Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві відкрили першу частину Меморіалу українським розвідникам (ВІДЕО)

Опубліковано

Напередодні третьої річниці повномасштабного вторгнення у Києві відкрили першу частину Меморіалу українським розвідникам. З висоти композиція нагадуватиме форму ока — символу пильності, захисту та невидимої присутності.

Про це повідомили в Генеральному управлінні розвідки.

Про новий меморіал

Над об’єктом працювали архітектор Андрій Лесюк та скульптор Назар Білик, які раніше у Львові створили меморіал на честь героїв Небесної Сотні.

На першому камені меморіалу написали слово «вічність» багатьма мовами світу. Як зазначають у ГУР, ці надписи символізують подвиг людей з різних країн, які після 2022 року долучилися до захисту України.

«Цей простір завдяки цим двом стелам, зеленим насадженням і додатковим елементам буде поділений на камерні простори для вшанування, для спокою, для кожного з нас, хто буде приходити сюди і знайде своє місце для спілкування з героями», ― розповів архітектор Андрій Лесюк.

Читайте також: Військові втретє за 2025 рік уразили один із найбільших НПЗ в росії

«Символічно, що напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення ми закладаємо основний елемент Меморіалу українським розвідникам. Нині як ніколи актуальні слова Євгена Коновальця про те, що Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців. Цей меморіал ― наша шана і вдячність тим героям, які жили та боролись, і повернулися на щиті. Воїни-розвідники пішли у вічність, але вони завжди залишаться у наших серцях, в історії боротьби українського народу і стануть дороговказом для наступних поколінь»‚ ― сказав очільник ГУР Кирило Буданов.

🫡 Кирило Буданов / Kyrylo Budanov відкрив першу частину Меморіалу українським розвідникам до роковин повномасштабного вторгнення Перший елемент Меморіалу українським розвідникам відкрили в Києві напередодні третіх роковин великої війни. Про задум меморіалу на церемонії відкриття розповіли автори ідеї ― архітектор Андрій Лесюк та скульптор Назар Білик, які раніше вже створили відомий меморіал на честь героїв Небесної Сотні у Львові. “Вічність” ― це слово багатьма мовами світу написане на першому камені майбутнього Меморіалу українським розвідникам. Воно символізує подвиг людей з різних країн, які з початком повномасштабної агресії росії стали на захист вільної та суверенної України. Дві стели в композиції символізують крила і щити. Їхній активний рельєф відтворює рух і боротьбу, силу та невтомний опір. Між двома стелами ― простір тиші, де викарбувані імена людей, які відважно і з честю бились за Україну. “Ми як авторський колектив прагнули створити особливий простір, простір емоційної присутності, де памʼять про героїв ― оживає”, ― сказав під час відкриття меморіалу скульптор Назар Білик. “Цей простір завдяки цим двом стелам, зеленим насадженням і додатковим елементам буде поділений на камерні простори для вшанування, для спокою, для кожного з нас, хто буде приходити сюди і знайде свої місце для спілкування з героями”, ― додав архітектор Андрій Лесюк. З висоти пташиного польоту композиція зі стел та центрального елемента нагадуватиме форму ока: символ вічної пильності, захисту, невидимої присутності. Меморіал стане простором, який також допоможе розповісти більше про наших героїв. У відкритті першого елемента Меморіалу взяв участь начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов. Після вшанування полеглих побратимів хвилиною мовчання, керівник української розвідки виголосив промову. “Символічно, що напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення ми закладаємо основний елемент Меморіалу українським розвідникам. Нині як ніколи актуальні слова Євгена Коновальця про те, що Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців. Цей меморіал ― наша шана і вдячність тим героям, які жили та боролись, і повернулися на щиті. Воїни-розвідники пішли у вічність, але вони завжди залишаться у наших серцях, в історії боротьби українського народу і стануть дороговказом для наступних поколінь. В Україні триває екзистенційна війна. Упевнений ― силою ми здобудемо справедливий мир. А зло буде переможене і покаране. Дякую всім, хто бʼється заради України і всім, хто нам допомагає”, ― сказав Кирило Буданов. Начальник ГУР МО України висловив вдячність творцям Меморіалу українським розвідникам, а також меценатам Володимиру та Олені Бесагам, спільними зусиллями яких з’явився цей простір. Вічна слава розвідникам, полеглим за Україну в бою! Честь усім воїнам, хто продовжує боротьбу! 🇺🇦 Слава Україні!

Опубліковано Головне управління розвідки Міністерства оборони України Понеділок, 24 лютого 2025 р.

Нагадаємо, що активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Суспільство

Куди сходити цього тижня: 10 подій про історію, військо та кар’єру в Києві

Опубліковано

Фотовиставка про справжній Крим, лекція історика про велику війну, день відкритих дверей у Kyiv Academy of Media Arts та ярмарок вакансій у сфері оборонних технологій — команда ШоТам зібрала для вас головні події найближчих днів.

Лекція Володимира Вʼятровича «Три роки столітньої війни»

24 лютого — рубіж, що змінив хід української історії. У річницю повномасштабного вторгнення відбудеться зустріч з істориком Володимиром В’ятровичем, щоб осмислити три роки боротьби, що стали частиною війни століття.

