Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві проведуть благодійний концерт пам’яті музиканта й воїна Іллі Грабаря

Опубліковано

14 грудня 2024 року у Малій Опері Києва відбудеться благодійний концерт на честь Іллі Грабаря – музиканта та воїна, який загинув у бою з ворогом під Бахмутом.

Про це повідомляє Меморіал Героїв.

Про героя

Іллі мало б виповнитися 35 років, але його життя обірвалося у 33. У день народження загиблого героя Hrabar Foundation і платформа «Меморіал» запрошують згадати його світлим словом та мелодіями, які звучатимуть у його пам’ять.

Як потрапити на концерт

Зі сцени лунатимуть ліричні композиції від музичних гуртів та виконавців: Phil it, ENLEO, Checkson, Kateryna Artemenko, Саша Чемеров, Black Balloon.

Квитки-донати можна придбати за посиланням. Вартість квитків становить 500, 1000 або 2000 гривень, і вони відрізняються лише сумою благодійної пожертви.

Фото: Меморіал Героїв

Читати також: Благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини

Концерт організовує Hrabar Foundation, заснований на честь Іллі Грабаря, який мріяв допомагати дітям, адже сам зростав без батька. Усі кошти від продажу квитків будуть спрямовані на підтримку проєктів Фонду та ініціатив платформи «Меморіал», що зберігає пам’ять про загиблих героїв.

«Для нас цей концерт — передусім можливість вшанувати пам’ять Іллі як музиканта та світлої людини. Це також важливий поштовх для наших благодійних проєктів, адже минулого року завдяки подібному заходу вдалося зібрати 165 000 гривень. Окрім того, це шанс популяризувати сучасну українську музику», — розповіла Марія Грабар, директорка Hrabar Foundation та дружина Іллі.

Головним спонсором заходу виступив Британський благодійний фонд «Енеїда».

Нагадаємо, що в Україні запустили інформаційну кампанію, щоб нагадати — кожен ветеран заслуговує на повагу та підтримку (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Ілля Грабар/фейсбук.

Коментарі

Суспільство

Благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини

Опубліковано

Благодійний фонд «Старенькі» оголосив про збір 140 000 гривень на проєкт «Набори тепла і світла» для самотніх літніх людей Менської громади Чернігівської області.

Про це повідомляють представники фонду.

Про проєкт

Кампанія триватиме з 1 листопада по 7 грудня 2024 року. Після завершення збору «Нова Пошта» додасть 100 000 гривень, що дозволить закупити 80 наборів першої необхідності.

До складу наборів входять теплий плед, ковдра, подушка, світлодіодна лампа, термос та постільна білизна. Вартість одного такого комплекту становить 3000 гривень. Мета проєкту — допомогти літнім людям комфортно пережити зиму, яку ускладнюють перебої з електроенергією та нестача тепла.

Фото: БФ «Старенькі»

Чому Чернігівська область?

Менська громада вважається прифронтовою зоною, тому мешканці особливо вразливі до викликів зимового періоду та нестабільної безпеки. Запит про допомогу надійшов від «Карітас України» й був підтриманий фондом через гостру потребу в базовій підтримці літніх людей.

Історія бенефіціарки проєкту — Ольги Миколаївни, 77 років

Два роки тому Ольга Миколаївна втратила чоловіка та змушена була продати свій дім. Сьогодні вона мешкає у невеликій квартирі з єдиною рідною душею — кішкою Красунею. Незважаючи на труднощі, жінка продовжує вишивати ікони та рушники, даруючи своїм роботам тепло й молитву. Її приклад стійкості й оптимізму — це нагадування про силу людського духу.

Читати також: У чотирьох громадах Київщини запрацювали соціальні хаби: що отримають відвідувачі

Про фонд «Старенькі»

Благодійний фонд «Старенькі» з 2017 року підтримує самотніх літніх людей із низькими пенсіями, які залишаються ізольованими та потребують уваги суспільства. Фонд надає пряму допомогу літнім людям та організовує спеціальні заходи для боротьби із самотністю та соціальною ізоляцією серед старшого покоління.

Фонд «Старенькі» запрошує усіх небайдужих долучитися до збору. Кампанія триватиме до 7 грудня 2024 року, а потім відбудеться закупівля і доставка наборів до Чернігівської області.

Детальніше про проєкт можете дізнатися тут.

Нагадаємо, що киян запрошують до опитування про волонтерство та донейти в «Київ Цифровий».

Фото обкладинки: БФ «Старенькі».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Мистецтво й урбаністика: у Києві презентують шість новаторських проєктів

Опубліковано

26 листопада у Києві представлять шість ініціатив, які поєднують мистецтво та урбаністику. Проєкти обирали серед 50 учасників ідеатону «Культурний Вікенд».

Про це повідомили організатори події.

Деталі події та реєстрація

Презентація проєктів відбудеться у вівторок, 26 листопада, о 19:00 в Squat 17b. Більше про подію можна прочитати на сторінці заходу на фейсбуці. Реєстрація доступна за посиланням.

Перелік проєктів

24+1

Цей проєкт спрямували на дослідження тих викликів, з якими зіштовхуються переселенці, зокрема, самотності, ізоляції, труднощів інтеграції у столичне середовище. Його особливістю є використання доповненої реальності (AR).

У серії цифрових інсталяцій проєкт об’єднав усі регіони України. Об’єкти з’являтимуться на знакових локаціях Києва через спеціальні AR-застосунки. Перший з об’єктів — віртуальну Караїмську кенасу — планують відкрити 25 листопада на вулиці Ярославів Вал, 7. 

