Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

У Києві покажуть документальний фільм «Книголови» про київських букіністів з Почайни

Опубліковано

Цими вихідними на кінофестивалі «Молодість» глядачі зможуть побачити документальний фільм «Книголови», який розкриває історії букіністів Почайни у Києві. Стрічка режисерки Тетяни Ганжі показує життя людей, що присвятили себе книгам та літературі, шукаючи відповіді на питання про культурну спадщину й імперські міфи.

Про це повідомила режисерка Тетяна Ганжа.

Про фільм

«У кожного з героїв свій шлях: дехто втратив роботу викладача в кризові 90-ті, інші прийшли на букіністичний ринок вже на пенсії. Коли почалося повномасштабне вторгнення, вони залишилися сам-на-сам зі складними питаннями щодо російської спадщини та власного минулого», — розповідає Тетяна Ганжа.

Фото: фільм «Книголови»

Читати також: Україну представляють на одному з найбільших книжковому фестивалі Фінляндії

Перша версія фільму, короткометражна «Книжки проти асфальту», була створена у 2020–2021 роках. Пізніше Ганжа разом із командою працювала над розширенням історії до повного метру, знімаючи життя букіністів протягом двох років.

Фільм «Книголови» — це спроба осмислити українську культуру та історію через призму літературного світу та його відданих хранителів.

Нагадаємо, що в Україні обрали шість університетів, де створять перші стартап-школи: які саме.

Фото: фільм «Книголови».

Культура

10 книжок українських авторів, які можна послухати на MEGOGO

Опубліковано

Скучили за книжками, але бракує часу на читання? Радимо спробувати аудіокнижки! Їх можна слухати під час прогулянок, занять спортом чи в дорозі, коли немає можливості гортати сторінки паперових книжок.

ШоТам та MEGOGO підготували добірку аудіокниг улюблених українських авторів. Обирайте книжку за смаком та слухайте її в мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо».

Сергій Жадан «Псалом авіації»

Ці вірші написані впродовж 2020 року. Поезія збірки сповнена метафор та образів, які переносять читача у світ українських пейзажів,  гір та безкрайніх степів, де панує тиша та спокій. 

Артем Чех «Район «Д»

Це оповідання про людей в умовах великих змін і криз. Кожна історія — про різні життя і долі, про дитинство 90-х, сусідів по будинку, ту саму бабусю з 62-ї квартири, друга дитинства та інших випадкових людей, яких зустрів автор і які так само можуть трапитися на шляху кожного.

Тарас Прохасько «Так, але»

Збірка короткої прози, до якої увійшли 34 тексти про родину та спогади, про дитинство, молодість і життя загалом. Всі ці історії формують єдину цілісну тему — як важливо відчувати і чути. 

Світлана Ройз «Ключі сили»

Книжка присвячена темі емоцій та їхньому усвідомленому проживанню дітьми. Як впоратися, скажімо, зі страхом темряви? Як дитина може виявляти свою злість, щоб не поводитися агресивно і водночас не придушувати емоцію всередині? 

Таня Касьян «Наше. Спільне»

Це книга про вплив війни на людей і суспільство. Вона наповнена історіями українців та їхніми переживаннями початку повномасштабної війни. 

Олександр Михед «Позивний для Йови» 

Автор почав писати книгу у перший день повномасштабного вторгнення і працював над книжкою протягом тринадцяти місяців. Олександр Михед писав про те, що пережив разом із дружиною, про своїх батьків, які майже три тижні були в Бучі під час окупації та решту подій, які сталися за цей час.

Анастасія Левкова «За Перекопом є земля»

Розповідь про Крим, його минуле та сучасність. Про різні покоління людей, які там жили. У книзі Крим постає не лише як півострів, як географічна локація, а насамперед як символ, як частина української, татарської та світової історії.

Ніна Кур’ята «Дзвінка»

Книга про те, як це — народитися українкою в СРСР, відчути на собі спочатку радянську пропаганду і мовну дискримінацію, а потім — упередженість земляків з інших регіонів. Але зрештою відтворити та втримати власну ідентичність.

Юрій Андрухович «Радіо Ніч»

Дія роману відбувається під час початку пандемії та незмінної загрози з боку росії — коли надії на радикальні зміни згасають.

Головний герой, Йосип Ротський, музикант, який веде власну радіопрограму, де транслює музику, поезію та добрі історії у темний світ.

Ілларіон Павлюк «Білий попіл»

Нуарний детектив з українською атмосферою. Це історія про детектива Тараса Білого, якому замовляють розслідувати вбивство доньки сотника Назара Засухи. Начебто простісінька справа — потрібно довести, що убив дівчину семінарист Хома. Та коли детектив приїздить на хутір Білий попіл, то розуміє — буде не просто.

Катерина Котвіцька

директорка з контенту онлайн-книгарні MEGOGO BOOKS


«Ми уже мали студію, у якій створювали подкасти й відеоконтент. Тож наступним рішенням було розширити команду й зайнятися виробництвом аудіокнижок. Нині головна мета — заохочувати видавців зробити перші кроки у виробництві аудіоверсій книжок. Культура ліцензійного цифрового контенту у книжковій сфері ще потребує просвітницької роботи ми з командою вже працюємо над стратегією боротьби з піратством. Думаю, що споживання ліцензійного продукту виграє і через зручність споживання та доступність».

Фото: MEGOGO

Читати далі

Культура

Ілларіон Павлюк завершив роботу над новим романом (ФОТО)

Опубліковано

Письменник Ілларіон Павлюк завершив роботу над новим романом, над яким працював ще з 2020 року. Через початок повномасштабної війни вихід цієї книги посунувся на три роки.

Про це повідомив Павлюк у себе в інстаграмі.

Що відомо про книгу

Новий твір під назвою «Книга Еміля» автор описує як темне фентезі, хоча зазначає, що для нього жанр не є головним. Постійний бета-рідер Павлюка зауважив, що це «дуже складний і геть не дитячий роман», який не схожий на попередні твори письменника.

Одним із перших, хто поринув в нову історію, став і молодший син Павлюка, який слухає уривки книги під час спілкування з татом по телефону.

Як зазначив автор, 28 квітня він завершив останнє читання тексту, а 29 — планує надіслати рукопис до видавництва.

Читайте також: 10 весняних новинок українського нонфікшну

Фото: інстаграм-сторінка Ілларіона Павлюка

Про письменника

Ілларіон Павлюк — український письменник, журналіст, продюсер і документаліст. Автор бестселерів «Я бачу, вас цікавить пітьма», «Білий попіл» і «Танець недоумка».

У 2015 році Павлюк брав участь у російсько-української війни у складі добровольчого батальйону «Гарпун». Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році він мобілізувався до одного з підрозділів Головного управління розвідки. З 2023 року Ілларіон Павлюк обіймає посаду начальника Управління преси та інформації МОУ та має звання лейтенанта ЗСУ.

Нагадаємо, що ілюстрацію українки для The New York Times відзначили престижною нагородою (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт «ВСЛ»

Читати далі

Культура

У Києві відбудеться «Нашебачення» на підтримку ЗСУ за участі українських зірок

Опубліковано

7 травня в Києві відбудеться другий національний пісенно-донатний конкурс «Нашебачення-2025. Повернення легенди». Головна мета події — зібрати кошти для Сил оборони України завдяки музиці та гумору.

Про це повідомили організатори.

Про подію

«Нашебачення» виникло у відповідь на те, що трек Badstreet Boys під назвою Eurovision Song не потрапив до національного відбору на «Євробачення-2024».

Серед оголошених учасників заходу — Віталій Козловський, Маша Кондратенко, Positiff, Latexfauna, Vivienne Mort, Катерина Павленко (Go_A), проєкт МУР, Влад Шериф, Міша Крупін, Brykulets, Ivan Liulienov & Damnitskyi та Брати Борисенки. Секретним гостем стане американський співак Pitbull.

Переможця конкурсу визначатимуть за кількістю донатів від глядачів. Усі зібрані кошти передадуть на потреби Збройних сил України. Натомість учасники змагатимуться за головний приз — концерт у Жовтих Водах.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям

Як долучитися

Подію транслюватимуть наживо 7 травня о 18:00 на ютуб-каналі Badstreet Boys та на каналі MEGOGO LIVE. Під час трансляції кожен зможе підтримати улюблених виконавців донатом.

Квитки на захід можна придбати за посиланням.

Довідка про гурт

Badstreet Boys — музичний гурт, до складу якого входять співак Dantes, коміки Василь Байдак, Антон Тимошенко, Олег Свищ та комік-музикант Слава Кедр. Гурт відомий своїми музичними кліпами, спрямованими на збір коштів для Сил оборони України — за цей час їм вдалося зібрати понад 25 мільйонів гривень.

Під час першого «Нашебачення» у 2024 році Badstreet Boys зібрали понад 4,8 мільйона гривень для допомоги армії.

Нагадаємо, що 17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24.

Фото обкладинки: організатори події

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо7 днів тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство2 тижні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура2 тижні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...