Суспільство
У Києві тестують снігоплавильну машину. Як вона працює?
У Києві провели тестовий запуск першої в Україні мобільної снігоплавильної установки. Дві установки TRECAN 60-PD виробництва Канади столиця закупила у грудні 2018 року, повідомили у КМДА.
Які переваги машини?
Снігоплавильна машина “з’їдає” до 60 тонн снігу за годину. Після інтенсивних снігопадів, коли важливим стає питання вивезення снігу з вулиць і доріг, такі мобільні установки є суттєвою допомогою.
Принцип роботи деяких таких установок полягає у попередньому нагріванні води. Ця ж модель має пальник, який безпосередньо розтоплює сніг у плавильному котлі. Отриману воду спускають у каналізацію. Сміття і бруд накопичуються у піддоні.
Перевагами установок є їхня висока мобільність та можливість застосування на найбільш проблемних ділянках вулично-дорожньої мережі. Це, зокрема, стосується центральних районів столиці, де майже неможливо знайти ділянку для тимчасового складання снігу.
Економія на додаткових витратах і пальному
Окрім того, застосування снігоплавильних установок дозволяє зменшити витрати на допоміжну техніку. Адже для робіт із вивезення снігу у середньому задіюють 69 одиниць допоміжної техніки, у тому числі, техніки сторонніх організацій, що залучається за додаткові кошти відповідно до попередньо укладених договорів.
Читайте також: У Луцьку змайстрували першу в країні електровантажівку. Яка вона?
Машина працює на дизельному пальному, що дає можливість працювати як на магістралях, так і в спальних районах чи у кварталах зі складними умовами руху.
У “Київавтодорі” зазначили, що під час наступного сильного снігопаду мобільні снігоплавильні установки вже працюватимуть у штатному режимі.
Мобільні снігоплавильні установки використовуються у переважній більшості міст світу як допоміжний засіб поряд зі стаціонарними снігоплавильними пунктами, котрі мають більшу виробничу потужність та ще більш економічно вигідні. На сьогоднішні стаціонарні снігоплавильні пункти вже успішно працюють у містах Білорусі та Казахстану.
Суспільство
Де і скільки висадили?
- 151 тисяча сіянців з’явилася в лісництвах Київському, Святошинському, Межигірському та Пуща-Водицькому;
- 57,5 тисяч сіянців висаджено в межах Броварського, Білодібровного, Дніпровського, Микільського та Дарницького лісництв;
- майже 33 тисячі дерев поповнили територію лісництв Конча-Заспівського та Дачного.
Які дерева висаджували?
- дуб;
- яблуня лісова;
- горобина;
- бархат амурський;
- алича.
Коментарі
Суспільство
Про конкурс
Коментарі
Суспільство
Відновлення будинку на вулиці Незалежної України у Запоріжжі, який у жовтні 2022 року зазнав удару російської ракети, зроблено вже на 80%.
Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров у телеграмі.
Історія будинку та відновлення
Ворог знищив два підʼїзди та пошкодив 59 квартир. Наразі зруйновані підʼїзди відбудовані, завершено ремонт і утеплення покрівлі всього будинку. У квартирах встановили вікна й двері, поклеїли шпалери, зробили натяжні стелі, а у санвузлах — поклали керамічну плитку.
Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин
Також тривають фінальні роботи:
- утеплення фасаду всіх підʼїздів;
- прокладання магістральних мереж опалення та зовнішньої каналізації;
- сантехнічні й електромонтажні роботи;
- штукатурення стін і влаштування стяжок.
Залишилося встановити вікна на сходових клітках і провести благоустрій прибудинкової території. Мешканці будинку активно слідкують за ходом робіт.
Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.
Фото обкладинки: виставлене Іваном Федорововим.
Коментарі