

Суспільство
У Києві з’явиться 9 нових заповідників
Цього року загальна площа природно-заповідного фонду зросте до 27,5% від загальної території міста Києва. Про це повідомили у КМДА.
Київська міська рада планує включити 8 нових об’єктів до ПЗФ Києва. Серед них – «Солом’янський ландшафтний парк» (площа – 28,36 га), ландшафтні заказники «Озеро Тягле» (137 га), «Бабин Яр» (40,5 га), «Труханів острів» (27,44 га). Це дасть змогу збільшити площу ПЗФ на 3 тис. га.
11 квітня на пленарному засіданні Київради депутати прийняли рішення, яке передбачає створення ландшафтного заказника місцевого значення «Осокорківські луки». Відтак, ландшафтний заказник буде створено на південь від озера Тягле та вулиці Колекторної у Дарницькому районі Києва. Він матиме орієнтовну площу 148 га. Вирішальний і впевнений крок ,що дасть нам змогу зберегти всі об’єкти у природному стані та забезпечити умови для організованого відпочинку населення.
Читайте також: У Києві з’явиться новий ландшафтний заказник площею 148 га
Найбільше в Україні заповідників
Наразі на території м. Києва розташовується 190 об’єктів загальнодержавного та місцевого значення на загальній площі 20,1 тис. га, що складає 23,97% від загальної площі міста Києва.
“Київ – лідер серед міст України за кількістю та площею об’єктів природно-заповідного фонду. У порівнянні з іншими містами України, площа природно-заповідного фонду м. Києва значно вища. Так, у м. Львів – 32 об’єкта ПЗФ на загальній площі 561 га, що становить лише 3% від площі міста, у м. Харків налічується 15 територій та об’єктів ПЗФ на загальній площі 467,65 га, що становить приблизно 1,4% від усієї міської території. Тому нам варто не лише не втрачати лідируючих позицій, а і підтримувати їх збільшенням площі національного природно-заповідного фонду, що є беззаперечно важливим та пріоритетним завданням міської влади”, – додали у КМДА.
Зазначимо, що у 2019 році до переліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, зважаючи на їх природну цінність, рішеннями Київської міської ради заплановано включити 9 нових об’єктів:
- ландшафтний заказником «Яр пролісок» площею 20 га;
- комплексна пам’ятка природи «Реп’яхів яр» площею 11,6 га;
- ландшафтний заказник «Озеро Тягле» площею 137 га;
- ландшафтний заказник «Осокорківські луки» площею 148 га;
- ландшафтний заказник «Деснянські луки» площею 318,9 га;
- ландшафтний заказник «Золотий ліс» площею 2107 га;
- ландшафтний заказник «Бабин Яр» площею 40,5 га;
- парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Солом’янський ландшафтний парк» площею 28,36 га;
- ландшафтний заказник Труханів острів, площею 27,44 га.
Чому це важливо?
Природно-заповідний фонд України — ділянки суходолу і водного простору, природні комплекси та об’єкти, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу довкілля. Основними функціями природоохоронних територій є:
- підтримка чи розширення зони природного існування певних видів;
- підтримка чи покращення поширення, міграції та/або генетичного обміну певних видів;
- відновлення якості ареалів існування;
- захист видів, які знаходяться під загрозою зникнення, вразливих, ключових чи комплексних видів;
- підтримка чи покращення гідрологічних функцій; підтримка чи покращення екологічної якості;
- контроль ерозії;
- захист цінних ландшафтних форм;
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»