

Суспільство
У Києві довідку про перейменування вулиці можна отримати онлайн
Відтепер довідку про перейменування вулиці в Києві можна отримати, не виходячи з дому. На сайті містобудівного кадастру відкрилась можливість подачі заявки на отримання такого документу в електронному вигляді.
Про це повідомляє Вечірній Київ.
Навіщо потрібен цей документ?
Зазвичай довідка про найменування або перейменування вулиці необхідна для здійснення нотаріальних дій з нерухомістю або внесення змін у правовстановлюючі документи.
Тепер отримання довідки займає всього кілька днів, і для цього не потрібно виходити з дому.
“Громадянам необхідно зайти на сайт містобудівного кадастру і спочатку ознайомитись з порядком оформлення заявки у вкладці «Інструкції». Після цього обрати розділ «Послуги» і натиснути на потрібну послугу, далі – ввести відповідні дані й надіслати електронний запит”, – пояснив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.
Читайте також: Довідку про склад сім’ї більше не вимагатимуть
Для підготовки заявки потрібний електронний цифровий підпис або Bank ID.
Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації України запустило гід з державних послуг. Це інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Сьогодні на сервісі Гід державних послуг доступна інформація про 1 170 послуг – місце, строки, вартість, а також необхідні документи та спосіб оскарження їхніх результатів. Інформація постійно оновлюється і невдовзі на портал буде перенесено 100% державних послуг в Україні.
Раніше повідомлялось, що в Києві з’явиться провулок Гарета Джонса.
Фото: prm.ua


Суспільство

Український фільм “Атлантида” 22 січня вийшов у прокат в США.
Про це повідомиляється на фейсбук-сторінці стрічки, передає life.liga.net.
Зазначається, що першим “Атлантиду” покаже кінотеатр Метрограф (Metrograph) – перший незалежний кінотеатр Нью-Йорку.
Напередодні в The New York Times опублікували рецензію на фільм Васяновича, де оглядач Гленн Кенні назвав “Атлантиду” “надихаючою, і приголомшливою притчею”.
Читайте також: Кінокритики назвали найкращі українські фільми року
Нагадаємо, що фільм висунули на Оскар від України. Продюсер фільму Володимир Яценко розповів, що “Атлантиду” на Оскар веде піар-агент “Паразитів” – фільму 2019 року, режисера Пон Чжун Хо, який отримав Оскара в чотирьох номінаціях, зокрема, як Найкращий фільм.
Світова прем’єра “Атлантиди” відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції “Горизонти”, де фільм здобув історичну для України перемогу. В Україні у широкий кінотеатральний прокат стрічка вийшла з 5 листопада.
Читайте також: Міжнародний день людей з інвалідністю: як активісти Доступно.UA роблять міста та заклади доступними
Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду “Повернись живим” Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.
Читайте також: Кавовий острівець інклюзії. Як у Вінниці люди з інвалідністю займаються бізнесом
Продюсери фільму – Валентин Васянович, Ія Мислицька (“Плем’я”, “Присмерк”) та Володимир Яценко (“Додому”, “Дике поле”). Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила “Студія Гармата фільм”. Кінопроєкт став одним з переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic.
Нагадаємо, українська спортивна драма претендує одразу на чотири нагороди кінофестивалю в США.
Фото: cinema.in.ua
Суспільство

У Львові презентували перелік історичних пам’яток, які планують відновлювати за кошти бюджету розвитку.
Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Зокрема це перехідні проєкти Гарнізонний храм на вул. Театральній, і Палац Потоцьких на вул. Коперника, об’єкти на вул. Стефаника, 11, вул. Дорошенка, 19 та ін.
Що планують відновлювати?
- пл. Ринок, 7 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);
- вул. К. Левицького, 10 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);
- вул. Вірменській, 21 (вул. Друкарська, 6);
- вул. Руській, 7 (каплиця Трьох святителів);
- вул. Личаківській, 175;
- вул. М. Коперника, 15;
- вул. Личаківській, 1;
- вул. Б. Хмельницького, 11 пл. Св. Теодора;
- просп. Т. Шевченка, 23;
- облаштування місця пам’яті жертв розстрілів часів ІІ Світової війни на території урочища Піски на вул. о. Омеляна Ковча у м. Львові (ПКД);
- пл. Соборна, 3-а.
Читайте також: У Львові на мури костелу встановили автентичні рельєфи XVII ст.
Повідомляється, що за останні 2 роки у місті відновили більше сотні об’єктів різного роду складності – брами, вікна, балкони. Так, частки фінансування відновлення брам становить 70/30, по вікнах 60/40 і 50/50, а по балконах мешканці платять лише 10 тис грн за один балкон.
Також обговорюється майбутня реставрація храму св. Анни на вул. Городоцька — потребує виведення з аварійного стану дах; виведення з аварійного стану вхідної арки собору св. Юра; відновлення підземелля храму св. Покрови на вул. Грушевського; реставрація фасадної частини храму св. Софії на вул. І. Франка; реставрація храму і виведення з аварійного стану церкви св. Йосафата.
Читайте також: На Львівщині відновили дах монастиря одного з найдавніших замків України
Перелік готові доопрацьовувати за іншими локаціями.
Зазначається, що у презентованому бюджеті розвитку Львівської МТГ на 2021 рік передбачено 55 млн грн на збереження пам’яток архітектури.
Фото: location4film.com.ua
Суспільство

У Луцьку тестують першу «розумну» зупинку, повідомив міський голова у фейсбуці Ігор Поліщук.
Зупинка обладнана підсвіткою, інформаційним табло, відеокамерою, WI-FI, сітілайтом та смітниками для роздільного збору сміття.
Читайте також: “До мене приходять за дитинством”. Як пенсіонер відкрив на Чернігівщині музей іграшок

“Ця зупинка належить до типу малих зупинок. Всього в місті буде встановлено 4 малих (4,7 метри) та 5 великих (7,7 метрів) зупинок та окремо 22 інформаційних табло”, – розповів міський голова.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»

Нагадаємо, у Рівному з’являться світлофори, які “скануватимуть” дороги.
Як ми повідомляли раніше, Богдан Моторс запатентував багатофункціональну електричну вантажівку.
Усі фото: facebook.com/ihor.polishchuk.