Суспільство
У Києві запрацює Музей кіно
У київському «Довженко-Центрі» 12 вересня відкриється Музей кіно. Про це інформує Громадське.
Подія приурочена до Дня українського кіно, який відзначають кожну другу суботу вересня, та 25-річчя «Довженко центру».
Яка експозиція?
Музей відкриється експозицією «ВУФКУ. Lost & Found», присвяченою діяльності Всеукраїнського фотокіноуправління державної організації (ВУФКУ), яка у 1920-ті роки сформувала успішну українську кіноіндустрію. Свого часу організація об’єднала кіностудії Одеси, Ялти і Києва, розвинула виробництво, дистрибуцію, рекламу та освіту у сфері кіно.
Мультимедійна експозиція у «Довженко-Центрі» представить експонати з провідних українських музеїв та знахідки колекції «Довженко-Центру». Рідкісні кадри фільмів, кінохронік та анімації, унікальні архівні документи та фото, що перенесуть глядача в атмосферу буремних 1920-х.
Що в програмі?
Церемонія відкриття Музею кіно розпочнеться 12 вересня о 19:00, після чого на відвідувачів очікує кіноперформанс «Нариси радянського міста» (1929) під саундтрек від гурту DZ’OB наживо.
О 21:15 розпочнеться аудіовізуальний перформанс «КіноОко» — відеоарт-проєкція на фасад Довженко-Центра у музичному супроводі Ptakh_Jung. Після цього у кафе ЕТЕР діджей-сет заграє Vj Max Poberejskyy.
Медіатека «Довженко-Центру» також презентує сайт — перший онлайн-ресурс, що міститиме всю доступну інформацію про ВУФКУ.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі