Суспільство
У Києві на Подолі створили ділянку з дикоросами за ініціативи Нідерландів
У Києві в сквері на Контрактовій площі за ініціативи Посольства Королівства Нідерландів в Україні посіяли ділянку з луговими травами та квітами.
Про це повідомили на офіційному порталі Києва.
Зазначається, що у такий спосіб дипломатичне представництво підтримує місто у створенні ділянок із дикоросами в різних районах столиці.
«Я живу в Києві вже 4 роки. За цей час ми зіштовхнулися з карантином, повномасштабним вторгненням та обстрілами. Попри це Київ залишається дуже зеленим та квітучим містом. Але навіть живучи серед квітучих міських клумб із декоративними рослинами, людям властиво прагнути до природи. Тому цим експериментом ми створюємо такий простір у місті. А Контрактова площа – це популярне місце як в робочі дні, так і у вихідні. Окрім того, я зможу особисто навідуватися сюди чи спостерігати за нашою клумбою з вікна мого кабінету», – розповідає посол Королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол.
На експериментальній ділянці площею близько 70 квадратних метрів посіяно багаторічні квіти, період цвітіння яких липень-жовтень. За необхідності навесні наступного року буде досіяно ще суміші польових квітів.
Читайте також: Не чіпайте бабусину вишиванку, або Чому не варто «осучаснювати» українську автентику
Подібні ділянки з дикоросами приваблюють корисних комах, птахів та інших представників фауни міста. У такий спосіб можна підтримувати біорізноманіття в межах міста.
У Нідерландах вже тривалий час впроваджуються проєкти зі збереження та відновлення природніх територій у межах населених пунктів. Тож у Посольстві сподіваються, що цю практику згодом підтримають й інші міста та селища України, а відтак сталі екологічні проєкти стануть новим етапом співробітництва наших держав.
Відомо, що 2021-го за підтримки Нідерландів у парку «Веселка» в Шевченківському районі були висаджені масиви з багаторічників. Загалом 13 тисяч рослин на 1000 кв. м. Рослини підбиралися не лише відповідно до місцевості, а й за різними періодами цвітіння. Цього року саме тут був встановлений перший будинок (готель) для комах.
Нагадаємо, під Києвом створюють долину сучасного мистецтва.
Також у столиці на Виноградарі облаштовують стежку здоров’я Лісовий равлик.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі