Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві зʼявляться нові наземні переходи для зручності пішоходів

Опубліковано

Наступного року в Києві з’являться нові наземні переходи, що дублюватимуть підземні. Їх облаштують на Печерську, Поштовій площі, Лук’янівці та Подолі.

Про це повідомили у спільноті «Пасажири Києва».

У 2025 році «Центр організації дорожнього руху» планує створити переходи за такими адресами:

  • вул. Костянтинівська — вул. Верхній Вал;
  • Володимирський узвіз — Боричів узвіз;
  • вул. Велика Васильківська — вул. Євгена Коновальця;
  • вул. Січових Стрільців — вул. Глибочицька.

Читати також: В Україні стартує пілотний проєкт із будівництва 6,2 тисячі соціальних квартир

До кінця 2024 року мають завершити облаштування ще двох переходів: через вул. Вадима Гетьмана — вул. Олекси Тихого та просп. Лобановського — вул. Деміївська. Усі локації додані на карту міста.

Фото: «Пасажири Києва»

Зазначається, що ще 20 місць із запланованими переходами вже мають світлофорне регулювання. Вони будуть облаштовані в межах поточних ремонтів для підвищення безпеки та комфорту пішоходів.

Фото: Freepik.

Коментарі

Суспільство

Колись соромилися своїх ідей, а тепер пропонують їх місцевій владі: на Закарпатті створили молодіжну раду та хаб

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Село Імстичово Білківської громади — це мальовничий куточок на Закарпатті посеред гір. Тут живуть понад 3 тисячі людей, з яких майже третина — молодь. Через гірську місцевість тут немає скверів для прогулянок, дитячих чи спортивних майданчиків, де діти та підлітки могли б разом збиратися та спільно проводити час.

Проте місцеві молоді активісти змогли вирішити це питання — майже два роки тому відкрили молодіжний хаб «СтріХа», де можна пограти в настільні ігри, подивитися фільм чи просто поспілкуватися з друзями. 

ШоТам розповідає, як місцева активістка Людмила Биба згуртувала підлітків у першу молодіжну раду, яка повідомляє владі про свої потреби та змінює громаду на краще.

Людмила Биба

активістка Білківської громади, завідувачка будинку культури в селі Імстичово

Вкладали власні кошти в ремонт дороги, а потім створили першу ГО в громаді

Після навчання я пішла працювати у відділ культури, молоді та туризму Іршавської міської ради, бо хотіла розвивати свій регіон і робити цікаві проєкти для людей.

Через децентралізацію перейшла у своє рідне село Імстичово, де й потрапила у 2019 році на перший тренінг з лідерства. Тоді й зрозуміла, наскільки це важливо. 

Якось був такий час, що староста поїхав із села, і в нас зібралася така ініціативна група молоді, якій було не байдуже, що відбувається вдома, тому ми вкладали власні кошти в ремонт дороги, самі прибирали рідне село та організували вивіз сміття. Також ми проводили тренінги з сортування відходів і залучали до них активну молодь та місцеву владу.

Екологічний проєкт був одним з перших в Імстичові, який організувала молодь. Фото надала Світлана Завадяк

Ми з подругою та юристкою Ганною Зейкан зрозуміли, що можемо більше, якщо матимемо свою ГО. Так у 2019 році почалася історія «Центру розвитку Імстичова» — першої громадської організації у Білківській громаді. Один з головних напрямків нашої роботи від початку — розвиток молодіжної політики.

Ми починали з організації поїздок молоді в інші громади, де вона могла відвідувати місцеві молодіжні центри та переймати досвід. Коли наші діти побачили, як у сусідніх громадах такі ж учні старших класів самі організовують тренінги, проводять лекції, подають грантові заявки на різні суми та звітують про це, то зрозуміли, що їм також це під силу.

Учасники молодіжної ради грають у настільну гру «Світ громад», аби зрозуміти, як працюють органи влади в громадах. Фото надала Світлана Завадяк

Згодом ми організували для молоді навчання з фінансової грамотності й купили настільну гру «Світ громад» і проєктор. Тому хлопці та дівчата приходили не просто поговорити, але й пограти в ці ігри чи подивитися разом фільм.

