Суспільство
У Києві вилікували 200-літню шовковицю за заповітом Романа Ратушного (ФОТО)
Хто відновлював дерево
Як проходило лікування
- очищення стовбура від гнилих та напівзруйнованих частин;
- обробку від грибкової інфекції;
- встановлення елементів підсилення стовбура;
- семиступеневе пломбування довговічними синтетичними наповнювачами (вони дають змогу швидшому відновленню втрачених контурів дерева).
Володимир Ветроградський зазначив, що шовковиця після лікування отримала «друге дихання» і за належного догляду може прожити ще не одну сотню рокуів.
«”Я робив усе, щоб мої вчинки та дії продовжили моє життя”, – писав Роман Ратушний. Пам’ять про героя — це продовження справи, втілення в життя ідей Романа. І тут, навколо віковічної шовковиці Шевченка, якось об’єдналися думки та дії арбориста Володимира Ветроградського, мами Романа Ратушного письменниці Світлани Поваляєвої, працівників Будинку-музею Тараса Шевченка. Що ж, скуштуємо ще солодких шовковичок років так через 700?», — написали в Будинку-музеї.
Про Романа Ратушного
У 16 років він кинув виклик злочинній владі під час Революції гідності, а у 24 зі зброєю в руках звільняв Сумщину та Харківщину від окупантів. Сьогодні на його честь названі вулиці в Києві та Мені на Чернігівщині, а також ландшафтний заказник місцевого значення Протасів Яр у Києві.
Нагадаємо, що у Києві стартувало нове опитування задля підтримки волонтерського руху в столиці.
Фото: фейсбук-сторінка Будинку-музеї Тараса Шевченка в Києві
Суспільство
Енергетична допомога Харкову
Що передадуть Одесі
Коментарі
Культура
Що продемонструють на виставці
Де відбудеться захід
Організатори та партнери
Коментарі
Суспільство
Нове опитування в застосунку «Київ Цифровий» запустили до Міжнародного дня волонтера, що відзначається 5 грудня. Його створили для того, аби покращити підтримку волонтерського руху в місті.
Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.
Пройти опитування кияни можуть до 30 листопада у відповідному розділі застосунку. У ньому вони можуть поділитися своїм досвідом волонтерства.
«Важливо почути голос кожного, хто долучається до цієї благородної справи. Отримані відповіді дадуть нам змогу краще зрозуміти потреби волонтерської спільноти, розробити ефективні рішення для її підтримки та зробити Київ ще більш згуртованим і сильним», — зазначив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Петро Оленич.
Читайте також: Знижки та послуги для військових: в Україні створюють національну підтримку оборонців держави
Як використовуватимуть результати
Опитування допоможе визначити:
- як саме кияни беруть участь у волонтерських активностях;
- із якими викликами стикаються містяни-волонтери;
- які додаткові ресурси можуть допомогти в розвитку волонтерського руху.
Разом із тим у КМДА зможуть виокремити пріоритетні напрями допомоги, розробити нові ініціативи та залучити додаткові ресурси для підтримки волонтерської діяльності у столиці.
Нагадаємо, що на Київщині побудували міст за сучасними технологіями, який має сонячні панелі (ФОТО).
Фото обкладинки: Вечірній Київ
Коментарі