

Суспільство
У Харкові спецпризначенці патрулюють місто на трофейному «Тигрі» (ФОТО)
Харківські спецпризначенці почали патрулювати місто на трофейному «Тигрі», який наші захисники захопили в перші дні повномасштабного вторгнення.
Про це повідомили на сайті Національної поліції Харківщини.
За словами керівника Харківської поліції Володимира Тимошка, українські військові захопили російський броньовик «Тигр» під час бойових дій у місті. Після цього автівку відремонтували на одному з харківських підприємств, а до Дня прапора – передали спецпризначенцям.

«Це російська техніка, яка їхала від російського бєлгорода до нашого українського Харкова. У ній їхали ці окупанти, які потім знищували і зараз знищують наше місто. Зараз на ньому будуть їздити герої. Герої, які будуть знищувати тих окупантів. Ми точно доїдемо, як мінімум до бєлгорода, на ньому», – сказав Тимошко.

Про автівку «Тигр»
«Тигр» – російський багатоцільовий бронеавтомобіль підвищеної прохідності. Створений для перевезення людей та вантажів бездоріжжям. Має кілька модифікацій, що відрізняються як озброєнням, так і класом бронезахисту.
На бронеавтомобіль можуть встановлюватися кулемети різних калібрів та 30-мм автоматичний гранатомет АГС-30. Заявлено, що броня корпусу машини забезпечує захист від вогнепальної зброї, у тому числі від куль автоматів АК-74 та гвинтівок СВД. Машина також має протимінний захист. Бронеавтомобіль «Тигр» здатний розвивати швидкість по шосе до 90 км/год.
Нагадаємо, бійці 30 ОМБр поповнили свій автопарк трофейним російським танком Т-80.
Також ми повідомляли, що бійці ЗСУ затрофеїли російську вантажівку зі снарядами до реактивної системи залпового вогню «Град».
Фото: t.me/synegubov.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