Вперше скликали в селі молодіжну раду та створили хаб

Ми точно знали, що влада має чути молодь і зважати на її думку, тому й узялися за створення першої молодіжної ради в селі. Перша спроба у 2021 році була невдалою, та вже наступного року нам вдалося набрати справді активних людей, які хотіли для свого села змін на краще. Я тоді почала працювати завідувачкою місцевого будинку культури та взяла на себе організаційні питання й оформлення всіх необхідних документів. 

Учасники молодіжної ради після одного з тренінгів. Фото надала Світлана Завадяк

Завдяки молодіжній раді у нашій громаді вперше провели тренінги з медіаграмотності та сексуальної освіти. І хоч деякі дорослі з нерозумінням поставилися до таких ініціатив і питали, чи там треба займатися сексом, ми все ж їх організували, бо про це важливо говорити та доносити до інших.

За три місяці роботи молодіжна рада провела опитування серед жителів села та вирішила облаштувати хаб «СтріХа», звернувшись із відповідним листом до місцевої влади. Адже ми живемо в гірській місцевості, тому в нас немає, наприклад, дитячих майданчиків чи навіть скверів, де можна було б проводити час. 

«Хочемо, щоб такі осередки були в кожному селі»

Наша молодь має значну підтримку від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», який провів для неї серію тренінгів. Кількість учасників була різною — від десяти до сотні. Спершу діти соромилися навіть сказати про свої ідеї чи побажання, їм було страшно висловити свою думку, але з кожною зустріччю вони ставали сміливішими й потім дякували, що отримали таку можливість.

Наші хлопці та дівчата побачили нові можливості для розвитку. Одна з учасниць молодіжної ради навіть сказала, що ця активність та участь у тренінгах допомогла їй зі вступом — вона написала хороший мотиваційний лист, адже тепер має нові пріоритети та хоче цю свою громадську активність продовжувати й в університеті. Проте я точно знаю, що ці люди після навчання повернуться додому та змінюватимуть село на краще.

Молодіжна рада під час конференції в Києві. Фото надала Світлана Завадяк

Під час навчань наша молодь була на зустрічах з головою села й депутатами та зрозуміла, що державні службовці — це не просто дядьки в піджаках, до яких страшно звертатися. Цьогоріч хлопці та дівчата з молодіжної ради самі запропонували владі організувати День молоді в селі. Вони самі склали сценарій, отримали невелику суму з місцевого бюджету й самі все розраховували.

Зараз у приміщенні «СтріХи» ми все облаштували своїми силами, поставили дивани, м’які пуфи. Ми чекаємо від «ГОВЕРЛИ» обладнання для нашого молодіжного простору: три столи, десять стільців і дві шафи. Мріємо зробити косметичний ремонт, щоб тут стало більш затишно.

Учасники молодіжної ради після тренінгу з медіаграмотності від місцевої журналістки Галини Гички. Фото надала Світлана Завадяк

А ще мене дуже тішить, що дівчата з села Великий Раковець нашої громади за прикладом молоді Імстичова вирішили створити власний молодіжний простір у себе. Ми б дуже хотіли, щоб такі осередки були в кожному селі — хоча б кімнати в школі чи бібліотеці, щоб молодь мала де проводити час. 

Моєму сину зараз 11, і я дуже хочу, щоб за кілька років він також долучався до заходів та мав можливості для розвитку, які згодом допоможуть реалізуватися в житті.

Світлана Завадяк

членкиня молодіжної ради

«Наша місія — повідомляти владі про потреби молоді»

Я потрапила в молодіжну раду на запрошення Людмили Михайлівни два роки тому. Цьогоріч наша каденція завершується, але ми з друзями будемо подаватися й на наступний відбір, адже нам уже складно уявити своє життя без цих активностей.

Я завжди старалася долучатися до всіх заходів, які ми організовували з молодіжною радою. Найбільше мене запам’ятався обласний форум «Голос молоді», адже там я познайомилася з багатьма активними людьми з різних громад. А друзі з молодіжної ради часто брали участь у всеукраїнських і міжнародних форумах, адже це можливість обмінятися досвідом. 

Молодіжна рада Імстичова на обласному форумі «Голос молоді». Фото: Департамент освіти й науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА

Місія нашої молодіжної ради полягає в тому, щоб доносити свої ідеї до влади та повідомляти про наші потреби.

А ще я чула, як інші говорили, що молодіжна рада є таким собі івент-агентством. Фактично це так, бо завдяки організації різних заходів ми формуємося як особистості, можемо проявити себе та знайти своє місце в суспільстві.

Молодіжна рада допомогла мені знайти багатьох однодумців, які мене розуміють, тому з ними я почуваюся «у своїй тарілці». Також я зрозуміла, до чого маю хист і що мені вдається, а над чим треба попрацювати, адже робота з людьми потребує багатьох вмінь. І, якщо чесно, участь у молодіжній раді та організація заходів — це дуже весело, тому я дуже хочу продовжувати працювати в цьому напрямку.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО)

Опубліковано

Мобільний аптечний пункт працюватиме у 26 населених пунктах у Дрогобицькому та Самбірському районах Львівщини. Ініціатива розрахована на тих людей, які живуть у віддалених селах, де немає стаціонарних аптек.

Про це повідомили у Львівській ОВА.

Нова пересувна аптека належить комунальному підприємству Львівської обласної ради «Міжлікарняна аптека № 272». Проєкт запустили у межах державної програми «Доступні ліки».

Машину обладнали відповідною матеріально-технічною базою для зберігання та перевезення ліків. В автівці є холодильники, генератори, доступ до інтернету тощо.

Фото: Львівська ОВА

Читайте також: У Києві відкрили Центр ментального здоров’я для жінок і дівчат

Що можна придбати

У пункті відвідувачі можуть придбати ліки як за рецептом, так і безрецептурні. Рецептурні препарати відпускатимуть за електронним або паперовим призначенням.

Також у мобільних аптеках люди зможуть купити ті лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за урядовою програмою «Доступні ліки» безплатно або з частковою доплатою.

Фото: Львівська ОВА

Читайте також: Українцю пересадили серце, яке відправили гелікоптером: подолали 600 кілометрів

«Коли людям складно отримувати найпростіші медпрепарати — це проблема. Так, станом на сьогодні ми маємо приблизно 200 аптечних мереж по області, разом з тим є 1791 населений пункт, який немає стаціонарної аптеки. Є над чим працювати. Будемо заохочувати приватників, щоб вони долучались», — сказала заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула.

Наразі мобільні аптеки працюють у 13 областях України: Запорізькій, Житомирській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській.

Нагадаємо, що у Київській області збудують завод з виробництва флоат-скла для відбудови країни

Фото: Львівська ОВА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця запускає другий благодійний рейс Підпільного Стендапу в електричці: деталі події

Опубліковано

Після повного викупу квитків на перший благодійний рейс стендапу, Укрзалізниця разом із Підпільним Стендапом та фондом «Повернись живим» анонсують друге коло електричкою «Святошин – Дарниця – Святошин». Подорож відбудеться вже цієї суботи, 16 листопада, о 15:30.

Про це повідомляє УЗ.

Про подію

Мета заходу — підтримка бойових бригад Сил Оборони України. Кошти, зібрані під час рейсу, спрямують на закупівлю кейсеваків і засобів РЕБу.

Пасажирів-учасників подорожі чекає унікальний досвід — стендап-шоу в русі. У цьому рейсі виступатимуть відомі коміки: Василь Байдак, Лана Чубаха, Нікіта Трандафілов та Ігор Нерівний.

Вартість квитка становить 1 000 грн.

Також буде можливість виграти один із п’яти квитків через донат на збір: кожні 100 грн дають один шанс у розіграші.

Придбати квитки можна тут, а долучитися до благодійного проєкту тут.

Нагадаємо, що документальний фільм «Да Вінчі» про Дмитра Коцюбайла вийшов на MEGOGO.

Фото: Суспільне.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 тиждень тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство2 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство3 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...