

Суспільство
У Києві відкриють мистецький простір Module of Temporality
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві відкриють тимчасовий культурний простір Module of Temporality («Модуль тимчасовості») – благодійний проєкт, що збирає кошти на відновлення культурних памʼяток.
Про це повідомили в інстаграмі проєкту.
Що таке Module of Temporality
МОТ – це тимчасовий культурний простір у Києві від don’t Take Fake, що створюється із міжнародною командою. Його мета – показати світу, що навіть у часи війни і постійних загроз українці не лише переосмислюють своє минуле, борються за теперішнє, а і думають про майбутнє, зокрема, культурне майбутнє країни. І кожен може долучитися до цього.
«Задум сформувався всередині команди don’t Take Fake влітку 2022 року. Ми вирішили, що у цей час ми маємо продовжити робити те, чим займаємось уже понад 10 років – працювати над розвитком світової культури в Україні. Ми застосували наші знання, досвід, міжнародні зв’язки і вклали власні кошти компанії у те, щоб запустити процес», – розповідає команда МОТ.
Який вигляд матиме простір
Модуль тимчасовості – це 27 модулів-контейнерів, які утворюють оупен-спейс та окремі зали всередині, а також кілька терас. Основний матеріал – метал у різних його варіаціях. Зокрема, в інтер’єрі та меблях використано листову сталь з маріупольських «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча.
Загальна площа конструкції – 417 кв. Уcередині збалансовані почуття відкритого простору і певного тиску через висоту стелі, що в частині приміщень не перевищує 2,3 метри – нагадування про дискомфорт, який відчувають люди, ховаючись в укриттях.
Як працюватиме Module of Temporality
Основою простору стане експозиція, створена спеціально для цього проєкту. На двох поверхах представлять роботи 25 художників з різних континентів. Серед них – полотна, скульптури, інсталяції та аудіовізуальні роботи. Експозицію МОТ сформував Фабріс Бусто, французький куратор, арт-критик, а також редакційний директор і головний редактор журналу Beaux Arts, який працює в Парижі протягом останніх 25 років.
Протягом трьох місяців у МОТ також відбудеться серія кінопоказів та лекцій. А крім виставки команда готує колаборації з українськими брендами та митцями, що будуть доступні у гіфт-сторі.
Нагадаємо, у Києві в Пущі-Водиці ресторан медичного центру «Лелека» почав працювати як безкоштовний коворкінг.
Крім того, «Епіцентр» запустив у Києві безкоштовний коворкінг на понад 100 місць.
Фото: скриншот з відео.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) виділить $250 мільйонів на пітримку українського бізнесу.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За його словами, корпорація також планує інвестувати в українську економіку мільярд доларів.
«Сьогодні директор DFC Скотт Нейтан на нашій зустрічі повідомив, що корпорація цього року залучить $250 млн для допомоги у фінансуванні програм підтримки малого й середнього бізнесу. Загалом DFC планує мобілізувати до $1 млрд на підтримку української економіки», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що Шмигаль і Нейтан обговорили інструменти для залучення інвестицій та окремо порушили питання запуску фондового ринку в Україні.
«Дуже цінуємо готовність DFC надавати фінансування українським компаніям. Стати частиною відновлення України сьогодні – це найпотужніша інвестиція в майбутнє», – додав Денис Шмигаль.
Нагадаємо, громадська організація Impact Force за підтримки партнерів запускає бізнес-акселератор Impact Business для українських підприємців, які прагнуть долучитися до відновлення найбільш постраждалих галузей економіки.
Також ми писали, що близько 1,7 тисячі польських компаній заявили про готовність взяти участь у відбудові України та відновленні експорту товарів та послуг до України.
Фото: pixabay.com.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Франція передасть Україні 12 додаткових самохідних артилерійських установок Caesar.
Про це заявив міністр оборони країни Себастьєн Лекорню під час пресконференції з українським міністром Олексієм Резніковим.
За його словами, Франція також відправить 150 своїх військових у Польщу, де вони навчатимуть українських захисників. До літа навчання пройдуть загалом 2000 українських військовослужбовців.
Conférence de presse de @SebLecornu 🇫🇷, ministre des Armées et de son homologue ukrainien @oleksiireznikov 🇺🇦⤵️ https://t.co/zPivObufFe
— Ministère des Armées 🇫🇷 (@Armees_Gouv) January 31, 2023
На запитання журналістів Лекорню відповів, що за увесь час Франція передала Україні 18 таких САУ, з них одна наразі неробоча, а інші 17 потребують планового технічного обслуговування.
Про САУ Caesar
САУ Caesar – французька колісна 155 мм самохідна гармата розробки GIAT Industries. Серійно виробляється з 2007 року. В армію Франції було поставлено 72 одиниці.
Довжина ствола – 52 калібри. Возимий боєзапас – 18 снарядів. Скорострільність – 6 пострілів за хвилину. «Цезар» здатний використовувати всю номенклатуру натівських 155-мм артснарядів. В якості шасі САУ для французької армії використовується Renault Sherpa 5 6×6.
Нагадаємо, Швеція надасть Україні найсучасніші артилерію та бронетехніку. Йдеться про САУ Archer та близько 50 БМП.
Також ми повідомляли, що Україна у «першій хвилі» отримає від країн-союзників 120-140 сучасних західних танків, серед них – Leopard 2, Challenger 2 та M1 Abrams.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Ірпені у вівторок, 31 січня, відкрили першу в Україні газопоршневу електростанцію потужністю 1 МВт.
Про це повідомила пресслужба Регіональної газової компанії.
Установка має стати резервним джерелом для центральної котельні «Теплоенергопостач», що забезпечує теплом 70% мешканців Ірпеня. Крім котельні, електроенергію від генератора отримуватимуть ліцеї «Лінгвіст», «Мрія» та ліцей інноваційних технологій, а також дитсадок №1 «Лісова пісня», Ірпінська міська рада та Ірпінська державна податкова інспекція.
«Також розглядається можливість підключення до генератора трьох медичних закладів – міської поліклініки, міської дитячої поліклініки та амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1. На всі об‘єкти потрібно орієнтовно 900 кВт потужності», – зазначив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.
Читайте також: Від маленького хобі до промислових масштабів. Як працюють гранти для ветеранів? Досвід бджоляра з Маріуполя
Ірпінська громада отримала когенераційну установку від благодійного фонду з Австрії. Це один із перших в Україні прикладів малої розподіленої генерації, ставку на яку вирішили робити в уряді. Вона є менш вразливою при ракетних атаках та її легше відновити у разі пошкодження. В найближчих планах встановити 100 газових генераторів, які дозволять заживити найкритичніші об’єкти.
«Газорозподільні компанії, що працюють під брендом РГК, вже готові газифікувати такі малі електростанції та надійно доставляти до них природний газ. Вони володіють технічною експертизою та мають доступ до технологій провідних виробників газового обладнання, а також досвіду європейських операторів ГРМ», – йдеться у повідомленні.