

Суспільство
У Києві створять перше муніципальне кладовище для домашніх тварин
У Києві створять універсальний центр захисту тварин. Заклад поєднуватиме ветеринарну клініку, притулок, та перше офіційне кладовище домашніх улюбленців.
Таке рішення ухвалили на пленарному засіданні Київської міської ради, передає hromadske.ua.
У міськраді Києва зазначили, що програма має покращити санітарний та епідеміологічний стан міста, а також регулювати кількість безпритульних тварин гуманними способами.
Читайте також: Екопарк прийняв на реабілітацію понад тисячу червонокнижних кажанів
Зазначається, що для киян проводитимуть просвітницькі заходи та поширюватимуть соціальну рекламу. Чинні програми також продовжать ㅡ зокрема для контролю за тваринами в місті працюють програми стерилізації безхатніх котів та собак та підтримки опікунства над безпритульними тваринами.
Читайте також: Медична допомога у Києві для безпритульних тварин стане цілодобовою
Скільки треба грошей?
Загалом на програму захисту тварин на 2020-2022 роки виділять 185,7 мільйона гривень, з них 183,7 мільйона — з бюджету столиці.
На ці кошти також мають створити інфраструктуру для вигулу та тренувань собак та встановити комплекси для прибирання за улюбленцями.
Ще частина коштів відведена на потреби притулків у Києві: корм, необхідні медикаменти, тощо. За даними міськради Києва, нині у притулках столиці перебувають понад 5 тисяч тварин.
Фото: ukr.media
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

Одинадцятеро українських дітей, які перебували на тимчасово окупованій Херсонщині, тепер у безпеці. Їх вдалося повернути завдяки ініціативі Bring Kids Back UA та зусиллям команди Save Ukraine.
Про це повідомив голова Херсонської ОДА Олександр Прокудін.
Цього разу визволили восьмеро дівчат і трьох хлопців із дев’яти родин. Наймолодшій дитині — лише чотири роки, найстаршій — сімнадцять. Серед них є й дитина, позбавлена батьківського піклування.
На окупованих територіях дітей змушували навчатися за російською програмою, брати участь у пропагандистських заходах. Дехто з них пережив обшуки з боку озброєних працівників ФСБ або примусове перебування в так званих «таборах перевиховання». Нині всі діти у безпеці та отримують психологічну і соціальну допомогу.
За даними Прокудіна, з початку 2025 року з тимчасово окупованих територій Херсонської області вже вдалося евакуювати 67 дітей.
Нагадаємо, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що з окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей.
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

У Центрі дитячої медицини «Західноукраїнський спеціалізований центр» хірурги провели мініінвазивну операцію 11-річному Володимиру з Львівщини. У хлопця виявили гангліоневрому — рідкісну доброякісну пухлину, що спричинила сильний біль у спині.
Про це повідомили в закладі.
Перші симптоми хлопець відчув раптово. Біль посилювався, тож, перебуваючи без мами, яка була за кордоном, він самостійно звернувся до сімейного лікаря. Рентген показав підозріле утворення, і Володимира скерували до спеціалізованого закладу.
«Гангліоневрома — рідкісна (одна на мільйон населення) доброякісна пухлина з елементів симпатичних нервових вузлів (гангліїв). Найчастіше її виявляють у віці до 20 років. Зазвичай гангліоневрома безсимптомна. Біль з’являється, коли пухлина стискає навколишні органи, нервові закінчення чи магістральні судини. Лікують такі пухлини лише хірургічно», — пояснив дитячий хірург Андрій Кузик.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Медики провели торакоскопічну операцію — через невеликі проколи в грудній клітці. Утворення вдалося повністю видалити, і втручання минуло без ускладнень.
Після операції Володимир швидко відновився. Зараз він повертається додому разом з мамою, яка приїхала з-за кордону після встановлення діагнозу. У клініці зазначили, що відповідальне ставлення хлопця до власного здоров’я допомогло уникнути серйозних наслідків.
Нагадаємо, що у Львові успішно видалили пухлину з мозку новонародженого.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Центру дитячої медицини