

Суспільство
У Києві придбали 1000 нових контейнерів для роздільного збору сміття
У Києві комунальне підприємство «Київкомунсервіс» придбало 1000 нових контейнерів для роздільного збору відходів. Йдеться про комплекти контейнерів-«дзвіночків» для окремого збору пластикових (PET) пляшок та скла. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
«Ми не припиняємо розвивати систему роздільного збору відходів у столиці. Цього року підприємство «Київкомунсервіс» придбало 1000 нових баків для роздільного збору, із яких 92 одиниці вже розміщені на території Дарницького району. Найближчим часом плануємо встановлення таких комплектів у Дніпровському районі міста. Ще в лютому цього року 55 контейнерів з’явилося в центральній частині столиці», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: У Львові з’явилися контейнери «Органіка»: що в них можна кидати?
Сортування для всіх
Як зазначається, збільшуючи кількість контейнерів, місто прагне, аби сортування побутових відходів було територіально доступним для кожного мешканця столиці.
«У планах – поступове встановлення контейнерів і в інших районах міста. На кожному контейнері нанесено інформацію, який вид відходів (ресурсоцінної сировини) можна викидати», – додали у КМДА.
Після встановлення придбаних цього року контейнерів мережа роздільного збору відходів налічуватиме понад 3,5 тис. баків, як для окремих ресурсоцінних матеріалів, так і для сухої та вологої фракції.
Де вже встановили контейнери?
Перелік адрес із контейнерами для роздільного збору, якими вже можуть скористатися мешканці Дарницького району:
- вул. Тростянецька, 12;
- вул. Тростянецька, 49;
- вул. Тростянецька, 5;
- вул. Тростянецька, 6;
- вул. Ревуцького, 24/4;
- вул. Ревуцького, 25;
- вул. Вербицького, 11;
- Харківське шосе, 172-А;
- Харківське шосе, 180/21;
- Харківське шосе, 21/1;
- вул. Драгоманова, 42;
- Харківське шосе, 55-А;
- Харківське шосе, 51;
- Харківське шосе, 58-Б;
- Харківське шосе, 61;
- вул. Ревуцького, 34;
- вул. Ревуцького, 44-Б;
- вул.Ахматової, 4;
- вул. Ахматової, 16-В;
- вул. Ахматової, 43;
- вул. Ахматової, 15;
- вул. Драгоманова, 18;
- Дніпровська набережна, 2-А;
- просп. Петра Григоренка, 1-А;
- просп. Петра Григоренка, 3-А;
- вул. Руденко, 6;
- вул. Руденко, 7;
- вул. Руденко, 10-Г;
- просп. Петра Григоренка, 25-А;
- вул. Бориспільська, 37;
- вул. Бориспільська, 47;
- вул. Бориспільська, 49;
- вул. Бориспільська, 43;
- вул. Харченка, 29;
- вул. Харченка, 41;
- вул. Харченка, 47;
- вул. Харченка, 59;
- просп. Миколи Бажана,9-В;
- просп. Миколи Бажана, 28;
- просп. Миколи Бажана, 32;
- вул. Срiбнокiльська, 8;
- вул. Вірменська, 5;
- вул. Вишняківська, 1;
- вул. Вишняківська, 5-А;
- вул. Вишняківська, 6-А;
- вул. Привокзальна, 14;
- вул. Вереснева, 12.
Фото: kks.kiev.ua
Суспільство

У ТРЦ River Mall проведуть фестиваль з прилаштування котів AdoptMe Days. Десяток притулків у форматі Only Cats передадуть вакцинованих, чипованих та оброблених тваринок. Чотирилапих безкоштовно віддаватимуть у люблячі родини.
Про це повідомили організатори фестивалю Gostomel Shelter та Pethouse.
Не тільки котики, а й подарунки
«Пухнасті, плямисті, грайливі та сонні, маленькі та великі – усі ці котики 13 квітня чекатимуть своїх петбатьків на фестивалі адопції звірят AdoptMe Days», — розповідають у анонсі.
Організатори фестивалю підготували консультації ветлікарів та поради з адаптації для майбутніх родин котиків. Також на учасників чекають партнерські подарунки — набори звірячого щастя з кормом, лежаком, іграшками та іншими.

Серед гостей розіграють петбокс зі смаколиками та іграшками. А тих, хто поки не готовий взяти у родину котика, організатори закликають підтримати притулки інформаційно, донатом чи волонтерством. За півтора року існування фестивалю прилаштували понад 1 400 тварин.
Зареєструватися на подію можна за посиланням. Фестиваль відбудеться з 13:00 до 19:00 за адресою Дніпровська набережна, 12.
Читайте також: Кіт Степан приєднався до ФК «Шахтар» та розігрує призи на збір для Третьої штурмової бригади
Про організаторів
Pethouse — найбільший інтернет-магазин зоотоварів в Україні, з асортиментом понад 10 000 товарів. Компанія входить до ТОП-15 e-commerce магазинів країни за версією журналу Forbes. З 2010 року Pethouse щодня примножує звіряче щастя, розвиваючи культуру відповідального петбатьківства. Системно підтримує притулки, ініціює соціальні кампанії як-от AdoptMe Days та просуває адопцію тварин в Україні.
Gostomel Shelter – приватний притулок у Київській області, мета якого побудувати культуру спілкування між тваринами та людьми. Шелтер руйнує стереотипи про притулки та опікується понад 700 звірятами.

Нагадуємо, що для близьких ветеранів і ветеранок організували зустріч про силу підтримки.
Фото: з архіву минулих фестивалів AdoptMe Days
Суспільство

У своєму інстаграм Франк Вільде опублікував селфі з картиною Маргарити Половінко, яку вона писала кров’ю. Українська художниця загинула 5 квітня.
Про це сповістили у Другому механізованому батальйоні 3 ОШБР, де служила Маргарита.
У своєму дописі Франк Вільде додав цитату Маргарити, якою вона описувала власну картину:
«Я намалювала дівчину, яка, мов ангел, летить над будинками. Дівчина літає над цією гидотою світу. Перше моє сприйняття росіян було таким, що вони — монстри, які прийшли битися з людьми»

Читайте також: «Символ гордості»: 13-річний каратист відмовився від спільного фото з росіянином на п’єдесталі (ВІДЕО)
Про мисткиню
Маргарита Половінко — українська художниця, фельдшерка і волонтерка. Вона загинула на війні 5 квітня у 31 рік. Маргарита служила у 3-й окремій десантно-штурмовій бригаді Збройних Сил України. У 2024 році Маргарита Половінко зголосилася допомагати в евакуації поранених бійців, керуючи евакуаційним транспортом у першій ланці ланцюга евакуації. Згодом увійшла до 2-го механізованого батальйону 3-ї окремої десантно-штурмової бригади.

У інтерв’ю для «Суспільного» Половінко розповідала, що почала багато малювати на початку повномасштабного вторгнення, коли побачила перші новини про загибель дітей в Ірпені.
11 квітня Маргариту поховають у рідному Кривому Розі на Алеї Слави центрального кладовища.
Нагадуємо, що на Донеччині розробили 3D-модель стели з підписами, які в 2024 зафарбували.
Фото: інстаграм Франка Вільде
Суспільство

Керівниця ГО «Моє місто» Вікторія Зацнова представила український досвід краудфандингу на міжнародній програмі Voices United у Стокгольмі. Програму організував Шведський інститут, щоб зібрати українські та шведські організації для обміну досвідом і пошуку спільних рішень.
Про це повідомляють в громадській організації.
Краудфандинг в Україні та за кордоном
Український досвід краудфандингу викликав у шведських партнерів особливий інтерес, адже в нашій країні спільнокошт став відповіддю на виклики воєнного часу. У Швеції громадське фінансування використовують переважно для підтримки стартапів і творчих ідей.
Під час проєкту Вікторія провела тренінг про те, як українці використовують краудфандинг для вирішення нагальних потреб — від допомоги ВПО до відновлення інфраструктури.
Читайте також: «Тримаюся далі»: як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік

Іноземці приїздитимуть переймати досвід
На зустрічі зі шведськими організаціями українка познайомилася з роботою ForumCiv (розвиток громадянського суспільства у 70 країнах світу), The Independent Living Institute (підтримка людей з інвалідністю) та Reach for Change (підтримка соціальних підприємців).
«Цей нетворкінг показав мені перспективу для українських організацій виходити на міжнародний рівень, організовувати спільні освітні програми для організацій-початківців та розвивати обміни між країнами. Ми вже бачимо можливість створення проєктів, у межах яких українці їздитимуть за кордон вивчати, як там працює громадський сектор, а іноземці приїздитимуть до нас переймати наш досвід та волонтерити», — каже Вікторія Зацнова.
Український громадський сектор вміє діяти швидко: мобілізувати ресурси, адаптуватися до змін і будувати довіру з людьми. Цей досвід може бути цінним для міжнародної спільноти. А от у західних партнерів ми можемо вчитися системності: сталого управління, планування наперед і міжнародних стандартів прозорості.


Про «Моє місто»
«Моє місто» — це громадська організація, що надає можливості для реалізації суспільно корисних ініціатив через краудфандинг і навчання.
Організація вже понад 10 років розвиває культуру краудфандингу в Україні, допомагаючи соціальним ініціативам збирати кошти на важливі зміни.
Нагадаємо, бойова медикиня Олена Риж розповіла у «Збірному подкасті» про донати і дії, що під силу кожному
Фото: «Моє місто»