Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві презентували проєкти відбудови українських міст. Їх розробила молодь віком 15-22 років (ФОТО)

Опубліковано

У Києві представили проєкти відбудови зруйнованих війною локацій у трьох українських містах. Усі роботи були створені дівчатами 15-22 років – учасницями освітнього курсу «Урбаністика», який громадська організація STEM is FEM реалізовувала в межах програми USAID «Мріємо та діємо» у партнерстві з IREX. 

Про це повідомляє ШоТам.

Протягом чотирьох місяців 50 дівчат вивчали основи містобудування та архітектури. Паралельно із цим, під кураторством українських урбаністок, учасниці курсу розробляли власні проєкти для відбудови трьох громадських місць:

  • привокзальної площі у Тростянці;
  • міського парку в Ічні;
  • території навколо районного Будинку культури в Охтирці.

Найкращі з робіт дівчат будуть доопрацьовані командою експертів та запропоновані місцевим громадам для реалізації. Крім того, авторки десяти найкращих проєктів отримали ноутбуки, які є частиною глобальної програми підтримки українців від HР та Microsoft. А німецький Благодійний фонд підтримки будівельної галузі Ебергарда Шьока надав дівчатам з команди, яка виграла гран-прі, навчальні стипендії у розмірі 1500€ для кожної.

Проєкт відбудови привокзальної площі у Тростянці.

Як минула презентація

Під час церемонії нагородження відбулось дві панельні дискусії на теми інклюзивності українських просторів та залучення молоді до процесу відбудови України. Участь в обговореннях взяли представники та представниці ООН Жінки, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та програми «Мріємо та діємо», комунікаційної компанії TRUMAN, Посольства Республіки Польща в Україні, Міністерства цифрової трансформації та Міністерства молоді та спорту.

Захід також відвідали заступник міського голови Тростянця Максим Синявін, Ічнянська міська голова Олена Бутурлим та начальниця відділу культури туризму молоді та спорту Охтирського району Тетяна Барченко. Також присутні на події могли роздивитися 3D-моделі проєктів дівчат.

Ірина та Анфіса, авторки проєкту відбудови привокзальної площі у Тростянці.

«Зараз на Балканах молоді люди зазвичай намагаються виїхати у західні країни. І вони виїжджають. Ми втрачаємо молодий потенціал. І ми маємо зробити все можливе, аби цього не сталось в Україні. Тому що саме це і станеться, якщо цих молодих людей не залучати до відбудови країни та прийняття рішень так, як це робить проєкт STEM is FEM», — поділилась керівниця з питань гуманітарних програм в ООН Жінки в Україні Флора Мацуля, яка сама родом з Косово.

«USAID і надалі продовжує підтримувати та розширювати можливості українських жінок у відновлювальних процесах, якістали необхідними у результаті розпочатої Росією жорстокої війни. Партнерство USAID та STEM is FEM чітко ілюструє це зобов’язання. Разом ми допомагаємо українським жінкам руйнувати гендерні стереотипи та готувати молодих українок успішно працювати у тих секторах, які є критично важливими для відновлення економіки України», — підкреслив у своїй промові Марк Елінгштад, директор відділу сприяння розвитку демократії і врядування USAID в Україні.

«Вже зараз нам необхідно замислитись над тим, як відновлювати зруйновані міста. Представлені підсумки курсу «Урбаністика» — для покращення якості життя наших громадян і створення сталого, безпечного та комфортного для всіх міського середовища», — наголосив у відеозверенні до присутніх на події Сергій Токарєв, ініціатор STEM is FEM та засновник Roosh.

Проєкт відбудови привокзальної площі у Тростянці.

Що далі?

Невдовзі найкращі проєкти учасниць освітнього курсу «Урбаністика» доопрацюють професіонали і після цього роботи будуть запропоновані місцевим громадам для реалізації. Саму ж «Урбаністику» трансформують у відеокурс, який зможуть переглянути всі охочі. Слідкувати за активностями, пов’язаними з проєктом, можна в соцмережах STEM is FEM — Instagram та Facebook.

Проєкт освітній курс «Урбаністика» втілюється в межах програми «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом(IRI) та Zinc Network.

Суспільство

«Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути

Опубліковано

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.

Про це повідомили в УЗ.

Як відновити квитки

  1. Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
  2. Натиснути на банер на головній сторінці.
  3. Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
  4. Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.

Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.

Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix

Про кібератаку на «Укрзалізницю»

23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Опубліковано

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.

Про це повідомили в UNITED24.

Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.

На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.

Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес1 годину тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство2 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство3 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології7 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...