Більше ніж будинки

Виставка сучасного колажу взяла до уваги феномен фонової архітектури — ті житлові будинки, які часто залишаються поза увагою, але формують образ міста. Мета організаторів — показати культурну та історичну цінність цих будівель.

Виставка відбудеться у флігелі Садиби Салтанова на вулиці Хорива, 18/10, яка є важливим зразком київської архітектури кінця XIX століття. Колажі можна буде переглянути з 22 листопада до 22 грудня.

Читайте також: Унікальні картини Марії Примаченко: у Києві виставлять роботи, які донині не презентували

12 брам Києва

Це артоб’єкт у формі великого ключа, створений зі старих ключів, які кияни збирали з 1960-х років. Ідею запропонував митець Микола Кислий, а її втілення завершила команда XII. Інсталяцію відкриють 23 листопада перформансом біля Золотих Воріт.

Форма об’єкта нагадує сходи та пандуси, також її прикрасили сигнальними стрічками і зображенням Ярослава Мудрого на візку. Цей творчий задум підкреслює важливість доступних маршрутів і силу людей з інвалідністю.

Добросусідська толока

Цей проєкт полягає у створенні дружньої сусідської атмосфери. Активісти перетворили подвір’я будинків 42а та 36-40 на вулиці Гоголівській на сучасний артпростір. Тут встановили вуличні меблі, освітлення та мангал. Мета — підтримати сусідів під час зимових блекаутів та налагодити їхню комунікацію.

Читайте також: У Києві вилікували 200-літню шовковицю за заповітом Романа Ратушного (ФОТО)

Стежки

Пластична вистава занурює глядачів у внутрішній світ людини через сучасний танець, інтерактивні технології та звуковий дизайн. За допомогою звукових сенсорів танцівниці з Kwinty Dance Company створюють музику в реальному часі. Вистава піднімає теми самотності, пошуку ідентичності та власного «я» в умовах міського життя. Перформанс відбудеться 28 листопада о 19:00 у центрі Леся Курбаса.

Київські секрети

Цей мистецький проєкт об’єднує райони Києва, досліджуючи їхні маловідомі місця. Команда провела опитування та створила постери-путівники з унікальними локаціями кожного району. Завершенням проєкту стане інтерактивна гра «Що? Де? Коли?», яка відбудеться 1 грудня у Києво-Могилянській академії, де учасники зможуть поглибити знання про місто.

Організатори «Культурного Вікенду»

Проєкт «Культурний Вікенд» впроваджують ГО «Простір 500» та соціальне підприємство Urban Space 500 у партнерстві з міждисциплінарною спільнотою «Навзаєм» та ГО «Дозрілі». Найкращі культурні ініціативи ідеатону отримали мінігранти від Goethe-Institut в Україні.

Нагадаємо, що в Україні створюють національну підтримку оборонців держави.

Фото: організатори проєкту

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські сировари привезли вісім нагород з найбільшого сирного конкурсу в світі

Опубліковано

У португальському місті Візеу завершився міжнародний сирний конкурс World Cheese Awards 2024, де серед 4786 сирів із 47 країн світу було представлено 27 з України. Одним із найяскравіших переможців став ароматизований сир «Лопта» від бренду «Мамин сир», виготовлений сироваркою Наталією Ковач із села Золотарьово на Закарпатті. Саме цей сир здобув срібну нагороду, ставши справжнім символом стійкості.

Про це повідомляє Pro Cheese.

Що таке сир «Лопта»?

«Лопта» — йогуртовий сир, обваляний у чорному перці та сухому часнику. Для його виготовлення Наталія поєднала технології швейцарського белпер кнолле та ліванського сиру шанкліш. Після приготування сирні кульки настоюються в олії, що надає їм ніжного йогуртового смаку з часниковими нотками. Сир може зберігатися до двох років, зберігаючи свої вишукані смакові якості.

Фото: «Мамин сир»

«Коли надсилала сири, не очікувала на жоден приз, мала лише одну ціль — познайомитися з іншими сироварами світу. А коли «Лопта» перемогла, це стало для мене великим сюрпризом!»ділиться Наталія Ковач. — «Цей сир готувався під час блекаутів, і його дух непохитності символізує незламність усіх українців».

Читати також: Борщ і голубці біля лінії фронту: як переселенка з Донецька налагодила виробництво готових домашніх страв

Інші переможці

Bronze нагороду отримали:

  • твердий сир «Козячий сир з трюфелем» — «Мукко», Львівщина;
  • твердий сир «Легенда» — «Доообра ферма», Київщина;
  • твердий сир «Бікоз» — «Доообра ферма», Київщина;
  • твердий сир «Гауда» — «Зінка», Київщина;
  • сир з білою пліснявою «Говерла» — «Гарбузовий рай», Львівщина;
  • напівтвердий сир «Фонді» — «WineTime», Київщина;

Silver нагороду отримав також твердий сир «Корона» — «Зінка», Київщина.

    Загалом за три роки участі в проєкті українські сири мають уже 34 нагороди.

    Нагадаємо, що адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями.

    Фото обкладинки: World Cheese Awards.

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Культура2 тижні тому

    Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

    У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

    Суспільство3 тижні тому

    Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

    Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

    Суспільство4 тижні тому

    «Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

    Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

    Економіка і бізнес4 тижні тому

    Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

    Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...