Під час розмови обговорюватимуть такі питання:

  • чи можна було передбачити події 24 лютого 2022 року;
  • які історичні уроки ми вже засвоїли, а які ще належить вивчити;
  • як минуле допомагає розуміти сьогодення та формувати майбутнє.

Коли: 24 лютого о 18:30
Вхід: вільний
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Фото: Книгарня «Є»

Лекція «Про зміни станів та комунікацію» для партнерок військовослужбовців

«Чому він інший?», «Чи будуть наші стосунки такими, як раніше?», «Як я можу його підтримати?», «Як самій попросити про підтримку?» — ці та багато інших питань хвилюють партнерок військових. Дати чітку відповідь самостійно непросто, адже війна змінює не лише тих, хто на фронті, а й тих, хто чекає.

Комунікація та взаєморозуміння — основа міцних стосунків. Коли додається відстань, тривога й невизначеність, ця основа потребує ще більшої уваги.

Запрошуємо дружин і партнерок військовослужбовців на офлайн-лекцію «Про зміни станів та комунікацію».

Коли: 24 лютого о 19:00
Вхід: безкоштовний (за попередньою реєстрацією)
Де: книгарня «Сенс», вул. Хрещатик, 34

Фото: «Сенс»

Фотовиставка YILLAR VE YOLLAR у Кримському домі

Виставка YILLAR VE YOLLAR представить світлини початку ХХ століття, що відображають справжній Крим та життя кримськотатарського народу. Архівні кадри передають атмосферу минулого: діти на вулицях Ялти, чоловіки, які спостерігають за боротьбою Кüreş, дівчата біля Çeşme.

Відвідувачі зможуть пройти шляхами пам’яті, зануритися в історію півострова та долучитися до акції «Листи до вільного Криму», написавши лист кримським політв’язням.

Коли: відкриття — 25 лютого о 17:30
Вхід: вільний
Де: Кримський дім, вул. Омеляновича-Павленка, 9

Фото: Крим_SOS

Обговорення «Записок Кирпатого Мефістофеля»

Книжковий клуб «Сенсу» запрошує на обговорення роману Володимира Винниченка «Записки Кирпатого Мефістофеля». Це чудова нагода вирушити в Київ початку ХХ століття — місто, де ось-ось настане весна, а кожна вуличка сповнена подій і переживань головного героя — адвоката Якова Михайлюка.

До дискусії долучиться акторка та музикантка Артистка Чуприненко.

Коли: 25 лютого о 19:00
Вхід: безкоштовний (за попередньою реєстрацією)
Де: онлайн на ютуб-каналі «Сенсу» та офлайн у книгарні «Сенс», вул. Хрещатик, 34

Фото: «Сенс»

Лекція «Як спілкуватися під час війни»

Як говорити з військовими та ветеранами, щоб не нашкодити? Як почати розмову, підтримати співрозмовника й залучити людей до комунікації?

Проєкт «Як ти, брате?» досліджує ці питання та запрошує на лекцію «Як спілкуватися під час війни», яку проведе засновник ініціативи Антон Семенов.

На лекції ви дізнаєтеся:

  • як і про що спілкуватися з військовими та ветеранами в різних ситуаціях;
  • як ефективно залучати людей до комунікації;
  • як екологічно почати розмову;
  • як підтримати співрозмовника через спілкування.

Коли: 26 лютого о 19:00
Вхід: вільний (за попередньою реєстрацією)
Де: книгарня «Сенс», вул. Хрещатик, 34

Благодійний концерт «Чотири ПроРоки» на підтримку бригади «Ґарт»

«Музичний Батальйон» запрошує на великий благодійний концерт «Чотири ПроРоки», що відбудеться в столичному Будинку Кіно.

Проєкт «Нескорений ПроRock» пролунає наживо у виконанні сестер Тельнюк, Віталія Кириченка (гурт «Нумер 482»), «Очеретяного Кота», Друже Музика, TaRuta й інших музикантів. Вони представлять унікальні композиції на вірші Василя Стуса, Олени Теліги, Тараса Шевченка та Василя Симоненка.

Організатори закликають підтримати збір і придбати квиток. Для військових вхід безкоштовний.

Коли: 1 березня, початок о 18:00
Вхід: донат (для військових — безкоштовно)
Де: Будинок Кіно, вул. Саксаганського, 6

День відкритих дверей у Kyiv Academy of Media Arts

Це можливість зазирнути в академію, дізнатися про навчальні процеси, познайомитися з кураторами, координаторами та командою.

Цієї весни на наборі #KAMA23 стартують курси за чотирма напрямками:

  • реклама та маркетинг;
  • кіномистецтво;
  • дизайн;
  • мода.

Вечірні програми розраховані на тих, хто прагне в офлайн-форматі здобути нові знання та навички у сфері креативних індустрій. Це можливість стати частиною активної спільноти, знайти однодумців, потенційних колег або партнерів для майбутніх проєктів.

Навчання у КАМА — це не лише лекції та теорія, а й постійна практика та робота з реальними клієнтами. Від брифінгу до презентації проєкту — увесь процес максимально наближений до реальних робочих умов.

