Суспільство
У Києві відправили на штрафмайданчик 58 автомобілів порушників
З 22 квітня по 5 травня працівники комунального підприємства “Центр організації дорожнього руху” перемістили на спеціальний майданчик 58 транспортних засобів порушників правил дорожнього руху, які були тимчасово затримані патрульними поліцейськими.
Про це повідомили у Центрі організації дорожнього руху міста Києва у Facebook.
У комунального підприємства цілодобово працюють вантажні автомобілі-евакуатори з краном-маніпулятором і екіпажів в складі водіїв і стропальників, які забезпечують завантаження, перевезення та розвантаження транспортних засобів.
Читайте також: На вулицях Києва запрацювали інспектори з паркування
Тимчасове затримання транспортних засобів здійснюється на підставі статті 265-2 КУпАП, в тому числі і у разі наявності у патрульного поліцейського підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачене ст. 130 КУпАП (Керування транспортним засобом у стані наркотичного або алкогольного сп’яніння), ч. 3. ст. 122 КУпАП (Порушення правил зупинки чи стоянки), ст. 124 КУпАП (Вчинення дорожньо-транспортної пригоди), ст. 126 КУпАП (Керування транспортним засобом без наявності посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а також страхового полісу), а також у разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного у розшук відповідно до ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження».
Інформацію про тимчасово затримані транспортні засоби можна отримати, зателефонувавши за номером 102.
Коли авто можуть евакуювати?
Тимчасово автомобіль евакуйовують, якщо у патрульного поліцейського є підстави вважати, що водій вчинив одне з порушень:
- ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння),
- ч. 3 ст. 122 КУпАП (порушення правил зупинки або стоянки),
- ст. 124 КУпАП (вчинення дорожньо-транспортної пригоди),
- ст. 126 КУпАП (керування транспортним засобом без наявності посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а також страхового поліса),
- в разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до ст. 36 Закону України “Про виконавче провадження”.
Нагадуємо, 27 вересня 2018 року набули чинності нові правила фіксації і призначення штрафів за неправильне паркування транспортних засобів.
Закон затверджує 17 конкретних випадків евакуації. Ніяких оціночних суджень при встановленні наявності підстав для евакуації більше не буде. Крім поліцейських, право проводити евакуацію отримають інспектори з паркування, а обставини евакуації будуть обов’язково фіксуватися на фото чи відео.
Який штраф?
Зараз розмір штрафів за неправильне паркування становить:
- за несплату паркування 20-кратний розмір вартості 1 години паркування, за зайняте місце для інвалідів – 30-кратний розмір;
- зупинка в недозволеному місці – від 250 грн;
- за зупинку на місцях паркування та виїзду для інвалідів – 1020-1700 грн;
- тарифи на евакуацію за авто до 2 тонн – 720 грн, за зберігання – 144 грн/доба.
Коментарі