Суспільство
У Кам’янці-Подільському після реставрації відкрили старовинну башту (ФОТО)
У Кам’янці-Подільському відкрили для туристів Гончарську башту, яка декілька років поспіль перебувала на реставрації. Про це повідомляє сайт «Є».
Під час робіт відновили первісну форми даху башти, влаштували залізобетонне монолітне перекриття, на якому встановлено 2 яруси дерев’яних галерей, з яких відвідувачі зможуть оглянути середньовічну систему оборони найбільшої башти в східній частині Кам’янця.
Що зробили?
Профінансувало роботи Міністерство культури (близько одного мільйона триста тисяч гривень) та частково – заповідник.
«Три останніх роки Гончарська башта перебувала на реставрації. Наразі роботи завершили. Для забезпечення її стабільності розчистили ще один нижній рівень та встановили діафрагму жорсткості. Також провели археологічні дослідження, щоправда, наразі лише частково. Плануємо також ще зробити дерев’яний настил входу до вежі та вже наступного року провести грунтовніші дослідження. За деякими матеріалами, тут могла бути ще прибудова, але поки ми не знайшли ні слідів, ні фундаментів, які б це підтвердили», – розповів Василь Фенцур, директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».
Відвідувачі зможуть прогулятися відновленими галереями, оглянути панораму з бійниць. Також тут встановили експозиційні планшети з інформацією про пам’ятку та її реставрацію.
Читайте також: На Закарпатті за 9,2 млн грн відновлять дві вежі старовинного замку
Чим особлива вежа?
Гончарна вежа – історична пам’ятка архітектури XVI століття, була зведена 1583 року і закріплена за гончарним цехом. Це частина оборонного комплексу Старого міста, котра побудована із використанням винаходів німецького інженера Альбрехта Дюрера. Саме при її спорудженні застосували нову для тих років технологію побудови укріплень – парапет зі зрізом.
З боку каньйону споруда була п’ятиярусною, а з боку міста – триярусною. Аж до кінця XVII століття вежу покривав гостроверхий дах зі спостережним майданчиком. Верхні поверхи були обладнані для артилерії, а нижні – для ручної вогнепальної зброї.
Фото: зі сторінки Вадима Савчука у фейсбуці
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі