

Економіка і бізнес
У Києві відбувся Mind Export Summit 2025 про вихід бізнесу на світові ринки
У Києві 13 та 14 лютого відбувся Mind Export Summit 2025, який організувало українське бізнес-видання Mind за підтримки «Ощадбанку». Під час події обговорювали масштабування бізнесу на світові ринки, а також влаштовували бізнес-симуляцію «Глобальна експансія».
Про це повідомили організатори.
Як пройшов саміт
Протягом двох днів конференції учасники обговорювали, як під час війни створювати продукт, що буде цікавим для клієнтів за кордоном. Також на саміті зачепили, що найбільше цікавить європейців, американців, австралійців та жителів ОАЕ у продукції, що виготовили в Україні.
Про можливості для українського бізнесу, зокрема про доступ до програм фінансування та про потенціал експорту розказала членкиня правління АТ «Ощадбанк» Наталя Буткова-Вітвіцька. Вона розповіла і про можливості для підприємців завдяки програмі «%-7-9%».
«На 2025 рік програму забюджетовано і отримано кошти для її підтримки у сумі 18 мільярдів гривень. Слід звернути увагу, що програма повністю фінансується за рахунок міжнародних партнерів, а швидке впровадження в програму вимог до стандартів ESG дає впевненість на збільшення фінансування з боку ЄС», — сказала Наталя Буткова-Вітвіцька.
Читайте також: Цього року IKEA може відновити роботу в Україні
Вихід на світові ринки
Операційна директорка платформи Nazovni.Online Олександра Сологуб розповіла про можливості пошуку клієнтів на закордонних ринках, налагодження співпраці та підтримки починань в експорті. Вона поділилася, що українські підприємці, які брали участь у виставках та заходах Nazovni, зекономили в Італії 750 тисяч євро.
«Ми допомагаємо компаніям не лише звертатися до економічних дипломатів, а й брати участь у виставках на пільгових умовах. Це велика перевага для українського бізнесу», — зазначила Олександра Сологуб.
Також важливу роль у роботі MES 2025 виконала консалтингова компанія Start Global. Вона протягом багатьох років допомагає бізнесам виходити на експортні ринки. Засновник компанії Дмитро Швець став ведучим першого дня саміту, а також проводив стратегічну бізнес-гру «Глобальна експансія».

Читайте також: Німецький виробник бойових роботів відкриє офіс в Україні
Бізнес та IT
Окрему увагу на саміті приділили розвитку бізнесу завдяки інформаційним технологіям. Під час конференції відзначили, що галузь IT до початку повномасштабного вторгнення була одним із «локомотивів українського виходу на світові ринки».
«До повномасштабного вторгнення в багатьох українських ІТ-компаній навіть не було відділів продажів. Клієнти самі приходили. ІТ-експорт зростав шаленими темпами: щороку на 20–30%. Але війна та глобальна рецесія все змінили. Другий рік поспіль ІТ-експорт показує падіння, у середньому на 5%. Втім ми — найвмотивованіша нація у світі: шукаємо та тестуємо нові шляхи, міняємо бізнес-моделі», — розповіла виконавча директорка Асоціації IT Ukraine Марія Шевчук.
Нагадаємо, що британський необанк Revolut офіційно запрацював в Україні: як зареєструватися.
Фото: організатори заходу
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay
Економіка і бізнес

Львівська студія boardova у 2024 році випустила настільну гру «Арідник» за мотивами однойменного українського мальопису видавництва UA Comix. У березні студія анонсувала англійську версію «Арідника» на краудфандинговій платформі Kickstarter. За кілька годин творцям вдалося зібрати необхідну суму.
Про це повідомили у студії boardova.
Сюжет гри
Під час створення сюжетної основи для гри головний дизайнер та український письменник Володимир Кузнєцов спирався на працю Володимира Шухевича «Гуцульщина».
У світі «Арідника» гравці стають вівчарями, що ведуть свої отари овець крізь гірські ріки, ліси та полонини. На цьому шляху вони зустрічатимуть духів Карпат: Арідника, Бога, Алея, Вовка та інших героїв.
У наборі є дерев’яні фігурки духів та вівчарів і понад 100 великих карт з ілюстраціями Людмили Самусь. У грі створили кілька режимів: змагальний, кооперативний та соло.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей
Цінність гри для людей з-за кордону
«Створюючи “Арідника”, ми прагнули занурити гравців у настільні ігри з колоритом та магічним світом, який наші предки створювали століттями. Гуцульщина та її традиції, які вдалось зберегти попри всі заборони, стали чудовим натхненням для цієї цілі. Та коли про гру почали говорити “поза бульбашкою” настільного світу, ми зрозуміли, що ця гра може стати точкою дотику і знайомства з власним корінням для української діаспори»‚ — зазначив CEO студії boardova Жолудь Добровольський.
Наразі більшість людей, які підтримали вихід англійської версії «Арідника», розповіли, що вони мають українське коріння та гратимуть у гру зі своїми родинами чи друзями.
«Проте є й багато тих, хто не знає, чим відома українська культура, і сподіваються, що гра допоможе їм у цьому. У час, коли країна-терорист стирає нашу культуру, нам потрібно говорити про неї якомога голосніше. А особливо — говорити про справжню, а не переписану історію»‚ — додав Жолудь Добровольський.
Зміни у новому виданні
Видавці анонсували три окремі доповнення до настільної гри, а саме:
- «Зима»;
- «Місцини» (із пам’ятками України);
- «Свята» (із календарно-обрядовими святами українців).
Кожне із цих доповнень додасть нові ігрові механіки та збільшує можливості для гравців.
Відвідати сторінку гри на Kickstarter можна за посиланням. Кампанія зі збору коштів на платформі триватиме до 11 квітня.
Нагадаємо, що український шутер про галичан у космосі відкрили для тестування (ВІДЕО).
Фото: студія boardova
Економіка і бізнес

11 квітня 2025 року у Києві діловий портал Delo.ua організовує Business Wisdom Summit. Під час події керівники одних із найбільших компаній в Україні обговорюватимуть трансформацію українського бізнесу та ринкові тренди у 2025 році.
Про це повідомили організатори.
Програма події
Під час саміту відбудеться сім панельних дискусій, нетворкінг серед 500 професіоналів та церемонія нагородження найкращих управлінців за версією «ТОП-100. Рейтинги найбільших».
Подія проходитиме під гаслом «Дієві стратегії лідерів» із такими головними тематиками:
- розвиток економіки України;
- залучення інвестицій у відновлення країни;
- масштабування бізнесу на світові ринки;
- робота підприємців в умовах війни;
- експорт для українських виробників зброї;
- зменшення ризиків фінансування бізнесу в Україні.
Своїм досвідом на саміті поділиться президент корпорації TERWIN, співвласник EVA та VARUS Руслан Шостак, СЕО медіакомпанії Starlight Media Олександр Богуцький, міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, голова правління ПУМБ Сергій Черненко, генеральний директор мережі супермаркетів NOVUS Марк Петкевич, засновник ГО «Принцип» і юридичної компанії «Міллер» Масі Найєм та багато інших професіоналів.
Зареєструватися на подію та дізнатися більше про Business Wisdom Summit можна за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні оголосили лідерів фінансового сектору за рейтингом «Топ Фінанс 2025».
Фото обкладинки: сайт Business Wisdom Summit