

Суспільство
У Києві стартувало будівництво великого парку “Почайна”
У Києві нарешті почали будувати довгоочікуваний парк “Почайна” на Оболоні. Про це повідомили київські активісти-природозахисники. Відповідну публікацію вони розмістили на Facebook-сторінці майбутнього парку, пише kyiv.media.
За словами активістів Аннабелли Моріни та Костянтина Богатова, парк буде великим та повністю інклюзивним.
«Ми починаємо будівництво парку, ми 5 років до цього йшли… тут де хащі зможуть ходити і гуляти люди… не дивлячись на інклюзивність (парку – ред.) сакральність і казка тут залишаться» — йдеться у відеоповідомленні.
Читайте також: У Києві триває реконструкція комфортного парку в Святошинському районі (ФОТО)
Чому цей парк такий важливий?
Почайна – це перший проект із ревіталізації історичної водойми Києва. Активісти побоювалися, що річку остаточно спрямують у підземний колектор заради будівництва дороги від ТРЦ «Блокбастер». У 2018 році ці роботи було призупинено, а створення бетонного підземного колектора заморожено.
«Ми домоглися, щоб Київрада дала статус парку її (Почайни – ред.) берегам, а потім роками воювали за кожен клаптик її землі, за справжню історію України… важливо, щоб люди ходили вздовж русла річки: від вулиці Йорданської і проспекту Степана Бандери до сучасного гирла – під Північним мостом, там, де парк Почайна з’єднується з парком Наталка» — йдеться у дописі під відео.
Що передбачає будівництво?
Зазначимо, що озеленення території уздовж Почайни передбачає утворення парку навколо озер Йорданське та Кирилівське, який планують з’єднати з парком Наталка на Оболонській набережній та торговельною зоною біля станції метро Почайна — між цими локаціями прокладуть велопішохідний маршрут. У 2017 році цей задум на конкурсі архітектурних проектів відновлення Почайни підтримала КМДА.
Річка Почайна — це права притока Дніпра, яка вже майже зникла. Вона вважається офіційним місцем хрещенням Русі – київський князь Володимир, за свідченнями літописів, хрестив киян саме у її водах. Тривалий час у верхів’ї річки велися археологічні розкопки, які виявили залишки унікального давнього поселення.
Фото: facebook.com/pochaina.river


Суспільство

Поблизу міської ради Ірпеня, на вулиці Паламарчука, встановили затишний двоярусний будиночок для бездомних кішок.
Про це розповів міський голова Олександр Маркушин на своїй сторінці в Facebook, передає Наш Київ.
Зазначається, що в будиночку тварини можуть зігрітися та сховатися від небезпеки.

Читайте також: В українському заповіднику порахували унікальних тварин
Це вже десятий подібний будиночок в Ірпені, який встановила Служба захисту та лікування тварин.
“А поки найсміливіші із кішок знайомляться із новим житлом, Ви вже можете приносити їм сюди їжу і смаколики. А ще краще – якщо якась із цих кішок припаде Вам до душі і стане Вашим домашнім улюбленцем”, – написав міський голова.

Читайте також: У Києві з’явився другий “Япомогабокс” для безпритульних тварин: чим він особливий
Незабаром поруч із будиночком встановлять табличку з QR-кодом, за допомогою якого кожен охочий зможе дізнатися все про діяльність Служби захисту тварин чи зв’язатися з її представниками.
Фото: facebook.com/markushinoleksa
Суспільство

Компанія WOG у партнерстві з авіаперевізниками запустила програму із забезпечення харчуванням пасажирів рейсів, що затримуються.
Про це повідомляється у пресрелізі компанії.
На сьогодні партнерами WOG в рамках цієї кампанії стали «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), SkyUp Airlines та Azure Air.
Завдяки цій угоді авіакомпанії зможуть видавати пасажирам, чиї рейси затримуються, ваучери на харчування у WOG CAFE. При цьому номінал ваучерів кожна з авіакомпаній-партнерів може визначити самостійно.
Читайте також: WOG запустив проєкт зі збору та переробки відпрацьованих батарейок