КАМА вже випустила понад 13 тисяч студентів, серед яких — засновники компаній, творці нових брендів і лауреати професійних нагород.

Коли: 1 березня
Вхід: вільний, за попередньою реєстрацією
Де: вул. Дмитрівська, 80

«Арсенал талантів» — ярмарок вакансій у Defense Tech

1 березня Lobby X та DOU організовують перший ярмарок вакансій у сфері озброєння та оборонних технологій, який об’єднає працедавців та кандидатів.

Протягом дня понад 50 компаній презентуватимуть свої розробки, обговорюватимуть вакансії, корпоративну культуру, цінності та перспективи роботи. Учасники зможуть поспілкуватися з представниками компаній, відвідати панельні дискусії та оцінити пітчинги.

Результати роботи оборонно-промислових компаній безпосередньо впливають на успіх наших військових, тому важливим є вклад кожного в цей розвиток.

Коли: 1 березня
Вхід: донат від 333 грн у фонд «Повернись живим». Після донату ви отримаєте квиток на електронну пошту

Де: локацію учасникам повідомлять напередодні події 

Фото: Lobby X

Масниця на ВДНГ

На цих вихідних ВДНГ перетвориться на центр весняних гулянь, українських традицій і святкового настрою! Ювілейна «Зимова країна» завершує свій 10-й сезон і робить це масштабно — з народними обрядами, музикою, частуваннями та яскравими розвагами.

Приєднуйтесь до святкування Масниці — одного з найдавніших і найвеселіших східнословʼянських свят!

Коли: 1–2 березня
Вхід: безкоштовний
Де: ВДНГ, проспект Академіка Глушкова, 1

Фото: надане організаторами

«Весняний дім»: маркет оновлень 

На маркеті «Весняний дім» зберуться понад 150 українських брендів, які допоможуть підготувати оселю до нового сезону.

На вас чекатимуть:

  • посуд, текстиль, декор;
  • свічки, аромати, натуральна косметика;
  • книжки, канцтовари, ігри;
  • солодощі, напої, фермерські продукти;
  • одяг, взуття, аксесуари та прикраси.

Коли: 1–2 березня
Вхід: вільний
Де: вул. Десятинна, 12

Фото: Всі.Свої

Фото обкладинки: Adobe Stock

Читати далі

Суспільство

Українці створили плакати для мирних протестів за кордоном (ФОТО)

Опубліковано

Копірайтери з телеграм-каналу «Жест» та волонтерська агенція «Креативна Січ» підготували постери для демонстрацій в підтримку України за кордоном. Для цього в телеграм-каналах залучили українців, охочих надіслати свої роботи.

Про це автори ініціативи повідомили в телеграмі.

Про ініціативу

Напередодні третьої річниці повномасштабного вторгнення агенція «Креативна Січ» оголосила опенкол для тих, хто хоче створити дизайн для плакатів та транспарантів на підтримку України. 

Основними закликами волонтери-креативники обрали:

  • We Stand with Ukraine Against russian Aggression;
  • Three Years with Ukraine.

Читайте також: Європейський Союз виділяє 3,5 мільярда євро для України

Мирні акції пройдуть у Польщі, Італії, Австрії, США, Японії, Новій Зеландії та інших країнах світу — розповіли в агенції. Заклики, до яких створювали дизайни, написали учасники спільноти «Жест».

Транспаранти і постери створили в декількох варіантах різними мовами.

Про агенцію 

«Креативна Січ»  — волонтерський проєкт, який почався з ініціативи Паші Вржеща, співзасновника й креативного директора агенції Banda. Під час повномасштабного вторгнення креативники спільноти створювали контент для соцмереж і мітингів. Команда «Креативної січі» приймає брифи від великих і маленьких некомерційних організацій і пропонує слогани для мітингу, дизайни мерчу тощо. До деяких проєктів команда залучає спільноту дизайнерів, ілюстраторів, копірайтерів.

Нагадуємо, що активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Читати далі

Суспільство

У Києві відновлять рух Південним мостом для приватних автівок

Опубліковано

Після проведених консультацій із військовими міська влада Києва частково зніме обмеження щодо проїзду Південним мостом.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Завдяки новому рішенню містяни зможуть їздити Південним мостом з лівого на правий берег. Рух з правого берега поки що залишиться без змін.

Для впровадження змін ще необхідні додаткові рішення військових, із якими зараз тривають консультації. Після цього остаточне рішення ухвалюватиме Рада оборони міста.

Читайте також: В Антарктиці здійняли прапор «Азову» та втілили мрію захисниці Маріуполя (ВІДЕО)

У грудні 2024 міська влада зверталася до військових, але тоді дозвіл на відкриття руху у звичному режимі не надали.

Проїзд Південним мостом закрили для приватного транспорту у червні 2022 року. Наразі рух дозволили лише спецтранспорту, громадському транспорту та машинам зі спеціальними перепустками.

Нагадаємо, що для подружжя рятувальників з Києва влаштували гендер паті у пожежній частині (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Південний міст»

Читати далі

Шопочитати