Суспільство
У Києві відреставрували дві пам’ятки архітектури, на черзі – ще три
Минулоріч у Києві відреставрували дві пам’ятки та розпочали роботи ще на трьох. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
“У 2019 році Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій завершив реставрацію двох пам’яток, що в нього на балансі, і розпочав реставрацію ще трьох”, – повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.
Що оновили?
Завершили реставрацію пам’ятки архітектури національного значення – будинку Биковського на вул. Костянтинівській, 6/8. Реставровано фасади, інтер’єри, замінено інженерне обладнання, благоустроєно прилеглу територію. Найдавніший із збережених житлових будинків Києва має оригінальну об’ємно-просторову композицію з рисами оборонної споруди. На сьогодні функціонує як музей благодійництва.
Відновлена пам’ятка «Музей кам’яниця Київського війта» готова приймати відвідувачів – киян та гостей міста. Також відреставрована пам’ятка архітектури місцевого значення – будинок купця Апштейна на вул. Спаській, 12. Ця будівля – рідкісний зразок житлової будівлі особнякового типу у стилі неокласицизму. Виконано відновлювальні роботи з реставрації фасадів, інтер’єрів, інженерного обладнання.
Що реставрують?
Були розпочаті реставраційні роботи на пам’ятці національного значення – корпус № 16 – келія Флорівського монастиря (будинку Артинова) на вул. Фролівській, 6/8. Завершити реставрацію планується у 2020 році.
Також розпочато ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці місцевого значення адмінбудівлі – РАЦСу, на вул. Борисоглібській, 6, які також будуть завершені поточного року.
Окрім того, розроблена науково-проєктна документація на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення – прибуткового будинку, у якому проживали відомі художники Врубель, Котарбинський, родина Прахових на вул. Десятинній, 14. Реставраційні роботи планується розпочати і закінчити у 2020 році.
Розроблена науково-проєктна документація щодо пам’ятки національного значення – житловий будинок на вул. Сковороди, 9-Б. Реставраційні роботи заплановано розпочати у 2020 році. Ця будівля – унікальний зразок житлового будинку допожежного Подолу.
Скореговано науково-проектну документацію щодо пам’ятки місцевого значення – житловий будинок ювеліра Захара Брезгунова на Андріївському узвозі, 5/31. Реставраційні роботи заплановано продовжити в цьому році.
Зазначається, що у грудні 2018 року Київрада затвердила міську цільову програму «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2019-2021 роки». Фінансування програми на 3 роки визначено на рівні 247,7 млн грн. Усього протягом 3-ох років заплановано провести реставраційні роботи на 11 об’єктах на загальну суму 74,289 млн грн.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі