Ви читаєте:
У Києві пройде перший Форум експериментального кіно Ars Mediale
4хв на читання
Назад
У Києві пройде перший Форум експериментального кіно Ars Mediale
4хв на читання

У Києві пройде перший Форум експериментального кіно Ars Mediale

11 Грудня 2025, 18:50
Дарина Рубан
Поділилися
0

19-21 грудня в Києві відбудеться перший Форум експериментального кіно Ars Mediale. Триденна подія, присвячена експериментальному та архівному кіно. Форум буде реалізовано у співпраці з Goethe-Institut в Україні.

Про це #ШОТАМ повідомили організатори події.

Ініціатори Ars Mediale говорять, що прагнуть створити простір для діалогу про «експериментальність» та рефлексії про минуле, пам’ять і сучасність за допомогою рухомого зображення. Фестиваль проведуть у гібридному форматі: кінопокази та розмови з автор(к)ами — у кінотеатрі-укритті KINO42, а дискусії транслюватимуть в інстаграмі Ars Mediale.

Тема першого Ars Mediale — деколонізація архівів та спадщини, що об’єднає режисерів/-ок, митців/-кинь та дослідників/-ниць, які працюють із рухомим зображенням. Їхні роботи покажуть, як люди з різних куточків світу взаємодіють із пам’яттю про диктатуру та депортації, етнічні чистки й погроми, збройні антиколоніальні повстання, знищені архіви та особисті родинні історії.

Читайте також: Фільм «Ти — космос» зібрав понад 200 тисяч глядачів у кіно

У програмі форуму більше десяти стрічок із Західної Європи, Балкан, Південної Америки, Близького Сходу та України.

Фільми представлені в кінопоказах від

  • Довженко-Центру;
  • українського національного кіноархіву;
  • Центру міської історії (незалежної дослідницької установи);
  • кураторських добірок від незалежної програми розширеного кіно Берлінського міжнародного кінофестивалю Berlinale Forum Expanded;
  • берлінської культурної ініціативи Sinema Transtopia;
  • «Дослідницької групи кафедри досконалості AMidex–ANFAA» Екс-Марсельського університету (Франція) та організаторів/-ок Форуму. 

«Українська частина програми говоритиме як про сьогодення, так і про історію та буде представлена як архівними фільмами, так і сучасними роботами мисткинь та мистецьких колективів»,

— каже кураторка Форуму експериментального кіно Олександра Набієва.

На гостей також чекають зустрічі з режисер(к)ами та куратор(к)ами, тематичні розмови й обговорення в гібридному форматі (онлайн і наживо). Більшість фільмів Форуму адаптують для людей із порушенням слуху та супроводжуватимуться описовими субтитрами.

Нагадуємо, що «Антарктиду» Птушкіна тепер можна подивитися на Netflix та YouTube.

Фото афіші: фейсбук Ars Mediale

Київ Українське Кіно Форум
По темі
Читайте також

Регбі та волейбол на кріслах колісних, що повертають до життя. Як ветеран з ампутацією виборює медалі в США

Гуркіт металевих крісел колісних, жорстке зіткнення, падіння — і щирий сміх: «Чуєш, ти мене слабо вдарив, давай...
13 Березня 2026
00:53
Інспектори Полтавського рибоохоронного патруля врятували косулю, що провалилася під кригу

Інспектори Полтавського рибоохоронного патруля врятували косулю, що провалилася під кригу

21 година тому
02:04
Перетворив рідне село на туристичну візитівку

Перетворив рідне село на туристичну візитівку

21 година тому
Вони відкривали школи, побудували пам'ятник Шевченку та змінили Харків
03:08

Вони відкривали школи, побудували пам'ятник Шевченку та змінили Харків

Це не вигадка — це історія життя Олексія та Христини Алчевських. Що буде, якщо малій дівчинці заборонити навчатися? Вона виросте і відкриє першу…
13 Березня 2026