Надалі WOG планує розширення співпраці з авіакомпаніями щодо підтримки пасажирів, чиї рейси затримуються.
Нагадаємо, що WOG CAFE працює у чотирьох аеропортах країни – «Бориспіль» (Київ), «Київ» ім. Сікорського (Жуляни), аеропорт ім. Данила Галицького (Львів) та в Одесі. Окрім того, нещодавно WOG у партнерстві з компанією Philip Morris відкрив нові заклади формату coffee point у аеропортах Одеси та «Київ» (Жуляни).
Довідка
Мережа автозаправних комплексів WOG нараховує близько 500 об’єктів у всіх областях України. WOG є найбільшою українською монобрендовою мережею АЗС на вітчизняному ринку нафтопродуктів. Всі нафтопродукти в мережі WOG – виключно імпортного виробництва, і відповідають стандарту Євро-5. Поставки здійснюються з найсучасніших нафтопереробних заводів Румунії, Ізраїлю, Греції, Литви, Польщі, Білорусі та інших країн.
Компанія активно розвиває супутні сервіси та послуги, зокрема, мережу WOG CAFE і WOG MARKET.
Фото: the-village.com.ua
Суспільство

Багаторазові екогорнятка стали не тільки стильним аксесуаром, але й зручною ємністю для зимових прогулянок по місту, пікніків або перерв на обід в улюбленій кав’ярні. В деяких закладах навіть дають знижки відвідувачам, які прийшли по каву зі своєю чашкою. Для людини, яка дотримуються принципів свідомого споживання, це ще й можливість зменшити кількість паперових стаканчиків, які не піддаються переробці та десятиліттями можуть лежати на звалищах.
Ми зібрали zero west крамниці та бренди, в яких можна знайти горнятко до душі і бути впевненим в його екологічності.
Бамбукові горнятка в 0ZERO

Магазин товарів в стилі «Нуль відходів» OZERO пропонує екологічні альтернативи товарам щоденного вжитку. Окрім екоторбинок, косметики в екопакуванні, багаторазових пляшок, тут можна придбати екогорнятка для гарячих та холодних напоїв. Вони зроблені з бамбукового та кукурудзяного волокна, а кришки — з харчового силікону.
«Кожен бренд, який ми продаємо, має етичне та відповідальне виробництво і сертифікати, що це підтверджують. Тому все, що є у нас на полицях, виготовлено на сталих виробництвах, майстрами, що обирають безпечні сертифіковані інгредієнти», — говорять в компанії.
Читайте також: Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день
В 0ZERO до пакування також ставляться відповідально і відправляють продукцію в упаковці, яка на 100% піддається переробці або компостуванню. Не використовують ламінований картон, поліетиленову плівку, пінопласт та будь-які пластикові ущільнювачі. Замість цього — безпечні альтернативи, як от коробки з переробленого картону, паперовий скотч на основі рослинного клею та інші натуральні матеріали.
Ціна горнятка: від 315 грн
Кольорові KeepCup чашки в No Waste Shop

У магазині екотоварів NoWaste Shop окрім корисних речей у побуті є чашки для напоїв із собою: KeepCup та Cheeki. Вони виготовлені з безпечного пластику поліпропілену, який піддається переробці. Інші види екогорняток виготовлені з жаростійкого скла, а термокружки — з нержавіючої сталі преміумкласу. В магазині можна знайти також керамічні чашки ручної роботи з силіконовою кришечкою, яка захищає від проливання. Такий варіанти підійде як для напоїв на винос, так і для офісу чи ліжка.
Три роки тому магазин відкрила команда руху «Україна без сміття» для того, щоб дофінансовувати збиткову діяльність першої в Україні громадської станції сортування відходів NoWasteRecycligStation. Тому прибуток від продажів екотоварів перераховується на потреби станції.
Ціна горнятка: від 350 грн
За практичністю в Zero Waste Store

