

Суспільство
У Києві відкрився Veteran Hub
У Києві запрацював Veteran Hub – перший відкритий простір для ветеранів та громадських організацій, що працюють з українськими захисниками.
Про це повідомляє прес-служба КМДА.
Створили і організували роботу такого простору в Києві меценати у співпраці з громадськими організаціями і волонтерами.
Veteran Hub працюватиме щоденно із 10:00 до 19:00 на 20 поверсі “Олівця”, адреса – вулиця Іллєнка, 42.
Навіщо Veteran Hub потрібен?
У Veteran Hub ветеранам надаватимуть психологічні консультації, допомагатимуть боротися із посттравматичними стресовими розладами, надаватимуть юридичну підтримку, консультуватимуть щодо отримання статусу учасника бойових дій, інших документів.
Допоможуть і у професійній орієнтації – написати резюме, підготують до співбесіди, нададуть бізнес-консультацію.
“Veteran Hub – унікальна можливість розвитку для сфери ветеранських справ в Україні. Ми об’єднали приклади найкращого досвіду останніх років та створили гідні умови для співпраці лідерів у ветеранській сфері. Саме тут громадські послуги стають доступними для ветеранів, їх рідних та близьких”, – каже голова Veteran Hub Івона Костина.
Для отримання послуг потрібно особисто звернутися до Veteran Hub, повідомляє Українська правда. Проте вже незабаром з’явиться можливість реєстрації через єдину Електронну систему.
У Veteran Hub будуть регулярно відбуватись освітні заходи. У майбутніх планах Veteran Hub відкриття тренувального центру, мобільних офісів та представництв у регіонах.
Наразі Veteran Hub об’єднав сім різних громадських організацій.
ГО “Побратими”
Проводить індивідуальні психологічні консультації та колективні групи підтримки різної тематики та спрямування.
ГО “Центр зайнятості вільних людей”
Допомагає у професійній орієнтації, працевлаштуванні – оформленні резюме, підготовці до співбесід та контактів з роботодавцями.
Також команда центру надаватиме бізнес-консультації.
ГО “Друг героя”
Допомагатиме у боротьбі із посттравматичним стресовим розладом та іншими травмами, які були отримані внаслідок бойових дій, використовуючи потужний зв’язок людини та собаки.
Собаки-терапевти будуть повноцінними членами команди проекту і працюватимуть щодня в просторі Veteran Hub.
ГО “Юридична сотня”
Надаватиме юридичну підтримку.
Інформацію про права та гарантії, передбачені законодавством, місцевими програмами; консультації щодо оформлення документів.
Допомагатиме з представництвом у судах щодо окремих видів справ, пов’язаних із захистом прав та відстоюванням інтересів, коли другою стороною є держава.
ГО “Блакитний птах”
Надаватиме юридичні послуги, допомагатиме в оформленні статусів зниклого безвісти чи полоненого, проводитиме індивідуальні психологічні консультації.
ГО “Добровольці”
Проводитиме консультації з отримання статусу учасника бойових дій регіонального рівня; консультації з отримання статусу інваліда війни, консультації для родин загиблих з отримання статусу члена сім’ї загиблого.
Допомагатиме у підготовці документів для оформлення соціальних статусів, виплат від держави (свідчення, заяви, клопотання, пошук свідків).
Допомагатиме готувати позови та супровід у суді з питань соціального захисту бійців та членів їх родин.
Консультанти супроводжуватимуть оформлення пільг в органах державної влади (добровольців та їх родин).
Фахівці ГО консультуватимуть щодо отримання вищої освіти.
ГО “Вільний вибір”
Проводитиме індивідуальні консультації психолога та психіатра.
“Ліга медіаторів України”
Надаватиме послуги з мирного вирішення суперечок та конфліктних ситуацій у сім’ї.
Скільки в Києві ветеранів?
За статистикою Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО, у Києві проживають 22 549 ветеранів війни на Донбасі, а в Київській області – 17 671. 411 з них мають інвалідність, отриману внаслідок військових дій.
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24