередніх замовлень на місяць. Просувати timeat планують онлайн, за допомогою соціальних мереж і офлайн – через презентації на заходах, присвячених ресторанному бізнесу.
Сервіс планує рости. Спочатку підключити ресторани хочуть у всіх українських містах-мільйонниках. Пізніше – нарощувати присутність і в обласних центрах. Також розглядають перспективу зайти в інші країни.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