Zero Waste Store — простір екологічних речей, де «можна знайти усе, що потрібно для екологічного життя». На порталі не тільки продають екопродукцію, а й допомагають розібратися з тим, що таке zero waste спосіб життя та ведуть блог, в якому діляться рецептами здорового та екологічного життя.
На сайті знайдете складні екогорнятка, які майже не займають місця в наплічнику чи сумці. У складі таких стаканів харчовий силікон та пластик PP5, який вважається найбезпечнішим матеріалом для продуктів та переробляється. Горнятка можна мити в посудомийній машині.
Ціна горнятка: від 250 грн
Віднайти затишок у Tarlini Home

Заміну одноразовим кавовим стаканчикам пропонують в магазині домашнього декору Tarlini Home. Там дотримуються hygge-філософії та zero-waste принципів, тому з легкістю знайдете екологічну чашку на будь-який смак. Наприклад, є силіконові складні екогорнятка Cortado Color, які не бояться високих та низьких температур і нейтральні при контакті з рідинами. Ви можете спокійно гріти напої в ньому в мікрохвильовці або мити такий стакан для кави в посудомийній машині.
Більш класичний варіант — скляне горнятко Sip зі зручною кришкою і силіконовим тримачем. Або термостакани з харчової сталі чи кавові стакани з отвором для трубочки.
Ціна горнятка: від 280 грн
Мандрівні керамічні чашки в Here & Now

Бренд екологічної студійної кераміки Here & Now («Тут і Тепер») заснувала екологиня та керамістка Юлія Маклюк. На сторінці бренду майстриня так описує свій проєкт: «Тут і Тепер» — це глиняний посуд, який я роблю з думкою про природу і людей. Ці вироби зручні у щоденному використанні, нешкідливі для довкілля і здоров’я на всіх етапах і робляться без поспіху й халтури. Або принаймні я до цього прагну. Частину матеріалів для посуду і упаковки я використовую повторно, знаходжу під час довгих прогулянок на природі або рятую від смітників у місті».
Найпопулярнішими виробами в майстерні стали мандрівні чашки з ручкою та силіконовою кришкою, у які можна брати напій із собою. Оздоблення мандрівних горняток постійно змінюється: додаються нові дизайни, тому всі вони неповторні.
В Here & Now 5% прибутку спрямовується на місцеві некомерційні екологічні проєкти.
Ціна горнятка: від 449 грн
Стильні кофікапи в Vegvam

Крамниця, головна місія якої — зробити твої zerowaste будні приємними та легкими. У Vegvam є ледь не все для життя без пластику: одяг, посуд, господарські товари і, звичайно, чашки Ecoffee Cup. Вони виготовлені з бамбукових волокон, кукурудзяного крохмалю та смоли. Мають різний об’єм та понад 70 дизайнів. Крім базових однотонних чашок, є колекції-колаборації з митцями. Наприклад, з містичними рослинними орнаментами британського художника та поета Вікторіанської доби Вільяма Морріса, або екзотичними тваринами мисткині Емми Шіплі.
Весь продукт (горня, кришка та рукав) можна мити в посудомийній машині.
Для людей, які починають ставати на шлях свідомого споживання, а також досвідчених зеровейстерів на порталі зібрали курси про здорове харчування, свідомі покупки, мінімалізм тощо.
Ціна горнятка: від 345 грн⠀
Горнятка з соломинкою в Cooleco

COOLECO — це зеровейст бренд, який пропонує альтернативу пластиковим речам у вашому повсякденному житті. В магазині можна знайти пакети із кукурудзяного крохмалю, дощовики із картопляного крохмалю, етичні презервативи, натуральні жуйки та навіть пігулки для чищення зубів. Щодо ємностей варіантів багато: бамбукові екогорнятка з термопоясом із повсті, з соломинкою, скляні термочашки з нержавіючої сталі.
Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду
Продукція їде до нас з усього світу — України, Америки, Канади, Європи та Азії. Дещо, виготовляють самостійно, наприклад, багаторазові бахіли. «Наш проєкт з’явився у лютому 2018 року і ми хочемо зробити наколишній нас світ кращим, показати як ще можна піклуватися про себе, про своє майбутнє та про майбутнє нашої планети», — кажуть засновники.
Ціна горнятка: від 380 грн